RADŮZA VYDALA VÁNOČNÍ ALBUM A KONCERTUJE!

RADŮZA VYDALA VÁNOČNÍ ALBUM A KONCERTUJE!

RADŮZA VYDALA VÁNOČNÍ ALBUM A KONCERTUJE!

Po kratší odmlce se písničkářka Radůza vrátila na koncertní pódia, ale také vydala své první vánoční album, které pojmenovala Studna v poušti. Obsahuje originální písně, navazující na tradici především českých, ale i světových koled a adventních písní. Přináší nebývale něžné a láskyplné písničky nejen o tématech vánočních, ale i o důležitosti vzájemného porozumění a lásky.

 „Po zatěžkaném protiválečném CD Marathon jsem si chtěla udělat radost a napsala jsem desku o věcech, jež mne těší, a nakonec jsme to celé natočili se smyčci a sborem, neb to chtělo něco onačejšího, protože z toho vylezlo vánoční album. Písničky, jež jsem napsala, nejsou jen o Vánocích, ale i o vztazích mezi rodiči a dětmi, mezi partnery a tak všeobecně mezi lidmi navzájem. A jelikož smutného se na nás sype ze všech stran dost a dost, psala jsem jen o tom hezkém, protože věřím, že ať je sebehůř, jednou se karta musí obrátit,“ uvedla ke své novince Radůza a ještě doplnila: „Vedle písní, zamýšlejících se nad hlubším smyslem Vánoc, nechybějí ani písničky veselé až žertovné, týkající se třeba vzpomínek na to, jak šel strýček, kupovat stromek s pilkou do lesa.“ Obvyklé nástrojové obsazení (kytara, klavír, akordeon, bicí) rozšířila Radůza o smyčcový orchestr, hoboj, vokální dětský a smíšený sbor i cimbál. Aranžmá svěřila Janě Vöröšové (s Radůzou spolupracovala již na soundtracku k filmu Tenkrát v ráji) a skvělému hráči na strunné nástroje Josefu Štěpánkovi, kteří písničkám střihli na velmi elegantní kabát. „Posluchači si nové album mohou poslouchat už ve dnech, kdy jsou ozdoby ještě uloženy v krabicích a čekají, až znovu zazáří na vánočních stromcích,“ míní Radůza.

Studnu v poušti vydává Radůza na svém vlastním labelu Radůza Records a do exkluzivní distribuce svěřila album Supraphonu. „Supraphon je skvělý a spolehlivý partner, který se stará o to, aby se moje CD dostaly do všech měst a městeček, kde je o ně zájem. Naší spolupráce si velmi vážím a těším se, že svoje první vánoční album pokřtím v jejich reprezentativní prodejně Supraphon Musicpoint, která je velice krásná,“ dodala Radůza.

Křest CD je naplánován na 15. listopadu od 17 hodin do prostoru Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí 17 v Praze 1. K této příležitosti se zde uskuteční i speciální In-Store koncert a autogramiáda.

Po půlroční přestávce se Radůza vrátila k živému hraní. Na její koncerty s kapelou se mohou těšit její příznivci v Praze, ve Strakonicích, v Ostravě, Českých Budějovicích, Brně, Olomouci a v Plzni. Těsně před Vánocemi ještě potěší své posluchače v Českém Krumlově, Třeboni či v Kladně.

Ukázky z alba na Supraphonline: https://www.supraphonline.cz/album/333281-studna-v-pousti