Show Jana Krause: herec se svůdným hlasem, nádherná holka s duší a malý Armstrong

Show Jana Krause: herec se svůdným hlasem, nádherná holka s duší a malý Armstrong

Show Jana Krause: herec se svůdným hlasem, nádherná holka s duší a malý Armstrong

Show Jana Krause: herec se svůdným hlasem, nádherná holka s duší a malý Armstrong

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Martin Stránský, topmodelka Linda Vojtová a hudebník Peter Ondria.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 2. prosince ve 21.35 na Primě.

Dnešní večer otevře jako první host známý český herec Martin Stránský, v jehož kariéře sehrál klíčovou roli mimo jiné jeho hlas. „Začínalo to poměrně nahoře a postupem času ten hlas klesal, klesal, klesal, klesal,“ říká stále hlubším hlasem populární dabér. Martin začínal svou hereckou kariéru v Jihlavě, kde působil v Horáckém divadle také jeho otec Miloš Stránský, později hrál v Plzni. „Šel jsem už na školu s tím, že chci vypadnout na oblast, že nechci být v Praze. Mám totiž pocit, že na oblasti se člověk to řemeslo naučí nejlíp,“ vysvětluje herec, proč se nehnal do hlavního města, a i dnes mu připadá, že je Praha sice krásná, ale nikoli pro běžný život. „Jezdím víceméně denně mezi Plzní a Prahou a cesta mi trvá hodinu a čtvrt,“ dodává Martin Stránský, který na svých každodenních cestách autem občas poslouchá audioknihy. On sám se předčítáním audioknih proslavil, dokonce za ně obdržel několik cen. Jaká byla nejdelší audiokniha, na níž pracoval? „Úplně nejdelší byl asi Eragon, což je čtyřdílná bichle, která vyšla na nějakých 117 hodin. A kniha Steve Jobs vyšla asi na 27 hodin,“ přemýšlí Martin. Moderátor Jan Kraus by jeho hluboký sametový hlas, který prý pozitivně působí na ženy, rád využil k jakési audioléčbě, při níž by na něžné pohlaví chvíli mručel, což by mělo mít afrodiziakální účinky. „Moji paní jsem, ale myslím, na hlas neutáhl,“ přemýšlí nahlas Martin Stránský, který se nedávno znovu oženil a jehož žena je právnička, tedy zcela mimo umění. „Dámy prominou, tedy kolegyně, některé herečky bývají trochu hysterické,“ říká Martin k tomu, proč si vybírá partnerky mimo divadelní svět. Když mu to Jan Kraus vyvrací, napadá ho, že jsou možná všechny takové v Plzni, zatímco v Praze je klid. „Podle mě nemá cenu tahat práci domů,“ stojí si za svým herec, „nemusíte probírat problémy v divadle, doma si povídáme o normálních věcech.“ Se svou ženou se shodne i v lásce k motorkám, podnikali společně dlouhé výjezdy, dokud nezjistili, že je těhotná. „Bavěj mě věci, které dělají kravál,“ vypráví Martin, který se kromě motorek zajímá i o auta. Ovšem i jemu se může stát taková nepříjemnost, jako je natankovat nesprávnou pohonnou hmotu…

 Martin Stránský

Dalším hostem, který svými půvaby pódium doslova rozzáří, je světově proslulá topmodelka Linda Vojtová, žijící již 13 let v New Yorku. Ta hned zkraje předává svému hostiteli malou pozornost, což jsou lístky na připravovaný koncert jejího dědečka Vadima Petrova v Obecním domě. „Od 14 let žiju mimo. Dneska už mám svůj krásný život, který jsem si myslím docela hezky zařídila. Ale v těch čtrnácti, patnácti letech mi strašně chyběla rodina, chyběly mi takové ty platonické lásky, které jsem tu měla, i ty, které platonické nebyly, chyběl mi takový ten normální život studenta,“ vzpomíná na své začátky v zahraničí modelka. „Na světě je tolik nádherných holek, které se snaží být modelkami,“ přemýšlí Linda nad tím, co obnáší tato profese, „musí tam být něco extra, ta duše, něco, co jí odliší od ostatních.“ Co považuje za nejlepší okamžiky ve své kariéře? „Velké kampaně,“ říká modelka a jmenuje velké značky, pro které pracovala. Prozradí nám nejenom své profesní úspěchy, ale i něco málo ze svého osobního života, například o svém partnerovi: „Jmenuje se Jameson jako ta whiskey. A podniká. V New Yorku jsou ti lidé tak neuvěřitelně akční a ambiciózní! Takže on maluje, má kapelu a zpívá, podniká… dělá například pro Warner Music. Dělá toho hodně a vždycky říká, že nechce litovat toho, že něco nedělal.“ Hodně aktivní a často na cestách je však i ona sama, vždyť jen od svých 23 let, kdy to začala počítat, nalítala zhruba 1 000 hodin! A čím si krátí čas na cestách?

Linda Vojtová 

Na závěr přichází Peter Ondria, na Slovensku přezdívaný „malý Armstrong.“ „Celé to vzniklo, když jsem ještě hrával po nočních hotelových barech, tedy úplně nejdřív jsem hrával s bratrem Jožkou na svatbách a vesnických tanečních zábavách,“ vzpomíná slovenský muzikant, „za totality jsme museli mít přehrávky, tím pádem nás každý kontroloval a já jsem chtěl změnu a zkusit něco jiného.“ Pan Ondria, který se show, v níž předvádí trumpetistu Louise Armstronga, věnuje již takřka 20 let, si musel podrobně nastudovat jeho pohyby, mimiku, pořídil si černoškou masku. „Projeli jsme kus světa, byli jsme v patnácti zemích, nejdál jsem byl v japonské Ósace a tam jsem zpíval s japonskou kapelou, která mě doprovázela, a tam jsem také zpíval japonskou písničku,“ vypráví pan Ondria, který se kromě muziky věnuje také rodinnému podniku a který pochází z vesnice se zajímavým názvem Víťaz, nedaleko Prešova. A na závěr uslyšíme nádhernou písničku „What a Wonderful World“. To vše a ještě mnohem více již dnes večer v Show Jana Krause na Primě!