RADŮZA VYDÁVÁ VÁNOČNÍ ALBUM A VRACÍ SE NA KONCERTNÍ PÓDIA

RADŮZA VYDÁVÁ VÁNOČNÍ ALBUM A VRACÍ SE NA KONCERTNÍ PÓDIA

RADŮZA VYDÁVÁ VÁNOČNÍ ALBUM A VRACÍ SE NA KONCERTNÍ PÓDIA

RADŮZA VYDÁVÁ VÁNOČNÍ ALBUM A VRACÍ SE NA KONCERTNÍ PÓDIA

Po kratší odmlce se písničkářka Radůza 18. září vrací na koncertní pódia, ale také 22. září vydá své první vánoční album, které pojmenovala Studna v poušti. Obsahuje originální písně, navazující na tradici především českých, ale i světových koled a adventních písní. Přináší nebývale něžné a láskyplné písničky nejen o tématech vánočních, ale i o důležitosti vzájemného porozumění a lásky.

„Po zatěžkaném protiválečném CD Marathon jsem si chtěla udělat radost a napsala jsem desku o věcech, jež mne těší, a nakonec jsme to celé natočili se smyčci a sborem, neb to chtělo něco onačejšího, protože z toho vylezlo vánoční album. Písničky, jež jsem napsala, nejsou jen o Vánocích, ale i o vztazích mezi rodiči a dětmi, mezi partnery a tak všeobecně mezi lidmi navzájem. A jelikož smutného se na nás sype ze všech stran dost a dost, psala jsem jen o tom hezkém, protože věřím, že ať je sebehůř, jednou se karta musí obrátit,“ uvedla ke své novince Radůza a ještě dodala: „Vedle písní, zamýšlejících se nad hlubším smyslem Vánoc, nechybějí ani písničky veselé až žertovné, týkající se třeba vzpomínek na to, jak šel strýček, kupovat‘ stromek s pilkou do lesa.“

 

Obvyklé nástrojové obsazení (kytara, klavír, akordeon, bicí) rozšířila Radůza o smyčcový orchestr, hoboj, vokální dětský a smíšený sbor i cimbál. Aranžmá svěřila Janě Vöröšové (s Radůzou spolupracovala již na soundtracku k filmu Tenkrát v ráji) a skvělému hráči na strunné nástroje Josefu Štěpánkovi, kteří písničkám střihli na velmi elegantní kabát. „Posluchači si nové album mohou poslouchat už ve dnech, kdy jsou ozdoby ještě uloženy v krabicích a čekají, až znovu zazáří na vánočních stromcích,“ míní Radůza.

Studnu v poušti vydává Radůza na svém vlastním labelu Radůza Records a do exkluzivní distribuce svěřila album Supraphonu. V pátek 22. září 2017 vychází na CD, ale i v digitálních formátech mp3 a FLAC.

Křest CD je naplánován na 15. listopadu do prostoru Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí 17 v Praze 1. K této příležitosti se zde uskuteční i speciální In-Store koncert.

 

Po půlroční přestávce se Radůza vrací k živému hraní. Na její koncerty s kapelou se mohou těšit její příznivci v Praze, kde do konce roku vystoupí celkem čtyřikrát – v divadlech Dobeška, Bez Zábradlí, Gong a v Městské knihovně. Během podzimu zahraje například ve Strakonicích, v Ostravě, Českých Budějovicích, Brně, Olomouci a v Plzni. Před Vánocemi ještě potěší své posluchače v Českém Krumlově, Třeboni či v Kladně.