Show Jana Krause

Show Jana Krause

Show Jana Krause

Show Jana Krause: žena, která boří mýty, něžný herec, ale držgrešle a strhující příběh chartistky

V dalším dílu Show Jana Krause se představí prezidentka nadace Vendula Pizingerová, herec Lukáš Langmajer a spisovatelka Daňa Horáková.

Premiéru nového dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 24. června ve 22.20 na Primě.

 

Dnes večer prvním hostem v pořadí, ovšem v Show Jana Krause zdaleka ne poprvé bude Vendula Pizingerová, prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje a žena, která podle svých slov ráda boří zaběhnutá společenská schémata. „Poprvé jsem rozbila zvyklost tím, že jsem si vzala o 33 let staršího partnera,“ připomíná své manželství s hudebním skladatelem Karlem Svobodou a dodává: „Muž a žena jsou rozdílní proto, že mají spolu kooperovat, a je jedno, kolik jim je let.“ Nadto ještě přidá poznámku o tom, že konvence porušila dokonce i v tom, že muž by měl být vyšší než žena. „Já jsem jednou měla i menšího.“ Nyní je provdaná za muže o 16 let mladšího a ve svých osmačtyřiceti letech s ním počátkem října čeká dítě. „Předpověď je, že by se dítě mělo narodit ve stejný den, kdy má můj manžel narozeniny,“ prozrazuje. Krom toho má ze svého předchozího manželství se zesnulým Karlem Svobodou syna Jakuba. „Kubovi je patnáct let a letos v kovidovém šílenství dělal zkoušky na střední školu, a dostal se na veterinární obor.“ Podle fotek z Vendulina soukromí, které Jan Kraus divákům ukazuje, spolu oba její muži výborně vychází. „Jakubovy hormony pracují, protože je v pubertě, moje hormony také pracují, takže to u nás doma občas pěkně kulminuje,“ směje se budoucí maminka a zakladatelka neziskovky, která podle jejích slov letos oslaví dvacetileté výročí vzniku. „Letos asi nebude úplně jednoduché nasbírat dostatek peněz, protože firmy první, co utáhnou, bude marketing a charita, takže bude na naší šikovnosti, abychom vymysleli zajímavé projekty, díky kterým se nám vrátí finanční prostředky.“ Letos například nakoupili roušky, ventilátory, respirátory a všechny možné ochranné prostředky, které věnovaly do 40 českých nemocnic. Také ve spolupráci s televizí Prima spustili projekt Vlna naděje. „Já jsem své dceři slíbila, že budu pomáhat, a mám pocit, že moje energie nepřichází na zmar, když třeba komunikuju s rodiči těžce nemocných dětí. Jsem ráda, že mohu někomu pomoct a poradit,“ říká o své práci. Na závěr se řeč opět stočí na její požehnaný stav a také na to, že se mezi lidmi najde bohužel i pár nepřejících závistivců. „Některé lidi to hodně vzrušuje, ale také bych měla dodat, že tak 98 procent lidí – až mě to překvapilo – mi přeje štěstí, jsou nadšení, a já bych jim za to chtěla poděkovat. A těch pár kverulantů? Ty se najdou vždycky!

Dalším hostem bude jedna z hvězd seriálu Slunečná, herec Lukáš Langmajer, mladší bratr herecké legendy Jiřího Langmajera. Moderátora okamžitě zaujme několikero Lukášových tetování na nohou, některá jsou bojovná, jiná abstraktní a některá působí velice něžným dojmem. „To proto, že jsem něžný,“ komentuje to herec, který se krom jiného věnuje automobilovému závodění v rallye. Své dovednosti ovšem skromně bagatelizuje. „Moc tomu už nedám, protože to neumím… umím jezdit rallye podobně jako herectví. Nicméně doufám, že ještě projedu. Teď jsem si musel dát pauzu, protože to stálo hrozně moc peněz. Já jsem to auto totiž vždycky rozbil.“ Lukáš nám také představí svoji ženu, která sedí v publiku, a prozradí nám, jaké spletité vztahy je spojují s manželi Pizingerovými a proč má rád Brdy. „Jsem tulák, mám touhu se toulat někde, kde nejsou lidé, a já se v Brdech strašně rád toulám.“ Jednou by si tam chtěl pořídit domek, zatím ale bydlí s rodinou nedaleko Příbrami. „Já bych špatně snášel bydlet ve městě. Vyzkoušeli jsme si to teď během nouzového stavu, na sídlišti, a bylo to fakt hodně nouzový. Takže jakmile skončil nouzový stav, utekli jsme odtamtud. To jsme se tedy vytrestali!“ O tom, že se mu jednoho dne splní jeho sen o životě v Brdech, je skálopevně přesvědčený, jeho žena prý o to již požádala andělíčky a také poprosili dobrého brdského ducha Fabiána. A proč chce mít vlastní domek? „Rád si zaplatím za své a nemusím platit někomu jinému. Já jsem vlastně docela držgrešle.“

Závěrečné slovo bude patřit obdivuhodné ženě a spisovatelce Daně Horákové, které před několika dny vyšla zajímavá kniha O Pavlovi. Jan Kraus ji dokonce označí za dosud nejlepší knihu letošního roku. V ní ve svých vzpomínkách a pomocí konfrontace svého a jeho deníku pojednává o režisérovi a scénáristovi Pavlu Juráčkovi, za něhož byla provdaná. Ke sňatku a k nucenému opuštění republiky je dotlačila v roce 1979 StB. Oba manželé pak následující čtyři roky žili společně v Západním Německu, kde se paní Daně podařilo vyhrabat se z těžkých podmínek a podřadných zaměstnání díky tomu, že napsala úspěšný scénář, jehož realizace se ujal zkušený a známý německý režisér. „To bylo pro Pavla asi to vůbec nejhroznější,“ vzpomíná, „protože já nejsem scénárista, nikdy předtím jsem žádný scénář nenapsala, a najednou jsem se mu pletla do řemesla. Já jsem si tehdy vůbec neuvědomovala, jak moc ho to muselo zranit. Navíc to vzniklo zcela bezděčně, protože já jsem napsala takovou nějakou novelu, kterou si přečetl jeden producent, a ten chtěl, abych ji napsala jako scénář. Premiéra filmu byla tehdy v Mnichově docela velkou událostí a já jsem si na ni musela půjčit šaty, protože jsem na vlastní neměla peníze. Pavel se mnou odmítl na premiéru jít a já jsem to nechápala… teprve zpětně mi došlo, jak ho to muselo zranit.“ Posléze se paní Daně otevřela strhující kariéra, stala se velice úspěšnou novinářkou, a dokonce hamburskou ministryní kultury. S jakými lidmi vedla během své novinářské kariéry interview? A co přitom všechno zažila? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!

Pozor výjimečně v posunutém čase 22.20 na Primě!