Show Jana Krause: Vojtěch Kotek, herečka Martina Randová a sokolník Daniel Dobrkovský.

Show Jana Krause: Vojtěch Kotek, herečka Martina Randová a sokolník Daniel Dobrkovský.

Show Jana Krause: Vojtěch Kotek, herečka Martina Randová a sokolník Daniel Dobrkovský.

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Vojtěch Kotek, herečka Martina Randová a sokolník Daniel Dobrkovský.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 6. ledna ve 21.35 na Primě.

Prvním hostem první letošní talkshow je oblíbený herec a debutující režisér Vojtěch Kotek, jehož první film Padesátka vstoupil před Vánoci do kin. „Režírování mě baví, ale myslím, že jsem nesnesitelný, zvlášť na herce, protože si myslím, že bych to zahrál líp než oni, což není pravda, ale mám o tom jasnou představu,“ popisuje sám sebe na place Vojta. Profesní úspěchy jsou však podle něj vykoupeny nepříliš velkým štěstím v milostném životě, ačkoli se snaží štěstěnu stále znovu pokoušet. Moderátor Jan Kraus si neodpustí poznámku na adresu jeho dvou bývalých přítelkyň, které skončily v náručí jeho hereckého kolegy. „Potom, co jsou se mnou spokojený a já jsem na ně hodný, chtějí zřejmě nějaký dryáčnický zážitek. Chtějí adrenalin,“ analyzuje s úsměvem herec rozpad svých vztahů. „Se mnou je to asi trochu nuda, kdežto s Kryštofem je zábava. Třeba Terezka Voříšková říkala, že když spolu začali bydlet, tak prvních asi šest měsíců Kryštof nebyl schopen koupit žárovky, tak měli celou dobu čelovky. Takové dobrodružství se mnou nezažije,“ uzavírá Kotek a dodává: „Mě to ani nijak netrápí, já myslím, že máme takový docela rodinný kruh, který se tak různě uzavírá a otevírá a lidi z něj přestupujou a putujou, v hereckých kruzích je tohle prostě normální.“ A jak mezi svými milostnými eskapádami odpočívá? „Ve vaně. Mě totiž uklidňuje zvuk karmy. A navíc se myju ve tmě. Takže když mám tři čtyři hodinky volno, ležím ve vaně a dopouštím teplou vodu,“ říká herec a režisér, který rád relaxuje také na rybách. Připouští, že to může trochu zavánět určitou usedlostí, ale zároveň má i druhou tvář, kdy se dokáže pořádně rozjet a bavit na nějakém večírku celou společnost. Rozporuplnost své osoby dokládá i na svých koníčcích: „Nemám v sobě moc disciplínu, takže sporty, u kterých jsem vydržel delší dobu, byly golf a rybaření, takové klidnější věci, žádné týmové nebo kontaktní sporty. Já jsem na sebe hrozně opatrný už od dětství.“ Na druhou stranu ale také jezdí na koni nebo hraje na basovou kytaru v rockové kapele.

Dalším hostem, který dnes večer usedne na červenou pohovku, je Martina Randová, herečka divadla Na Fidlovačce, známá ale i z řady televizních seriálů. Moderátor Jan Kraus ji hned na začátek konfrontuje se skutečností, která o ní koluje v kuloárech, totiž že se příliš uskromňuje. „To ani ne, to je spíš tím, že nemám žádné sebevědomí, abych se musela za každou cenu prosazovat. Když jsem ve společnosti, kde je více lidí, tak já nemusím za každou cenu mluvit,“ vysvětluje herečka, která si svou profesi vydupala silou vůle. „Mě nevzali ani na konzervatoř, ani na DAMU, nikam. Tak jsem se nacpala do Jihlavy. A když jsem pak přišla z Mostu do Prahy, tak jsem neměla žádnou práci a přemýšlela jsem, co budu dělat. A samozřejmě, že jsem chtěla dělat divadlo, chtěla jsem být herečka, chtěla jsem si to zkusit v Praze. Ze začátku jsem dělala jen tak někde v hospodě a pak jsem potkala Tomáše Töpfera a ten mi nabídnul obchodní oddělení. Tam jsem dělala asi rok a půl, musím říct, že jsem tam trpěla, protože jsem slyšela, jak herci zkouší, hrajou… Moc jsem si přála přejít na druhou stranu a bylo mi líto, že tam nemůžu být, a tak jsem šla za Tomášem a řekla mu, že bych byla radši na jevišti. A pak si mě naštěstí vybral umělecký šéf Juraj Deák, který mě znal, pro malinkou roli. Pak přicházely větší a nyní jsem tam 15 let,“ popisuje Martina svou houževnatou cestu za štěstím. Ačkoli se jí profesně velice daří, v rovině vztahů to podobně jako u předchozího hosta trochu pokulhává. „Myslím, že ten pravý na mě ještě čeká. Teď to tedy ale žádné štěstí není,“ říká rozhodně, ale s úsměvem herečka, která má velkou zálibu ve čtení motivačních knih. Ty by jí měly pomoct i k naplnění osmnácti novoročních předsevzetí, která si naformulovala, napsala a nyní nosí stále u sebe. Uznává však, že ne všechny knihy tohoto žánru jsou kvalitní. Podobně jako diety, se kterými má také bohaté zkušenosti. „Kdysi jsem držela diety, velmi intenzivně. Dokud jsem je držela, byla jsem silná, ve chvíli, kdy jsem se přestala kontrolovat, jsem začala hubnout. Vyzkoušela jsem všechny možné diety, myslím, že všechny, co existují. Dokonce mám jednu hodně zvláštní, ale tu moc nedoporučuju… Je to dieta vinná,“ prozrazuje Martina Randová a upozorňuje, že tento typ diety je krajně nevhodné držet v době mimo dovolenou.

Posledním hostem večera je sokolník a majitel chovné stanice pro dravce Daniel Dobrkovský i s několika svými chovanci, krkavčice Zorka na jeviště dokonce přiletí. „Dravé ptáky vychováváme, staráme se o ně i s manželkou a se synem. Já se starám o ten prvopočátek, inseminací počínaje přes inkubátory pro mláďata. Manželka se synem mi pomáhají piplat ta ptačí miminka, krmit pinzetkou,“ vypráví pan Dobrkovský a představuje další ptáky, které ho doprovázejí – káně Harrisova a křížence mezi sokolem loveckým a rarohem velkým. Jak se s dravci spřátelí hosté či přímo sám Jan Kraus? A jak naopak Zorce bude chutnat krausináda? Nechte se překvapit v prvním díle letošního roku Show Jana Krause již dnes večer!