Román, který zahřeje nejen osamělá srdce

Román, který zahřeje nejen osamělá srdce

Román, který zahřeje nejen osamělá srdce

Velkou láskou Posy Morlandové je romantická literatura se šťastným koncem. Život jí ale připraví situace, kdy musí odložit sladkou četbu stranou a postavit se realitě. Skončí to ale pro ni happy endem stejně jako v knížkách? Knižní novinka anglické spisovatelky Annie Darlingové Knihkupectví u osamělých srdcí (The Little Bookshop of Lonely Hearts) je to pravé čtení, které v šedých podzimních dnech nabije energií a pohladí po duši.

Čtivě napsaný příběh hlavní hrdinky Posy Morlandové má to, co má dobrá zábavná knížka mít – švih, vtip, překvapivé zvraty i příjemné rozuzlení... Knihkupectví u osamělých srdcí je zkrátka kniha, u které nechcete, aby skončila. Dodává naději všem, které něco trápí. I těm, kdo mají rádi životní výzvy, přestože se jich zároveň obávají…


2_Knihlkupectví u osamělých srdcí_ilustrační foto_foto pxhere_repro zdarma

Život je změna

Posy Morlandová pracuje v jednom zapadlém londýnském knihkupectví. V životě má jednu velkou zodpovědnost, jednu velkou lásku a jedno velké trápení. Tím prvním - povinností - je její patnáctiletý bratr, o kterého se už léta stará, tím druhým (životní láskou a vášní) je romantická literatura a tím třetím, nejméně příjemným, pak Sebastián Thorndyke, vnuk majitelky knihkupectví, kde Posy pracuje a bydlí. Drzý muž s pověstí největšího hulváta v Londýně… Poklidný život mezi regály se ale ještě víc zkomplikuje, když jí paní majitelka upadající obchod odkáže. A Posy se rozhodne změnit ho v prosperující knihkupectví, specializující se na její milovanou romantickou četbu. Jak toho ale dosáhnout, když má kolem sebe jenom skupinku podobně nepraktických knihomolů, jako je ona sama? A navíc se jí do práce i do života neustále plete ten protivný Sebastián…

Knižní novinku Knihkupectví u osamělých srdcí vydává, Sofa Books. Cena knihy o 312 stránkách v pevné vazbě je 298 korun.


3_Knihkupectví u osamělých srdcí_ilustrační foto_foto pxhere_repro zdarma

Knihkupectví u osamělých srdcí

Z anglického originálu The Little Bookshop of Lonely Hearts přeložila Dominika Křesťanová. Kniha má 312 stran, cena je 298 Kč. Vydalo nakladatelství  Sofa Books.

Spisovatelka Annie Darlingová žije v Londýně v malém bytě. A ten praská ve švech především kvůli hromadě knih, které jsou všude kolem. Má dvě velké vášně – romantické knihy, v nichž se vyzná jako málokdo - a pana Mackenzieho, britského krátkosrstého kocoura. Knihkupectví u osamělých srdcí je jejím prvním románem, kterým se z neznámé čtenářky stala takřka přes noc známou autorkou.