Romantická komedie Přes prsty doputuje do kin v září 2019

Romantická komedie Přes prsty doputuje do kin v září 2019

Romantická komedie Přes prsty doputuje do kin v září 2019

Petra Hřebíčková a Denisa Nesvačilová natočily romantickou komedii Přes prsty

Po několika týdnech na beach volejbalovém písku teď budou mít herečky Petra Hřebíčková a Denisa Nesvačilová několik měsíců pauzu. Scénárista a režisér Petr Kolečko s nimi totiž dotočil téměř všechny záběry romantické komedie o lásce pod volejbalovou sítí, jejíž poslední část vznikne na jaře příštího roku.

„Sportovní akce před kamerou pro mě byly nová zkušenost. S Denisou jsme chodily trénovat poctivě celé léto na beach volejbalové kurty, ale vzhledem k tomu, že nejsme profesionální hráčky, to pak na place bylo často napínavé a vzrušující,“ svěřila se Petra Hřebíčková.


Snímek Přes prsty je ale především romantickou komedií. „Moc mě bavily ty romantické chvilky,“ vysvětlila herečka, jejíhož filmového partnera ztvárnil Jiří Langmajer. „Jirka je úžasný hráč a partner, na kterého se můžete absolutně spolehnout. Je vždycky přirozený, ať hraje cokoliv, což hodně pomáhá,“ dodala Hřebíčková.

S postavou Jíry Jiřího Langmajera se ale zaplete i druhá hráčka. „Jirku znám už od natáčení Labyrintu, kdy se pro mě stal srdcovou záležitostí. Tentokrát mě ale bavilo s ním hrát ještě o něco víc. Komedie a láska skýtá víc barev,“ pochvaluje si hereckého partnera také Denisa Nesvačilová. „Jirka dokáže navíc skvěle podržet, vydrží všechno, ať už jde o chyby nebo nějaké agresivnější scény.“


Obě dámy jsou nadšené také ze spolupráce se scénáristou a režisérem Petrem Kolečkem. „Petr mě hodně překvapil. Nejen jako vtipný a chytrý člověk, ale zejména svým velmi citlivým režijním vedením. Herce si hýčká, pečlivě odpovídá na všechny dotazy a vždycky dbá na to, abychom byli v pohodě. Jako debutant rozhodně nepůsobí,“ prohlásila o režisérovi Petru Kolečkovi Denisa Nesvačilová.

„Petr měl jako autor scénáře jasnou představu, takže jako režisér působil jistě, přesto že to byla jeho režijní premiéra. Byl laskavý a dokázal nás správně vyburcovat a podpořit. Pracovalo se mi s ním strašně dobře,“ dodala Petra Hřebíčková. „Hlavně se mi moc líbil scénář, miluju humor Petra Kolečka.“

Romantická komedie Přes prsty se natáčela od 1. září zhruba dvacet natáčecích dní. Další dva až tři dny jsou naplánovány na červen 2019 v Ostravě, kde se bude konat turnaj světové série FIVB v beach volejbalu.


V dalších rolích se ve filmu objeví také například Vojta Dyk, Jakub Prachař, Marek Taclík, Igor Chmela, Jaromír Nosek, Zdena Hadrbolcová, Radka Pavlovčinová, Kristina Greppelová, Marian Miezga, Milan Mikulčík, Jakub Gottwald, Leoš Noha či Mirai Navrátil.

Do kin by měl film přijít v září 2019 a distribuovat jej bude společnost CinemArt. Partnery filmu jsou Prima FTV a TV JOJ na Slovensku.

Synopse

Příběh filmu Přes prsty se odehrává na beach volejbalových hřištích, ale nejen na nich. Linda (Petra Hřebíčková) a Pavla (Denisa Nesvačilová) jsou parťačky, které obětují beach volejbalu všechno. Tedy skoro všechno. Mladší Pavle tak trochu začínají tikat biologocké hodiny a s přítelem Hynkem (Vojta Dyk) chce co nejdříve otěhotnět. To starší svobodná a bezdětná Linda nechápe. Zvlášť, když se jim podařilo kvalifikovat na mistrovství Evropy… Všechno ale stejně nakonec zamotá svérázný správce hřiště se zajímavou minulostí Jíra (Jiří Langmajer).

Námět: Petr Kolečko, Daniel Strejc
Scénář a režie: Petr Kolečko
Střih: Šimon Hájek
Kamera: Petr Bednář
Architekt: Milan Býček
Kostýmy: Adriana Trpkovič
Hudba: Viliam Béreš, Marcel Procházka
Výkonná produkce: DAWSON productions
Producenti: Martin Tošenovský a Petr Štefka (PP FILM)
Marketingový partner: Leemon Concept