Show Jana Krause: zpěvačka, která chce být dokonalou ženou, vysmátý režisér a vzpomínání na Freddieh

Show Jana Krause: zpěvačka, která chce být dokonalou ženou, vysmátý režisér a vzpomínání na Freddieh

Show Jana Krause: zpěvačka, která chce být dokonalou ženou, vysmátý režisér a vzpomínání na Freddieh

Show Jana Krause: zpěvačka, která chce být dokonalou ženou, vysmátý režisér a vzpomínání na Freddieho

V dalším dílu Show Jana Krause se představí zpěvačka Ewa Farna, režisér a spisovatel Patrik Hartl a osobní tajemník Freddieho Mercuryho – Peter Freestone.
Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 2. listopadu ve 21.35 na Primě.

 

Na návštěvu do oblíbené talkshow k Janu Krausovi tentokráte jako první zavítá zpěvačka Ewa Farna, která ve svých třiadvaceti letech oslavuje již desetileté výročí svého působení na hudební scéně. „V showbusinessu se pohybuju od třinácti let,“ vypočítává Ewa, která pravidelně vystupuje nejen v Česku, ale i v Polsku, a připomíná svému hostiteli, že právě ve třinácti letech u něj byla na návštěvě poprvé. Od té doby se samozřejmě mnohé změnilo, zpěvačka se velice osamostatnila a získala si vážnost, ale i zájem médií. „Nevím proč, ale ty lidi z některých médií rádi píšou o tom, jak vypadám. Hlavně zezadu,“ dodává se smíchem umělkyně. „Myslím si, že oni hledají na každém něco špatného a čekají, kdy to budou moct negativně komentovat, takže nejspíš se těšili, kdy začnu strašně pít a chodit do barů se spoustou kluků. To se nestalo, tak se soustřeďují na moji váhu,“ přemítá Ewa, ze které Jan Kraus vyloudí i několik informací o jejím osobním životě: „Můj přítel je Čech, je z mojí kapely a fungujeme spolu velice dobře již tři roky.“ Prozradí na sebe i to, že nyní žije v Praze, ovšem s vidinou toho, že by jednou chtěla bydlet na venkově. „Až budu mít děcka a tyhle věci, chtěla bych mít domeček a zahrádku a pejska, který tam bude běhat…“ přemítá o své budoucí vizi Ewa Farna, „já sama jsem v takovém prostředí vyrostla a bylo to skvělý! Chtěla bych, aby mě ráno budily krávy, spíš než hluk tramvají.“ Všechny tyto představy dobře zapadají do rámce toho, že by chtěla být dokonalou ženou, na čemž systematicky pracuje a učí se například od své kamarádky – profesionální kuchařky – vařit. „Mým největším nedostatkem je ale to, že jsem bordelář. V tomto ohledu jsem tak trochu chlap. Uklízení mi prostě moc nevychází. A žehlení úplně nesnáším.“

 

Stejně jako před dvěma lety je dalším hostem dnešního večera, který bude následovat po Ewě Farne, režisér a spisovatel Patrik Hartl. „Mně je s Ewou dobře,“ libuje si Patrik dramaturgické načasování pořadu a v záchvatu svého specifického a nepřeslechnutelného smíchu předává Janu Krausovi (stejně jako minule) svou zcela novou knihu. „Napsal jsem dvojromán, na němž jsem pracoval třináct měsíců!“ popisuje tvůrčí proces vzniku tohoto atypického díla autor. „Nevím, jestli si někdo dokážete představit, že pracuje třináct měsíců na jednom úkolu. Já jsem vypočítal, že jsem psal celkem 1600 hodin, což tedy nic nevypovídá o kvalitě… Ale snažil jsem se.“ Román se jmenuje Okamžiky štěstí a jeho tvůrce o něm říká: „Snažil jsem se napsat hezký příběh. Je to o sourozencích – Veronice a Jáchymovi – a ti hledají štěstí. Většinou totiž lidi čekají, že to štěstí budou mít nebo že ho nějak dostanou. Ale tito dva se opravdu aktivně snaží, aby byli šťastní, což není žádná legrace a chce to nějakou odvahu.“ Knize věnoval Patrik Hartl nejen hodně času a energie, ale i lásky. „Manželka už se těšila, až to dopíšu, aby zbylo trochu lásky i pro ni. Já jsem do té knížky opravdu narval strašně moc lásky.“ Nic více o obsahu bohužel nemůže prozradit, nicméně čtenáři se mohou těšit na to, že hrdinové románu své štěstí najdou! Patrik Hartl je mnohostranný a velice činorodý umělec hned na několika frontách. Jak relaxuje? „Hrou na bicí. Mám v kanceláři bicí a hraju sice blbě, ale rád,“ svěřuje se umělec, „na internetu si vždycky pustím nějaký funk nebo jazz funk a s tím hraju. Moc nedržím tempo, takže mi naprosto vyhovuje, že ti hudebníci už jsou přednahraní. No a u toho tak tři čtyři minuty řádím.“ Další jeho libůstkou je jídlo a nakupování, ovšem nakupování jen sama pro sebe, jak neopomene zdůraznit. „Nevím, čím to je, ale hrozně rád nakupuju. Vydržím v obchodě sice jen krátce, ale s chutí hodně utrácím, koupím si několik věcí a především se na sebe v té kabince moc rád dívám,“ vypráví Patrik Hartl a udílí Janu Krausovi, který to naopak úplně nenávidí, několik zásadních rad, jak si v takové převlékací kabince počínat.

 

Posledním dnešním hostem je Peter Freestone, osobní tajemník frontmana skupiny Queen, Freddieho Mercuryho, který žije již patnáct let v České republice. „V Praze jsem žil tři a půl roku, potom jsem se na popud kamaráda přestěhoval do malé vísky u Domažlic, měli jsme tam slepice, kachny, všechno…“ vypráví výbornou češtinou pan Freestone, „celkem jsem tam vydržel deset let, nyní jsem na opačném konci republiky, u Hradce Králové.“ Jak se vůbec s miláčkem publika, Freddiem Mercurym, dal dohromady? „Poprvé jsme se viděli, když jsem pracoval v Londýně v Royal Opera House, kde jsem dělal kostýmy pro balet, na jedné charitativní akci. Po jeho vystoupení jsme se setkali na afterparty a já jsem velice chválil celou jeho produkci. O deset dní později zavolal manažer skupiny mému šéfovi, jestli bych s nimi mohl odjet jako kostymér na šestitýdenní turné. A to byl začátek spolupráce na příštích dvanáct let…“ Před čtyřmi lety o svém zaměstnavateli a příteli napsal první knihu, letos vyšla u příležitosti 25. výročí úmrtí zpěváka další kniha: Královská kuchařka Freddieho Mercuryho. Jak přijal Freddie Mercury diagnózu a jaký byl život s AIDS, než tomuto hroznému onemocnění podlehl? To a mnohem více se dozvíte již dnes večer v dalším dílu oblíbené Show Jana Krause na Primě!