První ukázka nové zimní komedie Ženská na vrcholu s Annou Polívkovou

První ukázka nové zimní komedie Ženská na vrcholu s Annou Polívkovou

První ukázka nové zimní komedie Ženská na vrcholu s Annou Polívkovou

Na podzim se v kinech objeví Ženská na vrcholu

Zimní romantická komedie s názvem Ženská na vrcholu (původní pracovní název Vánoce budou!) představí v hlavní roli Annu Polívkovou, jejíhož otce hraje její skutečný otec Bolek Polívka, se kterým si ve filmu zahrají poprvé spolu. Hlavními mužskými představiteli jsou Martin Dejdar a Marek Němec. V příběhu diváci uvidí oblíbenou Janu Krausovou a exkluzivně po 40 letech Janu Preissovou, která hraje manželku Bolka Polívky.

Anna Polívková (Helena) si tentokrát zahraje roli přestarostlivé maminky osmiletého syna a nadšenou propagátorku zdravého životní stylu ve své biokavárně. Na horách, kam odjíždí s nadšeným synkem, potkává dva muže, ač o žádné seznamování opravdu nestála. Jedním je horal a milovník adrenalinových sportů Richard (Martin Dejdar) a druhým jeho živelný bratr, člen horské služby Mišo (Marek Němec). „Natáčení se od toho klasického dost lišilo, protože jsme byli v jednom prostředí chaty, hodně lidí pohromadě, v podstatě v extrémních podmínkách, počasí se měnilo třeba třikrát během deseti minut, takže to byl opravdu velký adrenalin,“ popsal Martin Dejdar natáčení na Chopku v Nízkých Tatrách na Slovensku.

Příběh, ve kterém nebude nouze o sníh, dobrodružství, lásku a legraci, se odehrává o vánočních prázdninách ve vysokohorské chatě, kde se setkají dvě neúplné rodiny a střetnou se dva odlišné pohledy na svět. V komedii si roli dědy zahrál Bolek Polívka (Josífek) a babičku ztvárnila Jana Preissová (Janinka). Janu Preissovou mohou diváci na filmovém plátně vidět od natočení slavné filmové komedie Jak vytrhnout velrybě stoličku po více než čtyřiceti letech.

„Hraji hodně starostlivou babičku Janinku. Je mi docela podobná, protože ve skutečnosti starostlivá babička jsem a jsem jí ráda,“ řekla Jana Preissová. „Přestože jsme ale natáčeli na horách, ve filmu se neposadím ani na saně,“ dodala. Jejího manžela a zároveň poněkud rozpustilého dědečka Josefa hraje Bolek Polívka. „Mám roli nejen dědečka, ale zároveň jsem otcem své opravdové, ale také filmové dcery Aničky. Paradoxem je, že ve filmu o sobě víc mluvíme a píšeme si, ale skoro se nevidíme,“ vysvětlil Bolek Polívka.

Nepřehlédnutelní jsou v romantické komedii hlavní mužské postavy Martin Dejdar (Richard) a Marek Němec (Mišo), kteří hrají bratry . „Najít herce, kterým by diváci věřili, že jsou to drsní chlapi, horalové, trochu sexy a uvnitř citliví a schopni romantické lásky, je nelehké, stejně tak, jako potkat takové chlapíky v reálném životě. Ale podařilo se! Martinovi s Markem postavy skvěle sedly. A navíc oba umějí lyžovat, jezdit na snowboardu a bravurně ovládat skútr. A jsou uvěřitelní v postavách bratrů,“ vysvětlila režisérka Lenka Kny.

Nová zimní romantická komedie, za kterou stojí režisérka a spoluscenáristka Lenka Kny (Stínu neutečeš, Přijde letos Ježíšek?) a scenáristka Hana Cielová, představí v dalších rolích Marka Adamczyka, Danicu Jurčovou, Romana Pomajba a v mini roli Marka Taclíka, bude mít premiéru v českých kinech 7. listopadu 2019, distributorem je společnost Bioscop.

Synopse:
Trochu svérázná svobodná matka, úspěšná majitelka biokavárny Helena (Anna Polívková), odjíždí na popud své tety Ely (Jana Krausová) s osmiletým synkem Mikulášem strávit advent na horách, aby se tak vyhnula svému citovému problému. Díky své roztržitosti a hře osudu se ocitá na vysokohorské chatě Samota, kde samotářský horal Richard (Martin Dejdar) provozuje adrenalinové sporty, žije tu se svou malou dcerkou Zuzou a živelným bratrem Mišem (Marek Němec), uznávaným členem horské služby, milovníkem žen a zábavy. Tahle nesourodá partička se ve sněhem zapadané Samotě rozhodně nenudí. A to Helena ještě netuší, že její starostlivá milující matka (Jana Preissová) donutí protestujícího otce (Bolek Polívka), aby se vyrazili na hory za nimi. Jsou Vánoce a rodina musí být přece pohromadě!

Premiéra: 7.11.2019

Originální název: Ženská na vrcholu

Produkce: Česká republika/ Slovensko, 2019

Formát: 1:1,85. , Dolby Digital, 2D digital,

Jazyková verze: původní znění

Žánr: romantická komedie

Zvuk: 5.1

Stopáž: 105 minut

Přístupnost: přístupný bez omezení

Producent: BLUETIME

Koproducent SK: Art4 Palo Jelenek

Režie: Lenka Kny

Námět: Hana Cielová

Scénář: Hana Cielová, Lenka Kny

Kamera: Michael Baumbruck

Střih: Alois Fišárek

Hudba: Michal Pavlíček

Architekt: Oto Hausler

Výprava: Tomáš Bakočka

Kostýmní výtvarnice: Pavla Michálková

Zvuk: Janko Ravasz, Martin Merc

Gaffer: Peter Bališ

Casting: Zdenka Munzarová

Hrají: Anna Polívková (Helena), Martin Dejdar (Richard), Marek Němec (Mišo), Jana Preissová (Janinka), Bolek Polívka (Josef), Jana Krausová (Ela), Marek Adamczyk (Bobeš), Danica Jurčová (paní Farářová), Roman Pomajbo (Farář) a jako host Marek Taclík (Pán s psíkem)

V dětských rolích Toník Holoubek (Mikuláš), Emma Voksová (Zuza), a členové tataranské HS.