REVENANT Zmrtvýchvstání má 12 nominací na Oscary

REVENANT Zmrtvýchvstání má 12 nominací na Oscary

REVENANT Zmrtvýchvstání má 12 nominací na Oscary

REVENANT vstupuje do kin a není to náhoda, že ve stejný den získal nejvíce nominací na Oscara

Dnes byly vyhlášeny nominace na letošní Oscary a největší počet jich získalo drsné drama REVENANT. Ani další snímky z distribuce Cinemartu se rozhodně neztratily!

 

Film REVENANT, drama o přežití a pomstě, natočil režisér Alejandro González Iñárritu a do rolí protivníků obsadil Leonarda DiCapria a Toma Hardyho. Dnes vyhlášené nominace na Oscary ukazují, že se trefil do černého. Americká Akademie filmových umění a věd nominovala snímek REVENANT na Oscara hned ve dvanácti kategoriích včetně těch nejprestižnějších jako jsou nejlepší film, režie, herec v hlavní i vedlejší roli, kamera.

 

A neztratily se ani další filmy z distribuční stáje Cinemartu. Vždyť mezi osmi snímky nominovanými na Oscara za nejlepší film jej jich hned pět. A nezůstaly jen u této kategorie: Most špiónů Stevena Spielberga má nominací celkem šest, stejně jako Sázka na nejistotu, drama Brooklyn pak obdrželo tři nominace a Marťan sedm. Životopisný Steve Jobs má v ohni dvě želízka, Dánská dívka čtyři, Ex Machina dvě a po jedné naději získaly Anomalisa, Straight Ott Compton a Joy. A jednu nominaci - za hudbu - má dokonce i Padesát odstínů šedi.

Celkem tak filmy v distribuci Cinemartu mají ohromujících 46 nominací!