Show ve stylu dvacátých let v režii Jiřího Vejdělka nemá v Praze obdoby!

Show ve stylu dvacátých let v režii Jiřího Vejdělka nemá v Praze obdoby!

Show ve stylu dvacátých let v režii Jiřího Vejdělka nemá v Praze obdoby!

Show ve stylu dvacátých let v režii Jiřího Vejdělka nemá v Praze obdoby!

Premiéra vystoupení ve stylu Velkého Gatsbyho ohromila publikum nejen svou nápaditostí, skvělým hudebním zážitkem a okouzlujícími kostýmy. Šestnáctičlenný big band, který tvoří kromě jednoho z nejlepších českých saxofonistů také zkušení swingaři a talentované dámy se představili se vší parádou hned ve dvou termínech, a to 24. a 25. října. Ozdobou celého bandu, který vznikl pod taktovkou Petra Kroutila je vokální trio HOT SISTERS a neodolatelná dcera Ondřeje Havelky, Rosie Havelková. Speciálním hostem celé akce byl DJ Mersi a jeho elektroswingový gramofon, Sestry Havelkovy

 

a losangeleská hvězda Chuck Wansley. Další vystoupení se uskuteční již příští týden 14. listopadu v pražském Kině Royal. Vstupenky jsou k dostání zde. Original Vintage Orchestra posluchače zavede do Ameriky na počátku minulého století, do doby, kdy se rodil jazz a swing a ulice New Yorku byly plné krásných dam a nebezpečných gangsterů. Díky autentickému zvuku a použití dobových nástrojů i mikrofonů si nejeden návštěvník premiéry bude připadat jako by se čas vrátil o několik desítek let zpět. Vedle původní dobové tvorby zazní i nové big bandové úpravy slavných moderních písní, za zmínku stojí například Maroon 5, Michael Jackson, William Pharell a další. “Tento koncept je ve střední Evropě zcela unikátní. Režie celé show se ujal Jiří Vejdělek, a za to jsem mu velice vděčný. Každý, kdo četl nebo viděl Velkého Gatsbyho, získá o naší show představu,“ nastiňuje koncept blížící se premiéry zakladatel big bandu Petr Kroutil.

 

Petr Kroutil, který není v hudební branži žádným nováčkem - pět let hraje v Petr Kroutil Orchestra a více než 25 let spolupracuje vokálním triem Sester Havelkových, se do hudby 20. let zamilovat už v útlém mládí, kdy vystupoval v Originálním Pražském Synkopickém Orchestru společně s Ondřejem Havelkou a Pavlem Klikarem. “Je to taková moje cesta zpět domů. Poté, co jsem studoval moderní jazz na Berklee a indickou hudbu v Nepálu, tak jsem se vrátil domů, abych zjistil, že zakopaný poklad je na našem dvorku. V Čechách je neuvěřitelně kvalitní a široká základna jak hráčů, tak i mnoho vzdělaných fanoušků této hudby. Myslím, že to ve světě nemá obdoby. Podařilo se mi vytvořit šestnáctičlenný orchestr talentovaných nadšenců. Hrajeme na dobové nástroje a ve stylu jako se hrálo před devadesáti lety. Šťastně jsem se tedy vrátil ke kořenům jazzu, pohodové a kvalitní zábavě. Přesně tedy k bodu, kde jsem kdysi jako šestnáctiletý nezkušený mladík začal,“ nostalgicky uzavírá muzikant Petr Kroutil.