Setkání mistrů cyklistiky

Setkání mistrů cyklistiky

Setkání mistrů cyklistiky

 

První sobota v listopadu patřila v Letech u Dobřichovic cyklistům. Proběhlo zde již druhé Setkání mistrů cyklistiky. Během dopoledne se začali u budovy Pivotelu MMX sjíždět profesionální i amatérští cyklisté a cyklistky ze všech koutů naší vlasti. V 13:00 společně všichni vyrazili na vyjížďku do blízkého okolí, aby tak symbolicky ukončili letošní cyklistickou sezónu.

Vyjížďky se zúčastnilo přibližně 80 cyklistů, mezi nimiž bylo 30 našich špičkových sportovců v čele se zlatým olympionikem Jaroslavem Kulhavým a Jiřím Ježkem, který letos na paralympijských hrách získal také zlato a přidal stříbro. Společně s nimi se na trati objevili další mistři světa, Evropy a republiky jako například Ondřej Cink, Kristián Hynek, Jan Škarnitzl, Jiří Hudeček, Michal Prokop a další mistři cyklistiky, ale i celé cyklistické týmy jako Dukla a Sparta Praha. Cyklistická veřejnost tak měla opět po roce šanci porovnat své síly s našimi nejrychlejšími cyklisty.

Po vyjížďce se opět všichni cyklisté sešli v prostorném, moderním a svěžím interiéru Pivotelu MMX, kde proběhla tisková konference za účasti Jiřího Ježka, Kristiána Hynka, Jana Škarnitzla a Michala Prokopa. Novináři a přítomní hosté dostali odpovědi na otázky týkající se vyjížďky, uplynulé sezóny a jejich plánů do budoucna.

V rámci přátelského setkání vystoupil vicemistr světa 2012, 5x mistr ČR, 3x mistr Slovenska a mistr Německa Dominik Nekolný se svou FREESTYLE BMX SHOW. Kromě nevěřitelných triků na kole zde Dominik představil i svůj projekt nazvaný Drugfree, kterým se snaží motivovat mladé lidi k cestě za jejich sny. Projekt se sportovně-motivačními přednáškami je zaměřen především na žáky II. stupně základních škol a studenty středních škol.

Příjemnou atmosféru celého dne završilo posezení u výborného piva a jídla, které nabízí Pivotel MMX. Získává stále více své příznivce díky vyhlášené kuchyni místní restaurace. Dobrou dostupností od Prahy a sportovním vyžitím v blízkém okolí. V neposlední řadě stojí zmínit moderní ubytování, které ocení všichni i nejnáročnější hosté.