Skupina OCEÁN vydává album Femme fatale.

Skupina OCEÁN vydává album Femme fatale.

Skupina OCEÁN vydává album Femme fatale.

Oceán vydává nové studiové album. Nese titul Femme fatale a vyjde tento pátek.

Oproti předchozímu albu Ve smíru (2016) je novinka radostnější a pozitivnější. Nadpozemská témata se více přiblížila  pozemské realitě. „Zatímco album Ve smíru bylo aktem návratu a přijetí všech změn a společného otevření se prostoru nekonečnému, tak Femme fatale už je aktem čistého milování a to po všech stránkách. Je více animální, je plné něhy a naplnění z propojení principu ženského a mužského,“ popisuje album zpěvačka Jitka Charvátová. 

Na hudbě se podíleli opět všichni členové skupiny, výhradním autorem textů je Petr Hons. Jednou z deseti skladeb je nová verze písně Vyjdi ven (nyní A vyjdi ven) z repertoáru původního Oceánu, do širšího povědomí pak uvedená skupinou Shalom. Do studia se podařilo pozvat tři někdejší vokalistky slavné skupiny Janu Feriovou, Janu Badurovou a Míšu Klímkovou.  Album Femme fatale produkoval stejně jako minulou desku Armin Effenberger.

Skupina Oceán vznikla v roce 1985. Během doby svého působení vydala tři studiová alba – Dávná zem, Pyramida snů a 2  ½. Poslední skladbu natočila v roce 1992 a na konci téhož roku odehrála svůj poslední koncert. Během své existence Oceán absolvoval turné po Velké Británii v roli předskokana skupiny Erasure.  Ve své době se stal kultem, který ovlivňoval  styl tisíců mladých lidí. Místo po předčasně zesnulém Petru Mukovi zastala v později obnoveném Oceánu zpěvačka Jitka Charvátová. Sestavu skupiny dále tvoří Petr Kučera (klávesy), Petr Hons (basová kytara) a Jan Vozáry (bicí).