Recepty na letní osvěžení s čaji Teekanne

Recepty na letní osvěžení s čaji Teekanne

Recepty na letní osvěžení s čaji Teekanne

Na parné léto s ledovým osvěžením!

Teploty venku dosahují tropických čísel a sluneční paprsky se vám vpíjí do vyprahlých tváří. Ať už jste na garden party s přáteli, na dovolené nebo chalupě, netoužíte po ničem jiném než po ledovém osvěžení. Proč letos nevyzkoušet něco jiného? Připravte si naše osvěžující nápoje s čaji Teekanne a dodejte svému organismu i v letních horkých dnech šťávu.

JASMÍNOVÁ BOWLE S OKURKOU

Neotřelé chuťové kombinace si zvládnete připravit sami doma i vy. Stačí vám k tomu jen kousek šťavnatého melounu, čerstvé okurky, jeden chemicky neošetřený citron a zelený čaj World Special Tea TEEKANNE „Green & Jasmin“, se kterým se rázem ocitnete v exotických krajích.

Návod k přípravě:

Naplňte džbánek ledem, vložte do něj 4 čajové sáčky TEEKANNE Green & Jasmin. Sáčky zalijte 600 ml vroucí vody a nechte čaj v nádobě louhovat po dobu pěti minut. Mezitím vydlabejte z okurky malé kuličky, oloupejte a vypeckujte meloun a jeho dužinu nakrájejte na jemné plátky. Kuličky okurky, plátky melounu, šťávu z citronu a kostky ledu rozdělte do sklenic. Sklenice naplňte ze 2/3 čajem a z 1/3 minerální vodou a váš drink je hotový. Dobrou chuť.

Tip: Místo žlutého melounu můžete použít také jiné druhy melounů, například červený.

LEDOVÝ BÍLÝ ČAJ S KOUSKY POMERANČE

Někdy je toho na vás v období parného léta už zkrátka moc a potřebujete pořádně zchladit vyčerpaný organismus a nabrat novou energii. Jedinečnou volbou je lahodný ledový bílý čaj Teekanne s kousky šťavnatého pomeranče. Jeho přípravu zvládnete úplně sami a za několik málo minut si tak můžete vychutnat lahodné doušky ovocného osvěžení přímo v pohodlí domova.

Návod k přípravě:

Naplňte džbánek ledem, vložte do něj 4 čajové sáčky TEEKANNE White tea. Sáčky zalijte 600 ml vroucí vody a nechte čaj v nádobě louhovat po dobu pěti minut. Mezitím podélně rozčtvrťte citrony a nakrájejte je na jemné plátky. Nakrájejte pomeranč na drobné kousky. Nasekejte meduňku lékařskou a společně s, plátky citronu, pomerančem a kostkami ledu ji rozdělte do 4 sklenic. Skleničky naplňte ze 2/3 čajem, dolijte svěží citronovou limonádou a drink plný energie máte hotový. Dobrou chuť.

Tip: Místo pomeranče můžete použít také třeba nektarinky nebo meruňky, které drinku dodají ještě více šťávy.

 

DOMÁCÍ LIMONÁDA Z ČAJE GARDEN SELECTION

Maliny, jahody, angrešt, černý rybíz a mnoho dalších dobrot ze zahrádky jsou přímo stvořené pro lahodné letní osvěžení. Co ale dělat, když žádnou z těchto ovocných lahůdek nemáte zrovna po ruce? Nevěste hlavu, díky TEEKANNE Garden Selection čaji si můžete připravit lahodnou osvěžující limonádu jako ze zahrádky z pohodlí domova.

Ingredience pro 4 sklenice:

2 lžíce hnědého cukru
4 čajové sáčky TEEKANNE „Garden Selection“
1 malý chemicky neošetřený citron nebo limetka
2 větvičky máty
Kostky ledu
Ledově vychlazená perlivá voda
Tip: Pro ještě intenzivnější chuť pak můžete přidat i hrst pravého ovoce. Skvěle se k drinku hodí maliny nebo černý rybíz.

Návod k přípravě:

Naplňte džbánek ledem, vložte do něj 4 čajové sáčky TEEKANNE Garden Selection. Sáčky zalijte 600 ml vroucí vody a nechte čaj v nádobě louhovat po dobu pěti minut. Mezitím vymačkejte šťávu z citronu, nasekejte mátu a společně s kostkami ledu je rozdělte do 4 sklenic. Skleničky naplňte z 2/3 čajem a 1/3 ledově vychlazenou perlivou vodou a můžete servírovat. Dobrou chuť.

Objevte i další čajové recepty a chutě čajů TEEKANNE. Pro více informací a tipů navštivte www.teekanne.cz