Skupině Holki je dvacet

Skupině Holki je dvacet

Skupině Holki je dvacet

Skupině Holki je dvacet. České „Spice Girls“ zveřejnily remake svého megahitu Jsi senzační.

Skupina Holki letos oslaví dvacet let svojí existence. Svojí slavnou éru připomínají remakem jednoho z největších hitů, skladby Jsi senzační.

Skupinu Holki založil v roce 1999 skladatel, textař a producent Peter Fider. Sestavil ji ze čtyř absolventek konkurzu, který za tím účelem vyhlásil – Nikoly Šobichové, Katky Brzobohaté, Radany Labajové a Kláry Kolomazníkové. Typově odlišné dívky z výbornými hlasovými dispozicemi se během krátké doby staly největším českým popovým fenoménem první poloviny nultých let. Nahrály šest řadových alb a prodaly přes 460 tisíc nosičů.“Holki jsou bezpochyby nejúspěšnější českou dívčí skupinou všech dob. Porazily namyšlené kulturní velkoměsto s jeho rafinovastmi, protože dokázaly to možná vůbec nejtěžší: zaujmout obyčejného člověka obyčejnými příběhy z obyčejného života. Přesvědčit o tom, že život je senzační. Olda Říha se svým Katapultem je možná jejich vzdálený příbuzný,”
míní ředitel vydavatelství Warner Music, které tvorbu skupiny vydávalo, Vladimír Kočandrle.

Remake skladby Jsi senzační připravil moderátor a DJ Martin Hájek a skupina Holki, již deset let vystupující v trojici Nikola – Katka – Radana, k němu natočila videoklip v režii Ondřeje Soukupa.

Jsi senzační 2019 v digitálních službách: https://WMCZ.lnk.to/JsiSenzacni2019

Foto: Daniel Zahrádka

http://www.skupinaholki.cz/  https://www.facebook.com/holki.skupina/