Ratolest Fest spustil sbírku, ale nechce pomoc zadarmo!

Ratolest Fest spustil sbírku, ale nechce pomoc zadarmo!

Ratolest Fest spustil sbírku, ale nechce pomoc zadarmo!

Oblíbený rodinný festival Ratolest Fest, při kterém se každoročně na obou pražských náplavkách scházejí tisíce dětí, už dvakrát zrušila pandemie. Organizátoři nyní sbírají peníze, aby další ročník mohl opět startovat s čistým štítem. Přispěvatelům slibují za odměnu kurz dle jejich výběru!

Ratolest Fest je rodinný festival, ze kterého si návštěvníci odnášejí zážitky a inspiraci namísto zboží. Náplavky po obou březích Vltavy nabízí každoročně více než 100 interaktivních stanovišť sportů, kroužků a volnočasových aktivit pro děti ale i rodiče. Na Ratolest Festu mohou strávit rodiny celý den objevováním a zkoušením, aniž by musely sáhnout do kapsy pro portmonku. Na festival se neplatí vstup a všechny programové prvky jsou zdarma.

Organizátoři se každý rok snaží posouvat festival dál. Být větší a hezčí. Pobavit víc dětí a přivést do pražských sportovních oddílů, tělovýchovných jednot, kroužků či DDM (Domů dětí a mládeže) více malých talentů. Díky nadšení stovek trenérů a dospělých sportovců, kteří s neutuchající energií obhospodařují svá stanoviště, se to opravdu daří! Jenže sedmý ročník se už dvakrát uskutečnit nepodařilo. Napotřetí se to snad i díky Vám povede.

Přestože organizátoři festival pečlivě plánovali i na minulý a letošní rok, omezení kvůli šířícímu se koronaviru přípravy zastavila „Na plánování areálu a programu, který bude prcky i rodiče bavit od 9:00 do 19:00 pracujeme skoro celý rok. Ratolest Fest negeneruje zisk, děláme to pro radost. Vstup na festival je vždy zdarma a vystavovatelé z řad sportovních klubů, zájmových kroužků a oddílů nikdy neplatí nájem. To ale neznamená, že to všechno dokážeme udělat úplně zadarmo. Pro zrušené ročníky 2020 a 2021 se nám povedlo díky pochopení všech dodavatelů zrušit objednané služby s nulovými storno náklady, ale už odvedenou práci vrátit zpět nemůžeme. Prosíme vás proto o pomoc, abychom příští rok mohli opět připravovat s čistým štítem,“ říká organizátor Matěj Špiroch.

Proto vznikla na platformě Startovac.cz sbírka, na jejíž přispěvatele čekají zajímavé odměny. Lektoři ze Sokolů, tělovýchovných jednot a mnoha kroužků totiž věnovali své kurzy, ze kterých si jistě vybere každý. Třeba základy veslování, aikida, kolové nebo rétoriky.Více informací naleznete na https://www.startovac.cz/projekty/ratolest-fest-vas-potrebuje/.

Ratolest Fest je součástí projektu Českého Olympijského Výboru - Česko Sportuje.