První český román ze zákulisí pražské burzy Makléř vychází jako audiokniha

První český román ze zákulisí pražské burzy Makléř vychází jako audiokniha

První český román ze zákulisí pražské burzy Makléř vychází jako audiokniha

O knize Makléř řekli:
„Není překvapující, že autor na kulisách pražské burzy postavil zajímavý příběh. Je však i vtipný a zábavný, což ocení nejen pár finančníků, ale i široká veřejnost,“ Josef Beneš, dlouholetý předseda Asociace pro kapitálové trhy.
„Unikátní, poutavě podaný příběh zasazený do skutečných reálií, které se odehrávaly na „do nebe rostoucím trhu“ pražské burzy v období před krachem Lehman Brothers,“ David Kuboň, KLB Legal, ex-člen dozorčí rady WOOD & Company.
„Autora knihy znám v pracovní i osobní rovině řadu let, takže jsem tušil, že se mi dostane do rukou dílo zábavné a zajímavé. Nemýlil jsem se. Velice dobře čtivá kniha, která dává pěknou možnost nahlédnout do světa investičního bankovnictví. Díky tomu, že autor v tomto odvětví sám strávil mnoho let, jsou příběh, postavy v něm, jejich uvažování a chování popsány velice reálně a věrohodně. Vřele doporučuji,“ Ladislav Kovář, Director, Corporate Bank, Citibank Praha.
„Práce makléře má dvě základní charakteristiky. Tou první je, že jde o vysoce návykové řemeslo. Tou druhou pak to, že když se vám daří, jste úspěšní a vyděláváte peníze, pořádně nevíte kdy skončit - a ani se vám vlastně nechce. Najít v sobě odvahu podívat se do zrcadla a říct si "stačilo" chvíli trvá...“ Petr Žabža, Ředitel investičních produktů, ING Bank.
Rozhovor Martina Kodýdka nejen o knize Makléř pro Seznam Zprávy/Seznam TV:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/napsal-ceskeho-vlka-z-wall-street-chamtivost-a-strach-jsou-emoce-ktere-ridi-burzu-rika-62835?autoplay=1
O autorovi:
Martin Kodýdek (45) se narodil v Praze, ale dětství strávil na Valašsku. Po absolvování oboru Finance na pražské Vysoké škole ekonomické se už na Moravu nevrátil a nastoupil do investiční banky Patria Finance, ve které strávil na různých obchodních a manažerských pozicích patnáct let (1997-2012). Téměř po celou tuto dobu byla Patria největší a nejúspěšnější makléřskou firmou v České republice.
První myšlenka na vlastní knihu mapující české burzovní prostředí vznikla okolo roku 2010, kdy dělal odborného konzultanta v otázkách burzovní problematiky Michalu Vieweghovi při psaní románu Mafie v Praze (Druhé město, 2011), jehož hlavní postavou je makléřka. V letech 2011-13 psal pro odborný server sloupky mimo jiné poukazující na nešvary finančních trhů pod pseudonymem Anonymní investor. Nejúspěšnější komentáře měly desítky tisíc zhlédnutí. V roce 2012 z Patrie odešel, aby se mohl více věnovat rodině a svým soukromým projektům. V roce 2013 absolvoval Velký kurz tvůrčího psaní u Markéty Dočekalové. V současné době obchoduje na komoditních trzích, angažuje se v aféře dieselgate a trénuje fotbalovou mládež ve Vršovicích. 
  
Makléř vás bude bavit. Především pokud:
- vás zajímají finanční trhy
- vás nezajímají finanční trhy, ale rádi proniknete do tohoto specifického světa
- máte rádi přímočaré knihy plné historek
- se vám líbil film Vlk z Wall Street od legendárního režiséra Martina Scorseseho s Leonardem di Capriem v hlavní roli
- máte rádi příběhy ze života – Makléř sice není autobiografií, ale autor strávil patnáct let v tomto světě a načerpal v něm dostatek inspirace
-  se chcete bavit, zažít napětí, a nakonec se dozvědět, proč peníze nejsou nejdůležitější věcí v životě
- jste rádi šokováni, máte rádi netradiční charaktery postav a příběh, který vás nenechá vydechnout
- vás zajímá, jestli jsou peníze důležitější pro dřevorubce z Valašska nebo pro milionáře z Prahy
- vás zajímá, proč je burza stresující prostředí a proč je těžké na ní vydělat
Informace o audioknize Makléř:
Žánr: novela
Stopáž: 4 hodiny, 46 minut
Jazyk: čeština
Datum vydání: březen 2019
Nakladatelství: BIZBOOKS
Typ: CD audio, MP3 ke stažení v přípravě
Autor: Martin Kodýdek
Doporučená prodejní cena: 269 Kč
https://www.makler-kniha.cz/
https://www.facebook.com/knihamakler/
https://www.albatrosmedia.cz/tituly/51629289/makler-audiokniha/
https://audioteka.com/cz/audiobook/makler     
 
Čtenářské ohlasy a recenze knihy Makléř:
https://knihy.heureka.cz/makl-er-pribeh-o-chamtivosti-a-strachu-kodydek-martin/recenze/?s=6#reviews
https://www.databazeknih.cz/knihy/makler-389127
https://www.alza.cz/media/makler-d5480370.htm#recenze
https://www.knihydobrovsky.cz/makler-103739155