Reminderka: představení PANTHΞRA

Reminderka: představení PANTHΞRA

Reminderka: představení PANTHΞRA

Premiéra se blíží! Nové hudebně-taneční vystoupení 420PEOPLE
PANTHERA inspirovala slavná kniha Sapiens

Tvůrci nejnovějšího představení PANTHERA nezávislého tanečního souboru420PEOPLE se inspirovali bestsellerem Sapiens, který pojednává o úchvatném azároveň děsivém příběhu lidstva. Plná emocí, a především otázek je také PANTHERA, která má premiéru 10. a 11. 9. 2019 vpražské La Fabrice. Těšit se můžete na skvělétaneční výkony a hudbu Jana Šikla složenou tanečníkům takříkajíc „pod nohy“. Zachoreografií stojí Václav Kuneš, zakladatel souboru, známý také z populární TV soutěže StarDance.


„Proč jsme ze všech různých druhů lidí zůstali nakonec my,kteří o sobě rádi říkáme, že jsmepány tvorstva, ikdyž si doslova pod rukama ničíme vše, co nám naši předchůdci zanechali?“ To je hlavní myšlenka nejnovějšího představení PANTHERA, jehož premiéru netrpělivěočekávají všichni příznivci umění nezávislého tanečního souboru 420PEOPLE. „Po představení The Watcher jsem si říkal, že téma lidského těla a jeho schopností mě stálezajímá. Shodou okolností jsem se dostal ke knížce Sapiens–stručné dějiny lidstva odizraelského historika Y. N. Harariho, kde mě zaujala teorie o tom, že by vedle nás žilo třebaještě dalších 5 druhů „lidí“. Vždyť my „sapiens“ kolikrát nejsmeschopni tolerovat anirozdílné barvy pleti či vyznání,“ přibližuje okolnosti vzniku a hlavní téma nového emotivníhopředstavení PANTHERA choreograf Václav Kuneš, umělecký šéf souboru 420PEOPLE.


Hudba „pod nohy“ a překvapivé rekvizity
„Po minulé sezoně,kdy každé naše představení bylo s živou hudbou, bude PANTHERAjinak. Autorem hudby je Jan Šikl, se kterým jsem již několikrát spolupracoval jak u nás, tak ina představeních v Japonsku či Holandsku. Jeho hudba mi často připomíná filmovou hudbu, ato se miprávě kcelkovému vyznění představení PANTHERA velmi hodí.

Zároveň mít hudbusloženou takříkajíc „pod nohy“–je prostě skvělé,“ říká Václav Kuneš a dodává, žeposledních pár premiér si také neumí představit bez kostýmů a stylingu Olo Křížové. „Velmi jsmesi sedli i po lidské stránce a pro mě je důležité vědět, že se kostýmy budoudotvářet až do posledních okamžiků tak, aby co nejlépe vystihovaly i ty nejposlednější změnypřed premiérou.

Scénografie se u představení PANTHERA ujal Hynek Dřízhal, který podle Václava Kunešedokáže vždy jeho téma posunout ještě někam jinam, a dá tak aktérům příležitost pohrát si i sescénou, což prý vůbec nebývá zvykem. „A je rád, a já také, když té scéně umíme vdechnoutživot,“ popisuje dobře fungující spolupráci choreograf. A na otázku, zda se při představení PANTHERA uplatní i nějaké zajímavé rekvizity, Václav Kuneš odpovídá: „O rekvizitáchzatím nebudu mluvit, budou mít důležité místo a nechte se překvapit.“

Umělecké obsazení:
Choreografie: Václav Kuneš
Hudba: Jan Šikl
Kostýmy: Olo Křížová
Light design: Michal Kříž
Scénografie: Hynek Dřízhal
Obsazení:Francesca Amante, Fanny Barroquère, Veronika Tököly, Viktor Konvalinka,Filip Staněk

PREMIÉRA: 10. 9. a 11. 9. 2019

420PEOPLE
, soubor současného tance, do jehož názvu si tvůrci vepsali českou telefonnípředvolbu, založili Václav Kuneš a Nataša Novotná na přelomu roku 2007/2008 po návratu způsobení v jednom z nejprestižnějších světových souborů tanečního divadla–NederlandsDans Theater Jiřího Kyliána. Společná vize vybudovat v Praze svůj vlastní soubor současnéhotance dala vzniknout značce 420PEOPLE, která v současné době působí na české imezinárodní scéně již 11 let. Soubor 420PEOPLE je spojením výjimečné interpretačníúrovně, profesionality, promyšlené hravosti a odvahy, se kterou přivádějí na jeviště svýchpředstavení slovník současného tance, improvizaci jako součást tvorby a netradiční dialog sdivákem formou diskuzí a dalších aktivit.
Více se dozvíte nawww.420people.org
(foto: Pavel Ovsík)