Prvním rockerem na české poštovní známce bude Aleš Brichta. Známky pokřtí Petr Janda

Prvním rockerem na české poštovní známce bude Aleš Brichta. Známky pokřtí Petr Janda

Prvním rockerem na české poštovní známce bude Aleš Brichta. Známky pokřtí Petr Janda

Vůbec poprvé v historii bude mít český žijící rocker vlastní poštovní známku. Stane se jím Aleš Brichta, který letos oslavil kulaté narozeniny a zároveň čtyřicet let trvání své umělecké dráhy.

Česká pošta vydá oficiálně známky 19.12.2019.  Známkový sešitek s osmi motivy pokřtí Aleš Brichta 19. prosince v Praze na pověstných „Rockových Vánocích na Barče“.

Kmotrem unikátních poštovních známek bude nestor českého rocku Petr Janda. Vzhledem k tomu, že sešitek vychází v nízkém nákladu 1 250 kusů, vzbudí jistě velký zájem nejen mezi rockery, ale také sběrateli.

„Když jsem kdysi skládal text jednoho z největších hitů mé původní domovské skupiny Arakain, a sice….Někoho baví sbírat si známky, někdo moc pije a někdo píše, má svoje chyby svý slabý stránky…, vůbec jsem tenkrát netušil, že bych se kdy sám na známkách objevil.“, říká k tématu sám Aleš Brichta.

Poštovní známky v sešitku nazvaném „Aleš Brichta – sběratelská edice“ nesou písmeno A, které označuje nominální hodnotu 19 Kč, jež je určena pro rozesílání zásilek v rámci České republiky.

Tato sběratelská edice je k zakoupení na www.brichta.cz. Ke každé známce bude vydána také speciální pohlednice s motivy jednotlivých známek.

Autorkou všech použitých portrétů Aleše Brichty je renomovaná fotografka Lenka Hatašová.

Ve čtvrtek 19.12. 2019 na tradičním vánočním setkání rockerů v KD Barikádníků v pražských Strašnicích, které odkazuje na legendární metalové koncerty z konce 80. let, zahrají společně s Aleš Brichta Project také kapely Limetall, Titanic a speciální host Hydrargyrum.

Na tomto vystoupení bude poprvé uvedena živě i novinka od Aleše Brichty, píseň „Santa Maria“. Čerstvé je i klipové zpracování této skladby.

Aleš Brichta letos oslavil kulaté životní výročí. Oslavu šedesátých narozenin završil na výročním vyprodaném koncertě ve Fóru Karlín v Praze koncertů.

Vstupenky na Rockové Vánoce na Barče k dostáni zde:

Nejlevnější vstupenky k zakoupení zde:  Redmag, Panské 10, Praha 1 (cena a 300,-Kč)

TICKETART: https://vstupenky.ticket-art.cz/vanocni-programy/rockove-vanoce-na-barce-9497/

TICKETSTREAM: https://www.ticketstream.cz/akce/rockove-vanoce-na-barce-ales-brichta-project-limetall-titanic-hydrarrgyrum-128263

TICKETPORTAL: https://www.ticketportal.cz/event/Rockove_Vanoce_na_Barce_Ales_Brichta_Project