Slovenští muži vrací úder!

Slovenští muži vrací úder!

Slovenští muži vrací úder!

Slovenští pěvečtí muži míří bojovně do Prahy. Megakoncert v pražské Lucerně proběhne 2. října 2017 a je odezvou na „Slovenské divy“ v Praze.

Štefan Margita, Peter Nagy, Vašo Patejdl, Pavol Hamel  nebo Peter Cmorik  – to je jen zlomek zpěváků, kteří míří na pódium pražské Lucerny. Někteří v Praze vystoupí po dlouhých letech, pro řadu zpěváků to bude premiéra.

Na pódiu Mekky pražských hudebních sálů se sejdou pouze slovenští zpěváci napříč hudebními žánry a to v takovém složení, v jakém se podle vlastních slov interpretů ještě nepotkali ani Slovensku. „Koncert „Slovenští muži vrací úder“ je vlastně odezvou na velmi úspěšný loňský koncert s názvem „Slovenské divy“ v Praze. Pro slovenské interprety to bude takový megaslovenský Silvestr v Praze a příležitost zazářit společně před českým publikem. Někteří ze slovenských interpretů  si v Lucerně zazpívají po 10, 20, 30 i 40 letech dlouhé pauze a někteří z nich zde budou mít možnost si zazpívat vůbec poprvé, což výrazně zvyšuje atraktivitu projektu,“ vysvětlil zpěvák Martin France, hlavní producent koncertu.

Tak, jak tomu bylo i u „Slovenských div“, tak i „Slovenští muži“ budou mít své hosty. Zatím můžeme prozradit první tři jména: Monika Bagárová, Heidi Janků a Martin France. Všechny interprety doprovodí Rozhlasový Big Band Gustava Broma v čele s Vladimírem Valovičem. Pro diváky bude opět připraveno jedno překvapení, které se samozřejmě dozví až v Lucerně.

Koncertem budou provázet moderátorské legendy České televize Saskia Burešová, Marie Tomsová, Marie Retková a Hana Heřmánková. V tomto složení se moderátorky potkaly na jednom podiu naposledy v předrevolučních Silvestrech.

Vstupenky je možné zakoupit od 490 – 1290 Kč v sítích Ticketpro. „Navíc jsme se rozhodli ve spolupráci s nadačním fondem „Muži proti rakovině“ věnovat 100 korun z každé prodané vstupenky na konto boje proti rakovině prostaty. Peníze budou použity na preventivní programy spojené s bojem s touto zákeřnou nemocí," uzavřel Martin France, hlavní producent koncertu.

Zpěváci, kteří zatím potvrdili svou účast: ŠTEFAN MARGITA,  PETER NAGY, VAŠO PATEJDL, PAVOL HAMEL, PETER CMORIK, LA GIOIA, MARTIN HARICH, THOMAS PUSKAILER, ADAM ĎURICA, ROBO OPATOVSKÝ, ŠTEFAN KOCAN, PETER PAUL a další.

Akce se koná pod záštitou ministra kultury ČR Daniela Hermana, hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Jermanové, ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka, starosty městské části Prahy 1 Oldřicha Lomeckého, radního pro kulturu Jana Wolfa, poslankyně Parlamentu ČR Radky Maxové, předsedkyně trnavské krajské organizace strany SMER Renáty Zmajkovičové.