Proměny 2016 Chantal  Poullain a Karel Heřmánek

Proměny 2016 Chantal Poullain a Karel Heřmánek

Proměny 2016 Chantal Poullain a Karel Heřmánek

Poznáváte šíleného Kloboučníka za Alenky v říši divů? Takhle jste Chantal Poullain ještě neviděli!

Chantal Poullain, zakladatelka Nadace Archa Chantal je herečkou mnoha tváří, ale pro projekt kalendáře Proměny se každoročně mění v nečekané postavy. Tentokrát jí autoři kalendáře, fotograf Petr Kurečka a režisér Marek Škarpa proměnili v postavu z filmu Tima Burtona. „Není to poprvé, co jsme vybrali pro Chantal postavu z filmu tohoto režiséra. Byla už Střihorukým Edwardem a když jsme hledali filmovou postavu, kterou ztvární tentokrát, vynořil se před námi tenhle potrhlý Kloboučník z Alenky v říši divů a bylo rozhodnuto,“ popisují výběr postavy autoři kalendáře Proměny 2016.

Proměny se vracejí k filmovým postavám už potřetí a samotný kalendář už po sedmé. „Vymýšlet sedm let originální postavy a vybírat zajímavá jména osobností, které je ztvární, je na celém projektu asi nejtěžší, ale zároveň nejzábavnější. K filmovým postavám jsme se vrátili i proto, že jsme v prvních dvou kalendářích na toto téma zdaleka nevyčerpali všechny nápady, které jsme měli v záloze. Navíc každý rok vznikají nové filmy a film nás oba prostě baví,“ vysvětlují Petr s Markem svou volbu tématu kalendáře Proměny 2016.

FOTO ze ZÁKULISÍ FOCENÍ - © Kalendář Proměny 2016, foto: Marek Škarpa www.kalendarpromeny.czChantal Poullain v postavě šíleného Kloboučníka z Alenky v říši divů čekala náročná, několikahodinová maskérská proměna. Té se tentokrát ujala zkušená vizážistka Veronika Milá, která na Proměnách spolupracuje už sedmým rokem a barrandovská vlásenkářka Jitka Mádrová, která vyrobila potrhlou Kloboučníkovu paruku. Kostým, který vychází z toho filmového, navrhla kostýmní výtvarnice Michaela Horáčková Hořejší, která si v týmu Proměn letos odbyla svoji premiéru.

Bez týmu, který jsme za ty roky dali dohromady, by jsme nikdy nedokázali podobně náročné postavy, jakou je třeba Kloboučník, vůbec realizovat. Málokdo si uvědomuje, jak náročné přípravy jedna fotografie představuje,“ přibližují vznik Proměn autoři, Petr Kurečka a Marek Škarpa a dodávají: „Ty nejnáročnější maskérské proměny vždycky čekají na Chantal. Na jednu stranu proto, že Chantal má ráda postavy, na kterých je k nepoznání a na druhou stranu proto, že se na její proměně vždycky rádi vyřádíme. A kloboučník, to byla lahůdka.“

FOTO ze ZÁKULISÍ FOCENÍ - © Kalendář Proměny 2016, foto: Marek Škarpa www.kalendarpromeny.cz 

Mrs. Doubtfire, táta v sukni? Ne, to není Robin Williams, ale Karel Heřmánek!

„Proměnu Karla Heřmánka jsme si opravdu užili. Už jenom najít správný kostým, odhadnout velikost podprsenky a dohledat ty správné brýle pro vychovatelku, paní Doubtfireovou, byl docela náročný úkol,“ popisují nečekanou roli české herecké hvězdy a principála divadla bez Zábradlí Karla Heřmánka autoři nového kalendáře Proměny 2016, fotograf Petr Kurečka a režisér Marek Škarpa: „Karel je hlavně výborný komediální herec. To předvedl i v tlustých punčochách, pleteném svetříku, s načesanou parukou a prachovkou. Se všemi rekvizitami předvedl dokonalé výstupy, až nás mrzí, že se obrázky v kalendáři nemohu hýbat.“

 FOTO ze ZÁKULISÍ FOCENÍ - © Kalendář Proměny 2016, foto: Marek Škarpa www.kalendarpromeny.cz 

Pro Nadaci Archa Chantal vzniká kalendář Proměny už po sedmé. Tentokrát ve stylu filmu. Tomu autoři podřídili výběr všech postav: „Biograf, to jsou nejen akční a komiksové filmy, ale od počátků kinematografie hlavně komedie. A velkou tradici mají ty převlekové, kde se muži vydávají za ženy a naopak. My tohle pravidlo držíme v každých Proměnách. Vždy tak trochu zamícháme muže s ženami, aby ty proměny byly opravdu zásadní. I proto jsme pro Karla Heřmánka vybrali právě tuhle bláznivou vychovatelku, kterou původně hrál geniální Robin Williams,“ popisují výběr postavy Petr Kurečka a Marek Škarpa.

Paruka z dílny barrandovské vlásenkářky Jitky Mádrové, kostým od Michaely Horáčkové Hořejší a maskérský zásah Veroniky Milé proměnili Karla Heřmánka k nepoznání. „Navíc nám Karel ukázal, jak se chová dokonalý profík. V průběhu focení se nenechal vyvést z míry ani zprávou o havárii vody v bytě, a v pauzách telefonem koordinoval rychlou akci instalatérů. V paruce, kostýmu a v brýlích správné hospodyně. Prostě dokonalá Mrs. Doubtfire,“ dodávají s obdivem oba autoři kalendáře Proměny 2016.
FINÁLNÍ FOTO Z KALENDÁŘE – Chantal Poullain / Kloboučník - Alenka v říši divů - © Kalendář Proměny 2016, Petr Kurečka a Marek Škarpa, foto: Petr Kurečka, www.kalendarpromeny.cz

Kalendáři PROMĚNY 2016 vzniká, jako každoročně, pro Nadaci Archa Chantal. „V nečekaných filmových rolích se tentokrát, vedle Karla Heřmánka, představí velmi silná sestava: Jan Budař, Karel Gott, Bára Hrzánová, Milan Kňažko, Lenka Krobotová, Lilian Malkina, Vladimír Polívka, zakladatelka Nadace Archa Chantal - Chantal Poullain, David Prachař, Jitka Schneiderová a Roman Šebrle,“ prozrazují jména z nového kalendáře PROMĚNY 2016 autoři Petr Kurečka a Marek Škarpa.

Kalendář Nadace Archa Chantal PROMĚNY 2016 bude slavnostně pokřtěn 18. listopadu. Už v tuto chvíli je možné objednat kalendář v předprodeji na internetových stránkách www.kalendarpromeny.cz. Součástí křtu bude opět i charitativní dražba, jejíž výnos spolu s výnosem z prodeje kalendářů podpoří charitativní projekty Nadace Archa Chantal, které realizuje na dětských odděleních českých zdravotnických zařízení.