Skupina XIII. STOLETÍ oživuje Frankensteina

Skupina XIII. STOLETÍ oživuje Frankensteina

Skupina XIII. STOLETÍ oživuje Frankensteina

Gothic rocková skupina XIII. Století vydává tento pátek album Frankenstein, a to v digitální podobě a na CD i na vinylu.

Album Frankenstein obsahuje singly z tvorby XIII. Století, které nevyšly na řadových albech. Většina z nich dostala novou podobu. Především je však doplňují dvě nové písně – Frankenstein a Chaotika. Titulní skladba je poklonou gotickému žánru a zároveň odkazem na dílo Mary Shelleyové a její slavný román. Všechny skladby napsal a album produkoval filosof temnoty Petr Štěpán, vůdčí osobnost skupiny: „Téma Frankenstein mě fascinuje celý život. Chovám k němu obrovský respekt.

Frankenstein bude vždy nadčasový a ztvárnit jej hudebně pro mě byla osobní výzva. Zrodit své vlastní monstrum.“

 

Skupina XIII. Století vznikla v roce 1991. Hraje kytarový gothic rock vycházející z původního odkazu gotické vlny a punku. Ve svém žánru patří k naší absolutní špičce s přesahem do zahraničí. Vyhledávané jsou její koncerty v Polsku, v Německu, na Slovensku a v Rusku. Vystupuje na mezinárodních festivalech a přehlídkách. V roce 2013 byla skupina oceněna prestižní hudební cenou Břitva a byla uvedena do “Galerie legend”. Skupina hraje ve složení Petr Štěpán (zpěv, kytara), Pavel Štěpán (bicí nástroje), Miroslav “Palda” Paleček (basová kytara) a Kateřina Kameníková (klávesové nástroje).