Prvním Filmem Naživo bude 18. července

Prvním Filmem Naživo bude 18. července

Prvním Filmem Naživo bude 18. července

Prvním Filmem Naživo bude 18. července KALEIDOSCOPE, zve vás na něj soubor CIRK LA PUTYKA

Živé emoce, živé kreace. Teď a tady. Pouze jednou. Blíží se první a neopakovatelná příležitost zažít Film Naživo. Film Naživo je unikátním divadelně filmovým letním projek-tem, kdy bude pět představení zasazeno do netradičních exteriérů, natáčeno v jediném živoucím záběru a vysíláno do kin po celé České republice. A právě první z těchto před-stavení proběhne už 18. července a bude jím KALEIDOS-COPE v podání divadelního souboru CIRK LA PUTYKA.

Diváci díky tomu budou mít možnost představení tohoto vy-nikajícího souboru sledovat v kinech v přímém přenosu, ve stejné chvíli kdy jej herci hrají a kamera snímá. Čekají na ně šílené skoky na obřím teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsná akrobacie i lety na trampolíně. Gag vystřídá trik a rytmická hudba smích, hypnotické obrazy pak budou kontrastovat s letní party pod širým nebem. Tradiční se potká s moderním, ostří-lení putykáři se smísí s mladou cirkusovou krví. Celkem osm akrobatů, herců a taneč-níků v představení probleskne podobně jako barevné střípky v krasohledu.

Co v kině díky živému přenosu bude možné zažít, popisuje režisér představení Cirku La Putyka Maksim Komaro jednoduše: „Jak název KALEIDOSCOPE napovídá, v nové show se soustředíme spíše na krásu formy, dynamiku a kouzlo okamžiku, než že bychom filozofovali o nesmrtelnosti brouka.“

Režisér filmu naživo a principál Cirku La Putyka Rostislav Novák tomu dodává: In-scenace Kaleidoscope vznikala během koronavirové pandemie, tvůrčí proces jsme proto museli přizpůsobit platným omezením. Na většině zkoušek byl kvůli zavřeným hranicím finský režisér přítomen jen díky internetu, kamerám a monitorům.

A jaká výzva v podobě nezvyklého prostředí čeká na herce i tvůrce Cirku La Putyka přibližuje producent a tvůrce konceptu Viktor Tauš: “Pro Film Naživo budeme KALEI-DOSCOPE inscenovat za západu sluce v otevřené krajině. Nekonečná pláň ve své čistotě propojí novocirkusové představení s historickým archetypem kočovných kej-klířů. Veškerá pozornost zde bude směřovat ke znovu a stále se probouzející radosti z cirkusového řemesla. V případě, že v čase představení přijdou bouřky, vezmeme diváky do zákulisí Cirku La Putyka a film natočíme tam, kde vznikl. V proskleném sále, ve kterém vzdor dešti za prosklenými zdmi, ožije barevný svět cirkusu”

Přehled programu všech Filmů Naživo:

18. 7. 2020 Cirk La Putyka: Kaleidoscope

31. 7. 2020 Losers Cirque Company: Vzduchem

8. 8. 2020 Heaven’s Gate: Amerikánka

29. 8. 2020 Vosto5: Pérák

12. 9. 2020 Divadlo Na zábradlí: Tajný agent

Film Naživo: Koncept, producent: Viktor Tauš, režie: Rostislav Novák, Matyáš Ramba, Viktor Tauš, Jiří Havelka, David Jařab, kamera: Martin Douba, Zvuk: Rudolf Smetana, Výkonná producentka: Eva Jindráková, Produkce: Aneta Novotná Wojtylová, Bára Ka-marytová, PR: Johana Turner, Producent: Heaven’s Gate, Koproducenti: Cirk La Pu-tyka, Losers Cirque Company, Divadlo Na zábradlí, Vosto5. Distributor: Cinemart a.s.

Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.