Soňa Norisová se představuje jako zpěvačka

Soňa Norisová se představuje jako zpěvačka

Soňa Norisová se představuje jako zpěvačka

Soňa Norisová se představuje jako zpěvačkaSlovenku Soňu Norisovou znají čeští diváci především jako filmovou a seriálovou herečku. Momentálně natáčí pro televizi Prima detektivní seriál VIP vraždy. Málokdo ale ví, že Soňa je také výborná zpěvačka. S vokální skupinou Fragile, která zpívá tak zvaně a cappella, se teď představuje i českému publiku.

Na turné po více než dvaceti českých a moravských městech mohla Soňa se skupinou vyrazit až ve chvíli, kdy už jí v seriálu VIP vraždy malinko ubylo natáčecích dnů. Soňa v něm hraje spisovatelku kriminálních románů, která spolupracuje s mladým detektivem v podání Patrika Děrgela. Pomáhá mu při řešení některých případů a zároveň hledá téma své další knihy. „Scénář je moc dobře napsaný, není to klasická kriminálka, spíš detektivka, kde je napětí i humor. Moje role Klaudie je hodně barevná a hlavně jiná, než jaké jsem doposud hrála. Natáčení je časově velmi náročné, takže skupinu jsem trochu zanedbávala. Přiznávám, že mi zpívání i kolegové ze skupiny už chyběli. Jsem ráda, že teď na ně zase budu mít víc času, vyhovuje mi, když můžu střídat zpívání a herectví,“ říká Soňa.

Skupina Fragile na Slovensku funguje už téměř 12 let a je velmi populární, má vyprodané koncerty a získala řadu diváckých cen. „Na Slovensku jsme hodně známí, v Čechách si své fanoušky teprve získáváme. Už nás mohli zaregistrovat loni a předloni na turné Hlasy s Richardem Müllerem. Část letošního podzimního turné po českých a moravských městech už máme za sebou. Je příjemné sledovat diváky, kteří nás vlastně neznají a netuší, co od nás mohou čekat, jak se během koncertu nechávají strhnout a odcházejí příjemně naladění. To, že nás nedoprovázejí nástroje, ale všechno tvoříme jen pomocí našich hlasů, je pro ně hodně atraktivní. Fragile v překladu znamená křehký, což má vyjadřovat, že hlas je křehký nástroj,“ říká Soňa Norisová.

„Soňa u nás ve skupině zpívá soprán. Její hlas je krásně měkký a ona je velmi pracovitá, citlivá, skromná. Někdy ji povzbuzuji, že může zpívat i hlasitěji. I když je hodně vytížená, snaží se věnovat skupině co nejvíc času a já si jí jako kapelník velmi vážím. Nemohla kvůli natáčení odzpívat některé koncerty, ale ty zbylé už s námi absolvuje kromě jednoho všechny. Například ve Svitavách, Třinci, Olomouci, Nové Pace a jinde,“ říká kapelník Branislav Kostka.

Skupinu tvoří kromě Soni a kapelníka Braňa Jana Golisová, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Kamil Mikulčík, Slavomír Košecký a Viliam Csontos.