Show Jana Krause: sexy maturantka, poučující fotografa ostravští komici

Show Jana Krause: sexy maturantka, poučující fotografa ostravští komici

Show Jana Krause: sexy maturantka, poučující fotografa ostravští komici

V dalším dílu Show Jana Krause se představí zpěvačka Monika Bagárová, fotograf Jan Šibík a Michal Woska, Pavel Javorek a Pepa Chládek alias skupina HumorOva. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 7. června ve 21.35 na Primě.

Prvním hostem, který se dnes před diváky zaskví v záři reflektorů, bude hudební hvězda, zpěvačka Monika Bagárová. Podle rešerší Jana Krause prý věnují novináři mimořádně velkou pozornost především její postavě, kterou často označují za bezchybnou. „To si nemyslím,“ říká skromně zpěvačka a se smíchem odmítá také moderátorovu nabídku, že to překontroluje. Mezitím se vzadu na obrazovce objevují Moničiny fotografie z dětství, na nichž je ještě také jako dítě zachycen její tehdejší obdivovatel a kamarád a dnešní životní partner.„Teď mu bude dvacet, já jsem o tři roky starší, ale je to super, moc si rozumíme,“ libuje si Monika a dodává, že její přítel je navíc skvělý hudebník – bubeník, stejně jako její otec. Její srdce ovšem nepatří zdaleka jen jejímu příteli. „Je jich víc, těch lásek! Celá moje rodina jsou moje lásky,“ vyznává se umělkyně, která letos v květnu završila své studium v Brně maturitou. „To byly ty těžký maturity. Já jsem maturovala už minulý rok, ale nepovedl se mi didaktický test z českého jazyka, takže jsem musela jít letos znovu. A mimochodem je mi třiadvacet let… Katastrofa, protože to už si každý říká, proboha kolik ti je let?! Ale já jsem šťastná, že už to mám z krku!“ Radovat se ovšem může nejen ze svých studijních úspěchů, ale i z těch profesních, neboť jí v těchto dnech vychází nové cédéčko. „A spolupracuje na něm se mnou můj taťka bubeník i můj přítel bubeník,“ láká diváky zpěvačka a zároveň poodhaluje své soukromí: „Já žiju v Brně a můj přítel v Komárně, takže to mám k němu zhruba dvě hodinky, což je tak akorát. A takto žijeme už několik měsíců a stále nevíme, kde bude naše základna, protože on má veškerou práci na Slovensku a pro mě je zase Brno super v tom, že to mám tak nějak všude kousek. Navíc tam mám rodinu. A bydlím už sama! V paneláku.“ Předtím žila a pracovala v USA, nyní ji nově čeká spolupráce s japonským vydavatelstvím. „Už máme natočených asi deset písniček i videoklip, který se brzy dostane také k nám,“ slibuje zpěvačka, která podle svých slov začínala s jazzem, ale nejblíže má odjakživa k R&B, soulu a popu.

Dalším hostem pak bude muž, který více než třicet let zprostředkovává svým divákům skrze optickou čočku nejrůznější, často také nejhrůznějšíudálosti po celém světě, uznávaný fotograf Jan Šibík, který přináší svému hostiteli jako dárek knihu. „Je to moje zatím nejtěžší kniha, kterou jsem vydal,“ komentuje fotograf předávání a dodává: „Dvě kila třicet.“ Autorské komentáře ostatně dostaneme k fotografiím, které se zobrazují vzadu na obrazovce a které ukazují například autentické a velice zblízka zabírané záběry z arabské revoluce. „To vždycky říkám lidem při workshopech – zblízka, zblízka! A víte proč? Protože to nejzajímavější na fotce je v obličeji, a proto ten obličej musí být vidět.“Při prohlížení následujících fotografií, tentokráte z revoluční Ukrajiny, se dostane divákům i Janu Krausovi další dobré rady: „Mlha, oheň, dým, to fotografům velice pomáhá, takže to doporučuju vyhledávat.“ Uvidíme také drsné fotografie z vypleněného Haiti v době po zemětřesení. „Mně to samotné zemětřesení přebil zážitek z toho rabování, ke kterému tam docházelo,“ vypráví fotograf, který v průběhu své profesionální kariéry projel bez přehánění celý svět a byl účasten všech významných konfliktů a vypjatých situací, nechybí tedy samozřejmě ani záznamy z uprchlické krize. „Další důležitou věcí je kompozice,“ pokračuje v udílení rad Jan Šibík a hned si také zkritizuje svou vlastní fotografii, na níž je lidmi přeplněná loď převážející uprchlíky mezi Tureckem a řeckým ostrovem Lesbos. „Podívejte se, tamhle nahoře chybí hlava toho člověka. Vedle mě ve vodě stál Ponomarev a on za to má cenu z World PressPhota. On má totiž toho člověka celýho. Ale byl to úplně ten samejokamžík! Připadá mi, že je to hodnej kluk, ale už dvakrát jsme někde byli oba dva a jemu to vyšlo a já jen paběrkuju…“ Co všechno se ještě dozvíme o fotografování či o přítelkyni Jana Šibíka?

Závěr večera ovládne trojice stand-up komiků –Michal Woska, Pavel Javorek a Pepa Chládek – alias skupina vystupující především v Ostravě, Olomouci a Praze pod názvem HumorOva.„Vzniklo to tak, že jsme s Pepou často seděli v hospodě a vyprávěli vtipy,“ prozrazuje o pozadí vzniku skupiny Michal Woska, „tak jsme si řekli, že bychom mohli zkusit říkat ty vtipy za peníze.“Název skupiny vychází ze slovního spojení „humor Ostrava“, odkud pánové pocházejí, a také podstata rázovitého humoru rodného kraje, kde je prý humor černý jako uhlí, jim není cizí. Kupříkladu v Praze prý rozumí lidé úplně jinému druhu humoru a také samotné publikum je úplně jiné. „V Praze se lidé více smějí těm kancelářským vtipům, obecně více zaměřeným na práci. Naproti tomu vytahovat v Ostravě práci je docela nebezpečné,“ říká Pepa Chládek. Podaří se skupině HumorOva rozesmát také diváky dnešní talkshow? To a mnohem více se dozvíte již dnes večer v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě!