Radioservis představuje KOMPLET Nebojte se klasiky - 4 opery

Radioservis představuje KOMPLET Nebojte se klasiky - 4 opery

Radioservis představuje KOMPLET Nebojte se klasiky - 4 opery

KOMPLET Nebojte se klasiky 21-24
Obsahuje opery: Don Giovanni, Její pastorkyňa, Jakobín
Porgy & Bess CR1055-2, EAN 8590236105522, 4CD 799 Kč
Nebojte se klasiky! 21 W. A. Mozart: Don Giovanni
Víte, proč známý svůdník Don Giovanni zabil sevillského komtura, který ho přišel později ze záhrobí potrestat za jeho hříchy? A co je vlastně obsahem velmi zvláštního zápisníku, jehož majitelem je Giovanniho sluha Leporello? Na tyto otázky vám odpoví dramatizace Jana Jiráně podle libreta Lorenza da Ponte v podání známých českých herců s ukázkami hudebních pasáží jednoho z nejslavnějších děl světové operní literatury. 
 
 

Nebojte se klasiky! 22 Leoš Janáček: Její pastorkyňa
Víte, koho z mlynářských bratrů Buryjů miluje na počátku příběhu půvabná vesnická dívka Jenůfa a kterého si nakonec vezme za manžela? A znáte strašné tajemství, které v sobě ukrývá Jenůfina pěstounka, vdova Kostelnička? Na tyto otázky vám odpoví dramatizace Jana Jiráně podle libreta Leoše Janáčka v podání známých českých herců s ukázkami hudebních pasáží jednoho z nejslavnějších děl světové operní literatury. 

   

Nebojte se klasiky! 23 Antonín Dvořák: Jakobín
Víte, kdo je to jakobín? A proč se tak říká i tajemnému cizinci, který nečekaně zavítá do svého rodného města v Čechách a převrátí tu během jediného dne všechny zdejší pořádky naruby? Na tyto a mnohé další otázky vám odpoví dramatizace Jana Jiráně podle libreta Marie Červinkové-Riegrové a Františka Ladislava Riegra v podání známých českých herců s ukázkami hudebních pasáží jednoho ze slavných děl naší operní literatury. 

 

Nebojte se klasiky! 24 George Gershwin: Porgy a Bess
Příběh starého mrzáka Porgyho a krásné Bess poznáte díky dramatizaci Jana Jiráně podle libreta Iry Gershwina a DuBose Heywarda. Zazní v podání známých českých herců s ukázkami hudebních pasáží jednoho z nejslavnějších děl světové operní literatury.