Show Jana Krause:

Show Jana Krause:

Show Jana Krause:

Show Jana Krause: herečka s brilantní němčinou, podnikatel honící si ego a flirt manager

V dalším dílu Show Jana Krause: herečka Zdenka Procházková, internetový podnikatel Tomáš Čupr a odborník na svádění David Hůrka.

 

Jako první host na červenou pohovku usedne herečka Zdenka Procházková, která naposledy zazářila ve filmu o Lídě Baarové, kde hraje tuto hvězdu stříbrného plátna ve stáří. S herečkou Lídou Baarovou se ostatně osobně znala. „Poradce pro ztvárnění role jsem sice nepotřebovala, ale ona byla jiná než v tom filmu. Já jsem ji neměla moc ráda. Byla to krasavice, byla ale také velice ctižádostivá a právě ta ctižádost ji zavedla trochu dál, než měla,“ vypráví paní Zdenka, která poznala celou plejádu našich významných prvorepublikových herců. „Všechny jsem vlastně poznala na dvaatřicátých narozeninách Nataši Gollové, kam jsem byla pozvaná jako konzervatoristka,“ vzpomíná herečka a dodává, že tam poznala i herce Svatopluka Beneše, se kterým později často hrála v Městských divadlech. S o sedmnáct let starším hercem Karlem Högerem pak žila sedmnáct let v manželství: „Pak, jak to tak bývá, se všechno zamotalo a my jsme se rozvedli, ale nerozešli jsme se a zůstali jsme opravdu dobrými přáteli až do konce jeho života.“Zdenka Procházková se poté provdala za Rakušana a díky tomu se proslavila jako herečka i v Rakousku a Německu. Ovšem nejen to, naučila se tak brilantně německy, že dokonce vyučovala v Düsseldorfu. „To bylo něco jako AMU a oni si mě tam vybrali, protože říkali, že jsem takový Pygmalion, když jsem se naučila tak německy. A ještě mám spoustu kritik, ve kterých se píše, že by se němečtí herci ode mne mohli učit, jak krásně mluvím,“ dodává pyšně paní Procházková, která v dobách svého mládí hrála v Městských divadlech, v Národním divadle a později odjela se svým mužem Karlem Högerem do Vídně s úspěšnou divadelní hrou Jerome Kiltyho Drahý lhář, jež vznikla na základě autentických dopisů, které si psali slavný dramatik George Bernard Shaw a herečka Stella Campbellová. Tato hra měla ve Vídni velký úspěch a dodala herečce sebevědomí být sama sebou. „Pořád jsem byla spíše paní Högerová než Zdenka Procházková, kdežto tam jsem byla najednou sama za sebe,“ přiznává devadesátiletá herečka, která se dosud velmi intenzivně věnuje práci.

 

Dalším hostem je novodobý podnikatel Tomáš Čupr, zakladatel služeb Slevomat, Rohlik.cz nebo DameJidlo.cz. „Žil jsem pět let v Anglii v Sheffieldu, kam jsem víceméně utekl. Studoval jsem v Brně vysokou školu a to mi moc nešlo, kromě tedy jiných věcí, které mi nešly. Zkoušel jsem kupříkladu různé brigády, které mi taky nešly… až jsem zjistil, že už nemám kam jít, že mě v Brně nikdo nechce. Zaplaťpánbůh jsme tehdy vstoupili do Unie, takže jsem mohl jít do Británie, kde mě nikdo neznal. Tam jsem začínal od nuly. Nejprve jsem balil oříšky. Tím jsem si chtěl vydělat peníze, ale domů jsem nic nedovezl, protože jsem tam objevil kouzlo levného oblečení,“ vzpomíná na své začátky Tomáš, který po svém návratu do Čech rozjel velmi úspěšný byznys a o němž se tvrdí, že je arogantní.

Tak já mám občas názor, což se úplně nenosí. Ale jak stárnu, tak se to mění. Pomalu si sedám, dřív to bylo víc. Lidé si zvykli, ale nemyslím, že bych byl přehnaně arogantní,“ říká na svou obhajobu a s úsměvem přiznává, že občas bývá obviňován z toho, že si stále někde honí ego a chybí mu pokora. „Od malička máme zakázáno vyčnívat. Já jsem vyčníval, tak mě posadili do zadní lavice. Dokonce jsem byl jednou požádán svou profesorkou, abych nechodil na hodiny, že mi dá trojku na vysvědčení. Chtěla to se mnou takhle vyměnit. Byl jsem nepřizpůsobivý, asi jsem si při hodinách honil ego,“ směje se podnikatel, jehož služeb rozvozu jídla využívá i moderátor Jan Kraus.

 

Závěrečným hostem dnešního večera je David Hůrka, odborník na svádění neboli „flirt manager“, jak o sobě s nadsázkou říká kouč a pořadatel Mistrovství svádění. „Když jsem byl v pubertě, neměl jsem moc sebevědomí kvůli hendikepu, který mám. Sice jsem nějaké vztahy měl, ale vždycky to nějak nefungovalo, partnerky se na mě po čase vykašlaly. Nebo se mnou začaly manipulovat a já jsem cítil, že nejsem v tom vztahu spokojený. Tak jsem začal na internetu hledat něco o sebevědomí a postupem času jsem se dostal do komunity mužů, kteří se baví sváděním žen,“ vypráví David, kterého svádění nejen bavilo, ale docela se mu v tom i dařilo, a tak začal dělat lektora pro jednu školu svádění. Jak mu půjde tato dovednost naživo a co znamená dělat sexuální oči? Uvidíte dnes večer v dalším díle Show Jana Krause.