Prostřeno! slaví 6 let!

Prostřeno! slaví 6 let!

Prostřeno! slaví 6 let!

Téměř tisíc dvě stě dílů, více než pět tisíc receptů a celkem čtyři vydané kuchařky. Taková je bilance stálice televizních obrazovek – oblíbeného pořadu Prostřeno! Televize Prima jej vysílá od března 2010 a od té doby se stále těší divácké popularitě.

 

Za šest let existence Prostřeno! vařili v jeho 1190 premiérových dílech účastníci ze všech koutů České republiky. Hostitelé připravili dohromady 5060 receptů bez speciálních úkolů týdne. Každé vaření před televizními obrazovkami přitom vždy zahrnuje polévku, hlavní jídlo a dezert a často také různé druhy předkrmů. V aktuálně vysílané 13. sérii se vaří o výhru 50 tisíc korun, všichni se tak snaží soupeře co nejvíce zaujmout a získat potřebné body k výhře.

 

„Prostřeno! je neuvěřitelným fenoménem. Za šest let vysílání si našlo své diváky a pořád je baví, což dokazuje jeho stálá sledovanost. Divácký zájem je u Prostřeno! ale asi přirozený. Vaření, mezilidské vztahy i to, že své kuchařské umění může předvést kdokoli, kdo se nebojí výzvy, lidi zajímá. Navíc díky těmto amatérským kuchařům naši diváci nahlížejí do domácností třeba svých sousedů, známých i neznámých lidí a troufám si říct, že leckdy si řeknou: to je jako u nás doma. Přál bych si, aby tomu tak bylo i nadále,“ uvádí Marek Singer, generální ředitel FTV Prima.

 

Mezi diváky Prostřeno! převažují ženy (71 % v cílové skupině 15+) oproti mužům (29 % v cílové skupině 15+). Za dobu vysílání pořadu se zatím vůbec nejsledovanějším stal díl z 30. 12. 2011 s 1 359 000 diváky v cílové skupině 15+. Průměrně premiérové díly Prostřeno! sleduje 713 000 diváků v cílové skupině 15+.

 

K Prostřeno! po celou dobu jeho existence neodmyslitelně patří také jeho hlasy – Jana Boušková a Václav Vydra. Jak sami říkají, namlouvání komentářů je pořád baví a těší je, že divácký zájem neutuchá. Sami vaření pod dohledem kamer zažili, v jednom z prvních dílů VIP Prostřeno. „Tehdy spíše vařila Jana, já asistoval, ale bylo to fajn,“ vzpomíná Václav Vydra a dodává, že manželka je také tou, která vaří doma, a podle slov manžela moc dobře. A jakou kuchyni mají s manželkou nejraději? „Jakoukoli dobrou. Třeba španělskou, čínskou, indickou, ale taky italskou, řeckou a pochopitelně i českou,“ prozrazuje Václav Vydra a přeje Prostřeno! nadále diváckou přízeň a „aby si soutěžící ty společné večery dělali příjemné a nepodřizovali vše pouze taktice vyhrát.“

 

Zdroj: ATO – Nielsen Admosphere

Období: 1. 3. 2010 - 29. 2. 2016