Samsung zapojil tisíce lidí do předvánočního detoxu

Samsung zapojil tisíce lidí do předvánočního detoxu

Samsung zapojil tisíce lidí do předvánočního detoxu

Téměř 50 % mladých Čechů neodloží mobil ani u štědrovečerního stolu. Samsung zapojil tisíce lidí do předvánoční výzvy k digitální rovnováze

Do projektu Adventního kalendáře zdravého používání mobilu #SklapniMobil se dosud přihlásilo přes 12 500 Čechů a Slováků. Výzvu na sociálních sítích podpořili influenceři, hlásit se stále lze do 23. prosince

Do adventní výzvy #SklapniMobil společnosti Samsung spočívající ve 24 denních detox úkolech se k dnešnímu dni přihlásilo 12 523 Čechů a Slováků, další pořád přibývají. Ti, kdo se na webu sklapnimobil.cz registrují do rána 23. prosince, můžou v posledním losování vyhrát „sklapovací“ telefon Samsung Galaxy ZFold3. Tipy, jak zlepšit svoje návyky při používání telefonu, zůstanou veřejnosti k dispozici i nadále.

Adventní kalendář zdravého používání mobilu #SklapniMobil pomohli připravit odborníci – koučka digitálního detoxu Aneta Baklová, adiktolog Adam Kulhánek a psycholog Marek Madro. Od začátku prosince mohli zájemci o tuto výzvu zkoušet jednoduché denní úkoly související s digitální rovnováhou – například Vyber 3 profily na sociálních sítích, které v tobě vyvolávají negativní pocity, a přestaň je sledovat. (4.12.) nebo Zažij noc bez mobilu! Hodinu a půl před spaním odlož mobil a nech ho co nejdál od postele. (11.12.) Ambasadory výzvy se stali influenceři a osobnosti z Česka i Slovenska, například zpěvačka Emma Drobná, herec Lukáš Hejlík nebo moderátor Sajfa, a také zástupci technologických médií.

Téměř polovina mladých lidí neodloží mobil ani u štědrovečerního stolu

Před spuštěním projektu #SklapniMobil uskutečnila společnost Samsung průzkum na vzorku 1100 respondentů ve věku 18 až 65 let v České republice. Ten ukázal, že zvláště mladá generace (18-26 let) vnímá svůj vztah k mobilu problematicky – například 71,5 % z nich s ním tráví víc času, než by chtěli. Na otázku, jestli mívají mobil na dosah ruky i u štědrovečerního stolu, odpovědělo pozitivně 46,2 % mladých.

„Téma digitální pohody nebo rovnováhy je tedy rozhodně aktuální – a potvrzuje to i zájem veřejnosti o výzvu #SklapniMobil, který nakonec předčil všechna naše očekávání. Jako výrobce telefonů, které v Česku aktuálně používají téměř 4 miliony lidí, chceme tímto adventním kalendářem především popřát všem klidné a technologiemi nerušené Vánoce,“ komentuje Tereza Vránková, ředitelka marketingu a komunikace Samsungu pro Česko a Slovensko.

Digitální pohoda jako novoroční předsevzetí?

Adventní kalendář je dostupný na webu www.sklapnimobil.cz, kde je možné prohlédnout si jednotlivé výzvy a zaregistrovat se ještě k odběru těch posledních. Kdo tak učiní do rána 23. prosince, může se dostat do posledního slosování o telefon, který lze díky ohebnému displeji snadno „sklapnout“ – Samsung Galaxy ZFold3.

Po 24. prosinci zůstanou výzvy i dále na webu a můžou tak být užitečné pro každého, kdo vnímá digitální rovnováhu jako své téma. „Ačkoli se zdaleka nejedná o nějaký terapeutický projekt, věříme, že některé z denních výzev můžou posloužit jako inspirace, jak nejen přes svátky, ale i v novém roce zlepšit při používání mobilu své návyky,“ uzavírá Tereza Vránková.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení, digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Samsung je podle žebříčku Interbrands z roku 2020 pátou nejhodnotnější značkou světa s hodnotou 62,3 miliardy dolarů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.