Show Jana Krause: trapný herec, domácí kuchařka a nejkrásnější chlap

Show Jana Krause: trapný herec, domácí kuchařka a nejkrásnější chlap

Show Jana Krause: trapný herec, domácí kuchařka a nejkrásnější chlap

Show Jana Krause: trapný herec, domácí kuchařka a nejkrásnější chlap

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Marek Daniel, hudebnice a kuchařka Karolína Kamberská a nejhezčí muž planety Tomáš Martinka.
Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 18. května ve 21.35 na Primě.

 

Prvním hostem, kterého dnes přivítá obecenstvo v Divadle Archa i hostitel Jan Kraus je herec Marek Daniel. Většina diváků má jeho tvář nerozlučně spjatou s politickou satirou a postavou lobbisty Tondy Blaníka – jeho tvůrci za tento projekt letos získali Českého lva. Nicméně jeho herecké spektrum je samozřejmě daleko širší, a jak připomíná moderátor, herec rád umělecky pracuje s trapnem. „To jo, to mám moc rád, to tady už dneska asi i předvádím,“ odvětí Marek Daniel a dál rozvíjí teorii trapna: „K tomu, aby to fungovalo je potřeba i pár lidí, které to nebaví, aby tam pro ty, co to baví, vznikla ta atmosféra. Zkrátka těch šest lidí se tam zajíká smíchy a jsou šťastní a já jsem šťastný s nima.“ Šťastný, nebo minimálně spokojený je i se svým projektem Blaník, jehož byly doposud natočeny čtyři řady a nyní se uvidí, jaký bude jeho další osud. Marek Daniel účinkuje také na Pražském hradě v Shakespearovských letních slavnostech. „Třetí nebo čtvrtou sezonu budeme hrát na Hradě Sen noci svatojánské. A mám to moc rád. Je to moje první spolupráce s režisérskou dvojicí SKUTR a je to opravdu dobře udělané.“ Jeho osudová dráha herce byla ovšem dost ohrožená, když ho rodiče po základní škole poslali do pedagogicko-psychologické poradny kvůli rozhodnutí, na jakou střední školu má jít. „Měl jsem nějaké trojky a obava rodiny byla, že bych se nedostal na střední školu. A tam mi psychologové řekli, ať jdu do Volyně. Respektive mi řekli, že bych mohl uspět na střední škole dřevařské ve Volyni. Tak jsem tam strávil nádherné čtyři roky,“ vzpomíná Marek, který šel po maturitě studovat na JAMU: „V roce 1990 jsem končil ve Volyni, ředitel školy mi napsal: nedoporučuji pro vysokoškolské studium, a já jsem šel na JAMU. Tam jsem měl štěstí, protože se otevíral úplně nově loutkoherecký obor, a můj tatínek v té době pracoval v tomto oboru už dvacet let jako technik. A ten mi řekl: pitomče, nechceš na vojnu, tak to zkus. Tak jsem to zkusil a dostal jsem se do loutkoherecké třídy a pak jsem přestoupil na činohru.“ Po absolvování JAMU hrál dvacet let v HaDivadle v Brně. „Myslím, že všechny dovednosti, které dnes ovládám, mě naučilo HaDivadlo,“ dodává ke vzpomínkám na začátky své herecké kariéry.

 
 

Oblíbená domácí kuchařka, ale také hudebnice-zpěvačka a „profesionální“ matka tří dětí Karolína Kamberská je dnešním druhým hostem. „Když vařím, tak zpívám nejvíc,“ říká na úvod Karolína, která nejen vede na Primě svůj vlastní pořad o vaření, ale vydala také řadu vlastních textů a cédéček, a která uvařila svému hostiteli pro zlepšení nálady malou pozornost. „Připravila jsem vám takový pohárek. Vypadá to jako zmrzlina, ale není to,“ povzbuzuje Jana Krause k tomu, aby se do jejího výtvoru pustil, „dole, to co vypadá jako jahodová zmrzlina je tatarák, pak je tam pěna z rokfóru a macešky jsou také jedlé.“ A jak se Karolína vůbec k vaření dostala? „Původně jsem psala do novin o politice, takové různé reportáže, a pak jsem se odstěhovala na venkov, pořídila jsem si děti a psala jsem básničky. A najednou mi přišlo, že mi to psaní o politice leze na mozek, protože to do toho nějak nezapadalo. O jídle jsem psala do různých časopisů už dávno, psala jsem i recepty. Celkově píšu o jídle již tak 15 let, takže to byl jen takový přirozený vývoj.“ Vařit musí Karolína Kamberská stále, protože je to její práce a protože stále musí testovat nová jídla. „Pracuju tak, že dopoledne si najdu, co budu vařit, odpoledne to nakoupím a uvařím,“ přibližuje svou práci Karolína, která má svůj kuchařský pořad Karolína, domácí kuchařka jednou týdně vždy v podzimním vysílacím schématu. Ovšem také přiznává, že se velice ráda fláká: „Mám takovou svou pohovku, v které sedím, přikryju se dekou, naliju si víno a na něco čumím. Flákání je moje hodně oblíbená činnost.“ A jak si vyhlášená kuchařka pošmákne na chodech, které jí předloží Jan Kraus?

 
 

Posledním, ale mezinárodní porotou potvrzeným nejkrásnějším hostem dnešního večera – tedy alespoň mezi muži – je Tomáš Martinka, vítěz prestižní soutěže mužské krásy Mistr Global 2016. „Na rozdíl od soutěží miss nezískávají finalisté v soutěžích mužské krásy byty a auta, ale první čtyři místa v České republice dostanou nominaci do mezinárodních soutěží. Já jsem skončil druhý, takže jsem se dostal do soutěže Mister Global v Thajsku v Čiang Mai,“ vysvětluje Tomáš, který se v civilním životě živí jako plavčík a zároveň studuje vysokou školu, a dodává: „Hodnotilo se úplně stejně jako v České republice, až na to, že jsme měli jako součást jedné disciplíny národní kroj.“ Čeká nejkrásnějšího muže planety letošního roku nějaká finanční odměna, nebo ho naopak vážou k tomuto titulu nějaké povinnosti? To a mnohem více se dozvíte dnes večer v dalším díle Show Jana Krause na Primě.