Projekt Prima SVĚT se podílel na realizaci netradiční naučné stezky Zámeckého parku

Projekt Prima SVĚT se podílel na realizaci netradiční naučné stezky Zámeckého parku

Projekt Prima SVĚT se podílel na realizaci netradiční naučné stezky Zámeckého parku

Projekt Prima SVĚT se podílel na realizaci netradiční naučné stezky Zámeckého parku v Orlové na Karvinsku

Před několika lety představila skupina Prima projekt Prima SVĚT, jehož cílem je podporovat místní komunity ve vytváření a zatraktivňování veřejných prostranství, která slouží k jejich setkávání. Prostřednictvím projektu Prima SVĚT tak skupina Prima každoročně realizuje dětská hřiště, naučné stezky i dětské koutky v nemocnicích. Posledním takovým počinem je naučná stezka v Zámeckém parku v Orlové na Karvinsku, která je součástí komplexní proměny pohornické krajiny a aktivit programu POHO 2030 Moravskoslezských Investic a Developmentu.


Slavnostní otevření naučné stezky

„Společně s městem Orlová a zástupci MSID jsme realizovali první společný projekt v této pohornické krajině – naučnou stezku ve Staré Orlové. Slavnostní otevření se uskutečnilo v rámci druhého ročníku POHO DNE, jehož cílem je mimo jiné poukázat na důležitost historie regionu, jeho budoucnost a potenciál skrze zajímavé kulturní aktivity nejen pro místní komunitu. Na slavnostním otevření naučné stezky tak nechyběly ani známé tváře televize Prima, večerní talkshow 7 Pádů Honzy Dědka nebo workshop pro rodiny s dětmi v podání Pepy Libického,“ uvádí marketingový ředitel skupiny Prima Aleš Pýcha. Samotná stezka provede veřejnost nejen historickými fakty, doplněnými o interaktivní prvky, ale i zajímavostmi ze světa místní fauny a flóry. „Věříme, že odpočinkové prostředí Zámeckého parku v Orlové i netradiční zpracování naučné stezky přilákají nové návštěvníky a podpoří kulturní dění v kraji,“ doplňuje Aleš Pýcha.

„Značka POHO 2030 už dávno překročila hranice regionu, proměna území ale musí dávat smysl hlavně místním lidem. Pro ně chceme chystat akce, které ukážou zdejší místa živá a v plné kráse, aby věděli, že je na co být hrdý a že zdejší unikátní krajina může být klíčem k úspěchu regionu. Skupina Prima je důvěryhodný partner tady i v jiných regionech, tak díky ní můžeme lépe inspirovat a motivovat,“ řekl člen představenstva MSID Petr Birklen.

„To, o čem se hovořilo už od 90. let, že se propojí stará a nová Orlová, se povedlo v prvním kroku. Design cedulí je úžasný a naprosto skvělý. Dokonce máme nové turistické značení, a to ve stylu hornických kladívek. Prostě fantazie. Děkuji všem, kteří se na tom podíleli, mj. MSID, POHO 2030, Lesům ČR. Velký dík za finanční podporu patří televizi PRIMA a Evropské unii,“ uvedl starosta Orlové Miroslav Chlubna.


Workshop Pepy Libického

V rámci projektu Prima SVĚT bylo dokončeno již mnoho realizací. V roce 2018 to bylo Primáčkovo dětské hřiště v Řevnicích a zábavně-naučná stezka Prima ZOOM v barokním areálu Skalka v Mníšku pod Brdy. V roce 2019 se projekt zaměřil na děti a oddělení v nemocnicích. Díky jeho podpoře tak vznikl nový dětský koutek v Centru popálenin Vinohradské nemocnice a bylo zrekonstruováno oddělení dětské chirurgie a traumatologie Thomayerovy nemocnice.


Moderátorka Radka Rosická a herečka Kristýna Leichtová.

O rok později vznikla zábavně-naučná stezka Prima ZOOM v Zahrádkách u České Lípy, společně s partnerem TIP SPORT byly zasazeny stromy v lipové aleji v Obříství. V roce letošním se projekt opět zaměřil i na podporu zdravotnických zařízení a ve spolupráci s Nadačním fondem Zdeňky Žádníkové pomohl zútulnit oddělení traumatologie a ortopedie ve FN Motol i Olivovu dětskou léčebnu v Říčanech.