Rohatá hvězda seriálu Přístav

Rohatá hvězda seriálu Přístav

Rohatá hvězda seriálu Přístav

Rohatá hvězda seriálu Přístav

Herci z primáckého seriálu Přístav mají nového „kolegu“, díky němuž je na natáčení o zábavu postaráno. Má pořadové číslo 165 a kromě zkušeností s reklamou a s velkou fanouškovskou základnou má také pořádné rohy. Je to totiž kozel a jmenuje se Olda.

 

Kozla Oldu vyhráli Marek Skála ( Martin Dejdar) s Krupicí ( Jitka Schneiderová) v tombole na Chovatelském plese. Marek nejdřív nevěděl, co s ním, ale pak se rozhodl, že z něj udělá maskota hospody Přístav. A tak pro nového obyvatele chatové osady Zátoka postavili speciální chlívek.

 

Rohatému herci jsou tři roky a opravdu se jmenuje Olda. Produkce si ho na natáčení půjčila z jednoho pivovaru, kde je tak trochu místní atrakce. Kozel je proto zvyklý na návštěvníky i na to, že se s ním občas někdo fotí. Přesto byl před natáčením trochu nervózní. Že by se bál, aby nespletl text? Ale rychle se otrkal. Když režisér Jaromír Polišenský zkoušel s herci scénu před chlívkem, kozel zaujatě poslouchal, najednou se odrazil, plůtek hravě přeskočil a vmísil se mezi štáb. Rekvizitáři kozího skokana proto museli přivázat a měli jasný úkol. Vyrobit a postavit kolem chlívku vyšší plot.

 

Kozel sice budí respekt, ale jinak je hodný a klidně se nechá podrbat. Jenže moc adeptů na drbání nenašel. „Jaké instrukce jsem dostal ohledně natáčení s kozlem? Abych se k němu pokud možno moc nepřibližoval. Což dodržuju. S kozlem sice točím poprvé, ale jinak už jsem hrál třeba s kravami, psy, koňmi nebo velbloudem,“ říkal Martin Dejdar, kterého znají fanoušci Přístavu jako Marka. Od kozla si držel odstup nejen Martin, ale i Jitka Schneiderová, která se při kozlově kaskadérském skoku docela lekla. S rohatým hercem měli tu čest i Filip Blažek, Ladislav Potměšil, nebo Bob Klepl. Ten přiznal, jaký je jeho sen. „Natáčení se zvířaty mi nevadí, ale zvíře nikdy nepřehrajete. Kozla bych dostat nechtěl. Ale líbilo by se mi mít kozičky kamerunské. Měl bych je na mazlení,“ vysvětlil.