Šampióna Apolla v muzikálu Rocky česky zazpívá herec ze Lvího krále

Šampióna Apolla v muzikálu Rocky česky zazpívá herec ze Lvího krále

Šampióna Apolla v muzikálu Rocky česky zazpívá herec ze Lvího krále

 

Šampióna Apolla v muzikálu Rocky česky zazpívá herec ze Lvího krále

 Oscarem oceněný příběh o životní šanci a osudové lásce má v Praze mezinárodní obsazení

Praha, 24. ledna 2017

Roli boxerského šampióna Apolla v muzikálu ROCKY vytvoří Američan Luther Raphael Simon. Zkušený herec, který účinkoval ve světových hitech jako Lví král, Bídníci, Rent nebo Hairspray!, se kvůli angažmá naučí zpívat česky. „Mám soukromou učitelku a piluju češtinu každý den,“ uvedl Simon, který se na jevišti Kongresového centra Prahautká s dvojnásobným držitelem Ceny Thálie Janem Křížem, představitelem Rockyho.

Luther Raphael Simon pochází z Miami a postavu Apolla vytvořil už v německé verzi muzikálu Rocky. Pro Stuttgart se naučil německy a teď kvůli roli studuje češtinu. „Znám charakter postavy, vím, co říká a je pro mě výzva se slova naučit v několika jazycích,“ vysvětlil Simon, který v Americe a v Německu účinkoval v muzikálech Bídníci, Rent, Hairspray!, DreamGirls, Motown nebo Lví král. „Beru lekce přes skype, učitelka mě učí česky, já ji zase anglicky,“ směje se absolvent muzikálového herectví kalifornské university. Najal si kvůli pražskému angažmá kouče fonetiky a věří, že nejvíc správného akcentu pochytá na každodenních zkouškách muzikálu Rocky. Za nejtěžší moment představení přitom nepovažuje zpěv nebo herectví v jakémkoli jazyce, ale box. „Apollo je světový šampión a diváci musí věřit, že v ringu stojí opravdový mistr. Musíte mít energii, sílu a přesvědčivost vítěze. Zároveň jde o divadlo, takže prostředky, kterými bojujete, jsou v náznaku, ale musí vypadat jako skutečný souboj,“ uzavřel Luther.

Oscarový příběh outsidera na motivy filmu se Sylvesterem Stallonem vstoupí na scénu Kongresového centra Praha 3. března 2017. Legendární příběh o životní šanci a osudové lásce produkuje tým úspěšné české verze Mamma Mia! Ve spolupráci se StageEntertainment. V hlavní roli se alternují Kryštof Michal, Jan Kříž a Peter O. Pecha.V dalších úloháchhrají Hana Holišová, Milan Šteindler, Vojtěch Bernatský, Robert Záruba, Markéta Procházková, Roman Vojtek, Petra Vraspírová, Petr Svěcený nebo Michaela Nosková.

Inspirující příběh o odvaze a vytrvalosti umocňuje originální hudba včetně hitparádových hitů „EyeoftheTiger“, „FightfromtheHeart“ a „GonnaFlyNow“. Velkolepou podívanou graduje vedle světelných efektů především unikátní scénografie Martina Černého, jaká v českých muzikálech dosud nebyla k vidění.

Muzikál ROCKY měl světovou premiéru 18. listopadu 2012 v hamburském Operettenhausa sklidil pozitivní recenze. Na základě německého úspěchu byl v dubnu 2014 uveden na newyorské Broadwayi, kde získal 4 nominace na cenu Tony, z nichž jednu – za originální scénografii – vyhrál. Tři ocenění obdržel také v rámci prestižních Drama DeskAward a OuterCriticsCircleAward, na dalších 14 trofejí byl nominován.

Původní hudbu muzikálu ROCKY zkomponoval Stephen Flaherty, texty napsala Lynn Ahrens, slavný tandem oceněný cenou Tony a 2x nominovaný na Oscara. Autorem libreta je Thomas Meehan, který mimo jiné napsal předlohy k muzikálům TheProducers a Hairspray. Autorem českých textů je Michael Prostějovský, známý zdomácích verzí muzikálů Jesus Christ Superstar nebo Evita.

Režií českého zpracování je pověřen německý režisér Christoph Drewitz, který se podílel také na verzích muzikálu Rocky pro Broadway a Hamburk.

Předprodej vstupenek je v sítíchTicket Art a Ticketportalpo celé ČR.

Osoby a obsazení

Rocky – Kryštof Michal, Jan Kříž, Peter Pecha

Mickey – Milan Šteindler, Luděk Walter

Paulie – Roman Vojtek, Henrich HEŇO Šiška

Apollo – Luther Raphael Simon

Adrian – Markéta Procházková, Hana Holišová

Gloria – Michaela Nosková, Dáša Zázvůrková

Gazzo – Martin Sobotka, Jaromír Adamec

Jergens – Ernesto Čekan, Oldřich Kříž

Apollův manager – Jaromír Holub, Jan Urban

Buddy – Martin Steiner, Radim Flender

Watchman / Mike – Juraj Bernáth, Jiří Daniel

Wysocki – Petr Kutheil, Petr Ryšavý

SpiderRoco – Aleš Vogel

Bob Dunphy – Robert Záruba, Vojtěch Bernatský, Petr Svěcený, Ondřej Novotný

Angie – Pavlína Matiová, Zuzana Gamboa

Joanne – Marie Křížová, Vendula Příhodová

Lina McKenna – Zorka Hejdová, Hana Mašlíková

Apollo Girls – Daniela Lebedová, Tereza Prucková, Petra Vraspírová, Tereza Machová, Veronika Morávková, Zuzana Ďurdinová

Shirley – Kateřina Klausová

Facebook:www.facebook.com/rockymuzikal

Web: www.rockypraha.cz

InstaGram: @rockypraha