Show Jana Krause: světové vaření, rozmanité herectví a dálkové plavání

Show Jana Krause: světové vaření, rozmanité herectví a dálkové plavání

Show Jana Krause: světové vaření, rozmanité herectví a dálkové plavání

Slovenského kuchaře Marcela Ihnačáka, svého prvního hosta, Jan Kraus představil jako velmi známou tvář jedné kampaně, kde on je chytřejší než ten druhý v té kampani. „To si nemyslím, právě naopak!“ oponoval Marcel a Jan Kraus raději hned dodal, že Marcel je světový kuchař, který nevařil jen tak někde… „Já jsem začínal v Popradu,“ opět moderátora upřesnil slavný kuchař, a tak Jan Kraus raději začal pokládat přímé otázky, a to na Marcelovo působení u Jamieho Olivera v Londýně a jaké to tam bylo. A Marcelova odpověď?

Neuvěřitelná: „Já jsem se tam za ty dva roky hodně zhoršil, to nebyla žádná michelinská restaurace, byla tam legrace a pohoda, ale doháním ty dva roky ještě teď,“ tvrdil Marcel, a to s tak vážnou tváří, že to snad i myslel vážně. Jan Kraus pak změnil raději téma a ptal se Marcela na to, co říká fenoménu dnešní doby, a to kultu vaření, jídla, kuchařek… „Každý vaří, už i já tady v pořadu vařím, a každý vydává kuchařky – Jarda, Franta… Co říkáte na tento fenomén, je jídlo opravdu tak důležité? Támhleten vydal knihu o kůžičkách, to už se vaří i z odpadu?!“ Marcel odpověděl, že jídlo má na předních příčkách svých životních priorit, Jan Kraus připustil, že on na jedné z nejvyšších také, a na Marcelův názor, že při zdravé stravě se dá prodloužit život, Jan Kraus položil v podstatě filozofickou otázku: „A žijete tak pěkně, že stojí za to tady být tady dýl?“

Marcela zjevně dostal, a ve své odpovědi přešel ke zdravému vaření. A aby se o vaření pouze nemluvilo, vyzval Jan Kraus Marcela Ihnačáka na kuchařský souboj, každý z nich měl z týchž surovin připravit tomu druhému jídlo. Janovo počínání při výrobě ztraceného vejce je natolik komickým vystoupením, že jen těžko jej popsat. Korunu svému kuchařskému show dodá ve finále tím, že z šuplíku vytáhne již hotový pokrm, Marcelovi málem vypadnou překvapením oči, a když ho nakonec Jan donutí ochutnat, tak mu prozradí: „To vařil Pohlreich!“

 

Druhým hostem bude Jana Stryková, jedna z nejžádanějších českých hereček současnosti, jejíž popularita velmi stoupá. Hraje v divadle, v seriálech, ve filmech. „Já hraji ale především doma, jsem maminka,“ přesunula téma rozhovoru ke svému ročnímu synovi Jana a moderátor se zajímal o to, že má stejně jako on syna jménem Jáchym. „S Vámi ho ale nemám!“, ujistila herečka. „To víte, nemůžu stíhat všechno,“ upozornil na svou zaneprázdněnost Jan Kraus a naparoval se i tím, že kromě toho i vaří atd. 

Ptal se pak na jednu Janinu roli, kdy jí partnera hraje jeho syn. „Jak se Vám s ním hraje?“ „Výborně, co Vám mám povídat, úžasný talent!“ nešetřila chválou Jana. A když moderátor zmínil její účinkování v divadle Studio DVA, kde hraje i s jeho manželkou Ivankou Chýlkovou, Jana zareagovala briskně: „Úžasná žena!“ Jan Kraus se rozplýval a komentoval to slovy: „Konečně Vás pozvali!“ Vzpomněl pak, že Jana zastoupila v jednom představení Ivanu, zvládla to skvěle a prý někde prozradila, že se uklidňuje počítáním. 

Moderátora zajímalo, jakým počítáním. „Já si počítám Bělouna. František Běloun, to je matematika, já jsem ji i vyučovala při studiu…“ vzpomínala herečka a Jan Kraus netušil, o jakou matematiku jde. Jana ho uklidňovala, že to ničemu nevadí, to bylo kdysi v pravěku, když bývala tahle kniha. „Tak pokud Vy jste studovala v pravěku, tak já někdy v paleolitu,“ hrozil se Jan Kraus. Zajímal se pak o to, jakou má Jana paměť, zda se dobře učí například texty. Potvrdila mu to, ale prý stále ještě kojí, takže IQ jde dolů – ale oproti tomu je zase šťastnější, protože hormony pracují za ni… A Jan Kraus ji doplnil: „Čím je člověk hloupější, tím má větší šanci být šťastný!“ A Jany se ještě optal: „Když žena kojí, tak jde její inteligence dolů? To by musela být má maminka, která kojila pět dětí, analfabet!“ A došlo k dalšímu velmi zajímavému tématu, kdy Jana Janu Krausovi vysvětlila, jaké otázky je ideální s mužem řešit po sexu – a dala mu i konkrétní příklad!

 

Posledním hostem v divadle byla Lucie Leišová, čtvrtá česká žena, v tomto případě 19letá dívka, která přeplavala Gibraltar – plavala ze Španělska do Afriky. Jan Kraus pustil ukázku, na které je zachycen start v sedm hodin ráno a úžinu Lucie prý přeplavala za 6,5 hodiny. Její výkon ocenili diváci potleskem, ale Jana Krause pak velmi zajímalo pozvání na večeři od prince Edwarda, které Lucie dostala.

Její přeplavání Gibraltaru totiž bylo zaštítěno programem Mezinárodní cena vévody z Edinburghu a Lucie byla jako jedna z několika zástupců mladých lidí, kteří do ní byli zapojeni, vybrána na večeři s princem do Londýna. Plavkyně například vzpomněla na své drobné faux pas, kdy místo podání ruky ke gratulaci po zvládnutém projevu si s princem chtěla plácnout. Jana Krause to velmi pobavilo a vyzvídal ještě další detaily.

Pokud je chcete znát také, dozvědět se například i to, zda si Marcel Ihnačák pocintal košili vajíčkem, jak se obával, a jaká další velká aktivita je spojena s Janou Strykovou, dívejte se na druhý premiérový díl Show Jana Krause!