Show Jana Krause: zpěvák milující rychle vznikající písně, nejmladší radní a „ne až tak vtipná Any“

Show Jana Krause: zpěvák milující rychle vznikající písně, nejmladší radní a „ne až tak vtipná Any“

Show Jana Krause: zpěvák milující rychle vznikající písně, nejmladší radní a „ne až tak vtipná Any“

V dalším dílu Show Jana Krause se představí zpěvák Michal Malátný se skupinou Chinaski, radní Dominik Feri a youtuberka Anežka Chudlíková. Premiéru dalšího dílu ShowJana Krause uvidíte ve středu 10. května ve 21.35 na Primě.

Jako první dnes večer dorazí do Show Jana Krause zpěvák Michal Malátný jako předvoj celé své skupiny Chinaski, jejíž zbytek dorazí vzápětí po něm a odehraje divákům písničku ze své nové deskyNení nám do pláče. Zajímavostí této desky, k níž se chystá i stejnojmenné podzimní turné, je to, že vznikala porůznu po světě ve vyhlášených nahrávacích studiích, kde točili i velké světové hvězdy.„Pro fajnšmekry se dnes vydává opět vinyl,“ říká Michal Malátný v poznámce k tomu, na jakých nosičích bude jejich novinka, ale přiznává, že on sám by si ho zatím neměl na čem pustit. Práce na novém albu pak trvala skoro dva roky. „Já píšu většinu textů, ale většinu hudby píše náš kytarista a kapelník František,“ dodává muzikant, který podle svých slov tvoří především v noci, kdy jeho dvě dcery již spí. „Nejradši mám písně, které vzniknou v jeden moment, takže rychle. Přinesete ji a je to jasný. A pak stačí dvě tři hodiny zkouška a je to hotový. Párkrát jsme se s nějakou písničkou crcali, že měla deset verzí, a pak jsme přemýšleli, jestli je lepší třetí nebo sedmá verze, a nakonecto vždycky skončilo tak, že jsme se vrátili k té první.Takže tohle už je za námi a já se věnuju jen nápadům, který za to stojej a který jsou co nejrychleji hotový.“ Za dlouho dobu existence kapely už takto vznikla celá řada hitů, které se musí na koncertech stále znovu hrát pro potěchu fanoušků, což je někdy pro interprety tak vyčerpávající, že to jednoduše nedají. „Tabáček jsme nehráli několik let,“ uvádí jako příklad člen kapely, jejíž personální složení se v podstatě nemění. Čím to je? „Nevím, každá kapela má nějakou svou alchymii, která je dána těmi lidmi, a my jsme se spolu nějak naučili žít,“ přemýšlí Michal, ale zároveň dodává, že i oni se umí chytnout. Kapela Chinaski úspěšně hraje také v zahraničí našim krajanům. „Hrajeme hodně pro krajany a tak také vznikla ta idea, že natočíme desku v cizině. Nejdřív jsme tam měli domluvený koncerty – čtyři koncerty za měsíc v Austrálii. Co tam budete dělat v tejdnu? Tak jsme si řekli, že zkusíme něco natočit. Takhle to totiž dělají ty světový kapely. Když mají volno, seženou si v tom kterém městě studio a tam něco natočej. A ono to funguje!“ První dvě písničky natočili v Brisbane v Austrálii, další dvě v Londýně, dále dvě v Palm Springs v Nevadské poušti u Los Angeles, pak jednu opět v Londýně a zbytek desky, tedy pět až šest písniček, vzniklo na Novém Zélandě.

Dalším hostem je Dominik Feri, dvacetiletý student práv a teplický radní, který se v roce 2014 stal vůbec nejmladším radním v historii České republiky a jedním z nejmladších českých zastupitelů za politickou stranu TOP 09. Za tu bude nyní také kandidovat do sněmovny, ale tentokráte již v Praze. „Přišel jsem do Prahy studovat práva a ukázalo se jako rozumnější kandidovat tady v Praze,“ říká Dominik, který spatřuje jako jednu z největších slabin současné české politiky to, že se o ni vůbec nezajímají mladí lidé. „To je ten elementární problém, kterej bude do budoucna zcela zásadní,“ myslí si mladý politik.

Také mu mezi politiky chybí určitá sebereflexe. „Málokdo je schopnej složit účty a říct: já jsem to podělal, odstupuju, končím. Teď jsem byl třeba překvapenej z rezignace ministryně. Tohohle většina politiků není schopná.“ Dominik je velice úspěšný ve svém působení na sociálních sítích, ovšem ani s vystupováním na veřejnosti prý nemá problém. „Jít do politiky je pro velkou část lidí velmi obtížným rozhodnutím. Facebook přinesl to, že se každý může vyjádřit a že každý názor je najednou vidět.“ Jana Krause ovšem kromě života veřejného zajímá také jeho život soukromý. „Na to není moc čas,“ odbývá jeho zvědavost Dominik, „ a jako student žiju v Praze se spolubydlícími, což jsou samí oškliví muži.“ Ačkoli byl Dominik Feri podle německého listu Die Welt zařazen mezi jedenáct politiků, kteří mohou pomoct překonat současnou krizi, do níž se dostala myšlenka Evropské unie, on sám by byl prý raději na Moravě než v Bruselu. „Mě baví spíše to domácí. Tady se furt něco děje,“ komentuje to. „Já to nechci dělat dlouho. Svou hlavní úlohu spatřuju v tom, že dostanu mladý lidi do politiky, nejen ve smyslu, že jdou volit, ale že také kandidujou. A pak se budu poroučet.“

Dnešní plejádu hostů uzavře Anežka Chudlíková, youtuberka s růžovými vlasy, známá pod přezdívkou Not So FunnyAny. Tato povoláním fotografka a kameramanka, která přichází na pódium i s veškerým svým nezbytným „nádobíčkem“, začala pro zábavu točit videa a zveřejňovat je na kanálu YouTube, kde s nimi slaví velký úspěch. Má jich tam více než sto dvacet.

Dnes večer si vezme do parády samotného Jana Krause. „Můžeme vytvořit Honza Make up Tutorials a rovnou bychom vám založili YouTube kanál a natočili první představovací video,“ navrhuje Anežka a pouští se do práce. Poté, co natočí moderátorovo „intro“, vrhne se na maskérskou práci provázenou komentářem a celou dobu snímanou na kameru. „Baví mě dělat velký změny,“ těší se z práce Anežka. Jak se její dílo zadaří? A jak bude se svou proměnou spokojen Jan Kraus? To a mnohem více se dozvíte již dnes večer v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě.