První audiokniha roku 2016 vychází v Audiotéce, Padrino Krejčíř - Gangster

První audiokniha roku 2016 vychází v Audiotéce, Padrino Krejčíř - Gangster

První audiokniha roku 2016 vychází v Audiotéce, Padrino Krejčíř - Gangster

První audiokniha roku 2016 vychází v Audiotéce, Padrino Krejčíř - Gangster

Začátkem roku vychází druhá audiokniha Jaroslava Kmenty s názvem Padrino

Krejčíř - Gangster. Příběh Radovana Krejčíře vrátí posluchače na začátek jeho kariéry a to do let devadesátých a na přelom tisíciletí. Co ho vedlo k tomu dát se na profesionální dráhu gangstera? Audioknihu Padrino Krejčíř - Gangster, která je první částí příběhů o Radovanu Krejčířovi vydává Audiotéka a na konci loňského roku vydala příběhy Krejčíře, které se odehrávaly v JAR - Padrino Krejčíř - Afričan. Obou audioknih se zhostil interpret Pavel Rímský.

 

Příběh vrátí posluchače v čase zpět do České republiky a dozví se, jak Krejčíř začínal se svými podvody, jaké spřádal plány a proč se na něho zaměřila i policie. Přes 290 stran, které načetl Pavel Rímský, popisují praktiky a činnosti, které Káčko podnikal hned v začátcích své kariéry. Kdo byl kdo v jeho životě a také na začátku dráhy českého Al Capone? Radovan „Káčko“ Krejčíř začal ovládat organizovaný zločin a stal se jeho králem nejen u nás, ale později i na Seychelách, a následně i v Jihoafrické republice. Příběh Padrina Krejčíře se stal předlohou pro film Gangster KA, který měl premiéru v českých kinech v září.

Audiokniha Jaroslava Kmenty Padrino Krejčíř Gangster - je rozhodně zajímavým zrcadlem této v pravdě zločinné postavy. Pro mne to však je i fascinující kronika devadesátých let, které i díky této knize budou už asi na vždy vnímány jako temné období po pádu komunismu v naší zemi. Je neskutečné co vše mohlo v době překotných změn projít a jak je do dnes složité to jasně označit jako zločinné jednání. V posluchači to vzbuzuje depresivní pocit bezmoci, ale snad i mírný optimismus, že dnes by se nic podobného tak lehko nemohlo stát.
Natáčení bylo jako vždy úžasným zážitkem, protože setkání s opravdovým mistrem slova jakým je Pavel Rímský ani jiné být nemůže. Pan Rímský se chopil nelehkého textu (autor kombinuje celou řadu stylů a žánrů) s dokonalým přehledem a vdechl této až děsivé knize rozměr, který snad ani sám autor nemohl čekat,“ řekl režisér Jakub Tabery.

Audiokniha Padrino Krejčíř - Afričan s hlasem Pavla Rímského vyšla v Audiotéce koncem loňského roku. Více informací o audioknize naleznete na http://audioteka.cz/tiskove-zpravy,info.html a http://audioteka.cz/padrino-krejcir-african,audiokniha.html. Dočkala se také filmové zpracování ve filmu Gangster Ka: Afričan.

Padrino Krejčíř - Gangster
Autor: Jaroslav Kmenta
Interpret: Pavel Rímský
Délka: 10 hod 49 min
Režie: Jakub Tabery
Cena: 249,- Kč

 

Anotace
Příznivci Jaroslava Kmenty se v této audioknize dozvědí o vyšetřování zločineckých aktivit Radovana Krejčíře. Tento titul vrátí posluchače na začátek kariéry Krejčíře do devadesátých let a na přelom tisíciletí. Posluchači se dozví, jak Krejčíř začínal, jaké podvody plánoval, proč se na něj zaměřila policie a co vedlo k tomu, že se dal na dráhu gangstera.

Jaroslav Kmenta
Jaroslav Kmenta, narozený v Nymburce v roce 1969, je český investigativní novinář a spisovatel. V roce 1991 se stal redaktorem ČTK a od roku 1993 pracoval sedm let v deníku Mladá Fronta DNES. Mezi lety 2000 až 2003 pracoval pro Zemské noviny, deník Super, deník Impuls a časopis Instinkt. V roce 2003 se vrátil do Mladé fronty Dnes, kde působil do listopadu 2013. Za svou kariéru napsal sedm knih, které se staly bestsellery. V roce 2010 získal prestižní cenu Karla Havlíčka Borovského za dlouhodobou a důslednou investigativní žurnalistiku. Tři jeho knihy obdržely certifikát Nejprodávanější faktografická kniha roku, kterou každoročně uděluje distribuční společnost Pemic a síť Rodinného knihkupectví. Podle titulů Padrino Krejčíř - Afričan a Padrino Krejčíř - Gangster vznikl dvoudílný film Gangster Ka.

Pavel Rímský
Pavel Rímský je český herec a dabér, narozený v roce 1949 v Pardubicích. V roce 1972 dokončil studia na JAMU a získal své první angažmá v Hradci Králové. Později působil v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, v Městských divadlech pražských, v Realistickém divadle (nyní Švandovo divadlo), v Divadle v Dlouhé a od roku 1997 je členem Divadla na Vinohradech. Mnoho hereckých příležitostí také získal v televizních inscenacích a seriálech (např. Dobrodružství kriminalistiky, Četnické humoresky, Pojišťovna štěstí). Pavel Rímský má výjimečný hlas, který využil v mnoha rolích v dabingu, kde mimo jiné propůjčil svůj hlas Sylvestru Stallonovi.


Pavel Rímský