Seznamte se: Karolína Blehová - zpěvačka pro vaše děti

Seznamte se: Karolína Blehová - zpěvačka pro vaše děti

Seznamte se: Karolína Blehová - zpěvačka pro vaše děti

Jmenuji se Kája a zpívám pro děti!

Ačkoli Karolína Blehová odmalička milovala hudbu a zpěv, v rodině neměla nikoho, kdo by se hudbě nebo zpěvu věnoval, až na jednu vzdálenější příbuznou, operní zpěvačku. Její cesta k hudbě byla tedy vyloženě záležitostí osobního přesvědčení.

Pravda, maminka ji dala ve čtyřech letech do tanečního kroužku v Chrasti u Chrudimi, nedaleko obce Smrček, kde tehdy bydleli, vytouženého pěveckého kroužku se ale nedočkala. Později, asi v osmi letech pokračovala ve společenských tancích, což ji ve 12 letech přestalo bavit a přešla na street dance. Bohaté taneční zkušenosti využila kolem šestnáctého roku, kdy jí bylo nabídnuto vedení taneční skupiny dětí. „Hrozně mě ta práce bavila“, usmívá se sympatická zpěvačka uměleckým jménem Kája při vzpomínce na čtyři roky strávené s dětmi ve skupině.

Když ve 14 letech objevila casting na letní hereckou školu, neváhala ani minutu a přihlásila se. Byla vybrána a konečně se učila nejen herectví, ale také zpěvu. Protože se všem na kurzu její zpěv líbil a chválili ji, dodala si odvahy k dalšímu kroku. Našla si učitele zpěvu, navštěvovala pěvecké kurzy. Ve dvaceti letech se prošla úspěšně castingem Aqua Babes, kde působila rok. I na toto období Kája velmi ráda vzpomíná: „Tohle pro mne byla opravdu velká škola, dostala jsem se do světa profesionálů, učila jsem se nové techniky, pohyb, prostě vše, co zpěvačka ke svému vystoupení potřebuje.“

Kýženou dráhu zpěvačky jí ovšem ani toto působení nepřineslo. Zase tak moc to ovšem neřešila; vždyť ještě stále studovala, a úspěšné dokončení školy pro ni bylo prioritou. Čas od času alespoň vystupovala na různých společenských akcích, kam byla zvána. Po ukončení studia byla oslovena společností Kawaii production, která jí nabídla zajímavý projekt určený malým dětem. „To víte, že jsem po tom bez váhání sáhla!“, směje se Kája a pokračuje: „Miluju práci s dětmi, ráda pro ně tvořím, sama si píšu písničky a scénáře do projektů. A co je úžasné, tuhle práci můžu dělat klidně až do důchodu!“

My jsme Káju zastihli během jejího vystoupení v rámci projektu Pomozte nám naplnit Studnu naděje v pražské prodejně Bambule.

„Charitativní akce Kapka naděje v Bambuli a Sparkys nese podtitul Pomozte nám naplnit Studnu naděje… a buďte i vy o kapku lepší. Cílem projektu je pomoci dětem v nemocnicích po celé České republice zažít krásné Vánoce. Protože o tom přece Vánoce jsou – o šťastných dětech a dobrých skutcích. Chceme rozdávat radost nemocným dětem a finančně přispět Nadačnímu fondu Kapka naděje, proto jsme s nimi letos navázali spolupráci,“ upřesňuje záměr partnerství Jana Krčková, marketingová ředitelka Wormelen Group.

Zákazníci mohou projekt podpořit zakoupením jakékoliv hračky v kamenném obchodě nebo e-shopu Království hraček Bambule a Sparkys. Tuto hračku pak věnují do pomyslné Studny naděje, ze které budou následně rozeslány dětem do nemocnic po celé České republice. Celý zisk z nákupu těchto hraček navíc poputuje nadačnímu fondu Kapka naděje, který pomáhá nemocným dětem celoročně.

Charitativní akce se mohou zákazníci zúčastnit také nákupem dárcovské nálepky ve tvaru kapky, kterou rovněž zakoupí v prodejnách Bambule a Sparkys. Nálepku si mohou podepsat a nalepit ji v prodejně na tabuli dárců Studny naděje.

Celá akce bude oficiálně zahájena 1. 10. a potrvá až do 22. 12. 2019.