Sladké svatební šaty v knize rekordů

Sladké svatební šaty v knize rekordů

Sladké svatební šaty v knize rekordů

Sladké svatební šaty v knize rekordů, Nejsladší VIP Andrea Kabická a vítězný svatební dort roku

Nejlepším svatebním dortem v roce 2016 se může pochlubit Michaela Fajmanová ze studia MIFA. Z pozvaných českých celebrit nejlíp peče dezerty a dekoruje dortíky Andrea Kabická. V rámci finálového kola soutěže Svatební dort roku, který v neděli 10. ledna a sledovala více než tisícovka návštěvníků, o tom rozhodla odborná porota v čele s nejlepším českým cukrářem několika posledních let Lukášem Skálou. Členkou poroty byl i speciální host z Austrálie, špičková dortařka a lektorka Anna Maria Roche.

 Vítězný Svatební dort

Vítězný Svatební dort roku nazvaný Lucia, třípatrový dort zdobený volánky a cukrovými květy v kombinaci oblíbených barev – bílé, mátové a lila. „S porotci jsme se shodli na čistotě provedené práce, vyváženosti chutí a atraktivním vzhledu i po rozkrojení,“ uvedl Lukáš Skála.

Nejsladší VIP byla jednou z 9 kategorií nedělního finále cukrářské soutěže Svatební dort roku 2016. Jediná však, ve které soupeřily české celebrity – Andrea Kabická, Aleš Háma, Kamila Špráchalová a Markéta Hrubešová. Andrea Kabická přesvědčila odbornou porotu svými výkony ve dvou disciplínách – chutí vlastnoručně upečeného dezertu a designem na místě dekorovaným minidortem na téma kávy Nespresso.

 

Počtem soutěžících i šíří designů byla letos nejbohatší kategorie amatérů Cukrářský objev roku, ale mě osobně překvapila novinková kategorie Fashion skulptura, ve které soutěžící tento rok předvedli, že čeští cukráři prostě umí,“ komentovala průběh finále Soňa Solařová, ředitelka soutěže a majitelka svatební agentury Unique Wedding.

 

Výrazný kvalitativní posun zaznamenala juniorská kategorie, kterou stejně jako loni posílili slovenští studenti. V kategorii Modelace cukrových květin jsme viděli opět dokonalé výtvory a Svatební design dortu bude inspirací pro mnohé cukráře.

Den byl nabitý programem, a to nejen na pódiu a ve foyer nebo v učebnách, kde probíhaly po celý den zajímavé kurzy, ale také na stáncích všech vystavovatelů. Pro naši firmu to byla jedinečná příležitost nechat zákazníky vyzkoušet pomůcky a ochutnat suroviny, které nabízíme k prodeji,“ chválí víceúčelovost soutěže Michal Nettel zástupce partnera soutěže portálu ozdobdort.cz.

 

Vítězové všech kategorií získají týdenní stáž pod vedením Lukáše Skály, držitele titulu Cukrář roku a šéfcukráře restaurace Bruxx a vítězové kategorií Svatební dort roku a Cukrářský objev roku navíc mohou absolvovat jedinečný kurz vedený světoznámou cukrářkou Annou Marií Roche, která na finále přicestovala až z daleké Austrálie. Umístění na druhých místech se mohou těšit z kurzů od Stáni Mutlové (PunkRockCakes), Jarky Kasálkové (Luxusní dorty), Julie Alexovičové (Top Cake Studio) a dalších.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Kategorie Svatební dort roku
1. místo:
Michaela Fajmanová / Lucia
Lucie Velechovská / Láska hory přenáší
Jana Hrubá / Svatba v šedo-bílé

Kategorie Svatební design dortu
Lucie Velechovská / Bonnie a klid
Victoria Mkhitaryan / Luxusní svatba v barvě „Marsala“
Martina Kovaldová / Upíří svatba

Kategorie Svatební sada cupcakes

Markéta Sukupová / Láska na provázku
Petra Pecháčková / Společná plavba životem
Klára Libá / Ve zlatě

Kategorie Modelace cukrových květin
Jana Hrubá / Věnec s rudými máky
Silvia Kovárová / Květinová romance
Linda Pereslény Zemánková / Zabudnuté leto…

Kategorie Juniorský hudební dort
Veronika Chodůrová / Na vlnách tónů
Monika Ťahůnová / Melódia môjho srdca
Patrik Zachara / Tóny lásky

Kategorie Fashion skulptura
Jana Teperová / Střevíčky pro Sluneční paní
Martina Kovaldová / Popelčiny střevíčky
Kateřina Holubářová / Letní bota značky Prada

Kategorie Cukrářský objev roku
Šárka Finsterlová / Očima skřítků
Stanislava Buřičová / Zimní krása
Petra Krátká / Stopy ve sněhu

Nejsladší VIP
Andrea Kabická