Show Jana Krause: v podstatě velice seriózní herec, lyžařka ujíždějící na čokoládě a specialista...

Show Jana Krause: v podstatě velice seriózní herec, lyžařka ujíždějící na čokoládě a specialista...

Show Jana Krause: v podstatě velice seriózní herec, lyžařka ujíždějící na čokoládě a specialista...

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec a režisér Ondřej Sokol, lyžařka Ester Ledecká a chirurg Radek Kebrle. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 19. dubna ve 21.35 na Primě.

Jako první host večera přichází do dnešní Show Jana Krause úspěšný herec a režisér Ondřej Sokol, rodák ze Šumperka, který se do svého rodného města sice vracívá, třeba i pracovně, ale ne vždy se u toho cítí komfortně. „Já vejdu do toho kulturáku a hned vidím ten roh, kde jsem se pozvracel,“ vypráví Ondřej, „a kupříkladu šatnu jsem měl vedle místnosti, kde mě odvedli na vojnu.Prostě se hned cítím na patnáct a je mi hodně těsno.“ O poznání lépe je mu nejspíš v jeho nové filmové roli v trilogii Jana Hřebejka s názvem Zahradnictví, která je prý částečně inspirovaná skutečným příběhem rodiny scenáristy filmu Petra Jarkovského. Postava, kterou ztvárňuje, je podle jeho slov velice seriózní. „Já mám tu serióznost hrozně ušetřenou a je ve mně a strašně chtěla ven,“ popisuje Ondřej svému hostiteli, který se trochu podivuje nad tím, kde se v herci ona serióznost bere, a rád by se dozvěděl, jak to vypadá, když se muž seriózně stará o ženu svého nejlepšího přítele, který je ve vězení. „Neseriózní je, když navštívíte tu ženu, obstaráte ji a jdete domu a je vám jedno, co je s kamarádem. A to seriózní vypadá podobně, ale ještě si s ní potom chvíli popovídáte.“ Ondřej Sokol je ovšem nejen velice oblíbený a úspěšný herec, ale také moderátor, režisér a překladatel, navíc se má stát v dohledné době uměleckým ředitelem své domovské divadelní scény – pražského Činoherního klubu. „Organizační věci ale určitě nesmím dělat, protože já nejsem prakticky schopen zorganizovat program ani sám sobě.“ Jan Kraus si samozřejmě neodpustí ani svou oblíbenou zvídavou otázku na hostovo soukromí. Takže, co na sebe prozradí Ondřej Sokol? „Rád bych řekl něco zajímavýho, ale nic, prostě dobrý. Děti dobrý, mojí dceři už je šestnáct, takže už tak nějak pomalu převzala vládu a já už jsem jen taková ta služebná síla v domácnosti.“

Dalším hostem je lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká, která si svými skvělými sportovními výkony podmaňuje lyžařský svět, a jak upozorňuje Jan Kraus, není divu, neboť výkony všech sportovců, kteří kdy navštívili tento pořad, jdou strmě nahoru. „Koncem minulého roku jsem vyhrála světový pohár, letos znovu, dále pak mistrovství světa…,“ vyjmenovává Ester na moderátorův popud své aktuální úspěchy, pak se ovšem zarazí s tím, že to nejde, že se nemůže takto vychloubat.

A tak přenese Jan Kraus pozornost diváků na šampiončiny precizní tréninky, z nichž uvidíme i obrazovou ukázku. „Mě trénovat baví a trenér si konečně uvědomil, že dokud nesundá branky, tak já budu pořád jezdit,“ směje se Ester, která na sebe při minulé návštěvě mimo jiné prozradila, že podstatnou složkou v její speciální životosprávě je čokoláda, a tak s radostí přivítá hostitelův dárek – tabulku čokolády. „Děkuju, tohle mi zůstalo, jím čokoládu pořád, před závodem i po závodě,“ říká sportovkyně a přiznává, že rozdělit se s někým o čokoládu je u ní výrazem nejhlubšího citu. „Nic víc už se ode mne nedá čekat, žádný větší projev lásky.“

Posledním hostem je lékař Radek Kebrle, špičkový chirurg vysoce specializovaného týmu chirurgické kliniky ve Vysokém nad Jizerou. „Jsme jediné zařízení, které se specializuje na chirurgii ruky, dělá se tam asi 4500 operací za rok,“ doplňuje lékař o svém působišti. „Když jsem tam přišel v roce 1999, tak tam byli čtyři a já jsem byl pátý, dnes je tam jedenáct operatéru, ale ne na plný úvazek.“ Byť mádoktor Kebrle na svém kontě stovky úspěšných operací a přednáší o chirurgii ruky v zahraničí, vstoupil do obecného povědomí především díky tomu, že odoperoval poraněnou ruku tenistky Petry Kvitové, kterou před časem napadl neznámý útočník.

„Její zranění je dost problematické. Chytila nůž a zranila se přes všechny prsty v jedné z jejích nejhůře léčitelných částí, tzv. no man´sland,“ vypráví chirurg a pokračuje: „Zavolal mi profesor Kolář, že je Petra zraněná, že se řízla na ruce, zda bych se jí ujal. Pak mi volala ona a já jsem jí řekl, aby jela do nejbližšího zdravotnického zařízení. Měla tam záchranku, se kterou odjela do Prostějova, kde sloužil kamarád, který o těch rukách něco ví, takže ten si mě vzal na ucho a řekl mi, co se stalo. Když jsem zjistil, co jí je, udělalo se mi mdlo a řekl jsem, ať nám ji pošlou. Když si poraníte jednu šlachu, je asi pětiprocentní šance, že budete mít nějakou komplikaci, že například praskne. A ona těch šlach měla přeřezaných sedm.“ Co pro člověka znamená, když mu nefunguje šlacha v ruce? Dokázal by si kupříkladu Jan Kraus rozepnout poklopec u kalhot? A co řekne špičkový specialista na přání Jana Krause nechat si protáhnout prsty? To a mnohem více se dozvíte již dnes večer v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě!