Sabina Laurinová, Marek Němec, Sandra Nováková a Mirek Šimůnek sportovali.

Sabina Laurinová, Marek Němec, Sandra Nováková a Mirek Šimůnek sportovali.

Sabina Laurinová, Marek Němec, Sandra Nováková a Mirek Šimůnek sportovali.

Modrý kód v zátěžovém testu obstál

V posledním březnovém týdnu odstartuje na obrazovce TV Prima nový seriál z lékařského prostředí – Modrý kód. Představí se v něm mnoho známých českých herců, někteří z nich si mohli své lékařské znalosti vyzkoušet v praxi již nyní. Ve čtvrtek 23. března totiž v rámci představení seriálu KTRC terénních běhů 2017 na hřišti Golf Clubu Praha museli poskytnou první pomoc své kolegyni Evě Čížkovské. Co se vlastně stalo a jak si hvězdy s náročnou výzvou poradily?

Mezi přítomnými hosty jsme mohli vidět Sabinu Laurinovou, Marka Němce, Davida, Gránského, Sandru Novákovou, Evu Josefíkovou, Evu Burešovou, Mirka Šimůnka, Jakuba Štěpána, Lenku Hornovou, Ivana Vodochodského, Pavlínu Dankovou, Kateřinu Neumannovou a další. Představena zde byla největší česká série běhů v terénu, Kilpi Trail Running Cup 2017. Partnery akce se stala Zdravotnická záchranná služba a nový televizní seriál Modrý kód. Slavnostním výběhem byla odstartována nejen celá běžecká série, ale i první řada tohoto seriálu.

Před několika dny jsme uvítali astronomické jaro a jarní nálada byla na VIP hostech opravdu znát. Seriáloví herci i ostatní přítomní se rozhodli dát zelenou zdravému životnímu stylu a aktivně se pustit nejen do sportování, ale zapojit se také do seriálu běhů. Ty mají jak sportovní charakter, tak filantropický podtext a díky propojení s FN  v Motole podpoří dobrou věc. Toto poselství posílají známé osobnosti formou výzev dál.

Výzvy padaly jedna za druhou. A o co vlastně šlo? Náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová vyzvala senátora Kuberu ve výzvě „o poslední típnutí" ke zdravotní procházce po trase závodů v Praze! Pokud dotyčný výzvu přijme, náměstkyně mu veřejně zahraje na klavír.

Herec Ivan Vodochodský se nechal strhnout sportovním duchem a přidal další výzvu. Do půl roku známý gurmán zhubne 10 kilogramů a zúčastní se jednoho z běhů série. Vyprovokoval k tomu i současného ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka, který se zavázal také ke shození 10 kilogramů do konce seriálu terénních běhů. Moderátorka Pavlína Danková pak zase vyzvala ředitelku obsahu TV Prima, Lenku Hornovou, která je známá svým velmi opatrným přístupem k aktivnímu sportu, k alespoň projití jedné trati. Ta pod adrenalinovou atmosférou akce výzvu přijala.

To však nebylo všechno, pravé drama na sportovce teprve čekalo. Herečka Eva Čížkovská se totiž vážně zranila. Její kolegové jí našli s úrazem hlavy. Okamžitě přivolali Zdravotnickou záchrannou službu a před dojezdem profesionálů jí poskytli první pomoc. Nemusíte se však obávat, že bude Eva několik měsíců absentovat na divadelních prknech. Byl to jen test, který pro herce ze seriálu Modrý kód, který je z prostředí urgentního příjmu, přichystali organizátoři. Herci zvládli celou situaci na jedničku. To na místě potvrdila nejen výjezdová skupina, ale i Petr Kolouch, ředitel ZZS HMP.