Projekt ENIGMA vydá nové album. První po osmi letech!

Projekt ENIGMA vydá nové album. První po osmi letech!

Projekt ENIGMA vydá nové album. První po osmi letech!

Projekt ENIGMA vydá nové album. První po osmi letech!

Už je to více než pětadvacet let od vydání prvního a zároveň zlomového alba německého projektu ENIGMA. Deskou MCMXC a.D. a především hitem Sadeness (Part I) nastartoval jeho zakladatel, výjimečný skladatel a producent Michael Cretu éru, kdy se chorální hudba spojila s elektronikou. I po pětadvaceti letech má nadčasová hudba tohoto geniálního skladatele stále co říct, což potvrzuje i nový projekt, který na nás Cretu v následujících měsících chystá.

 

Jeho novinka, která bude již osmou v diskografii projektu ENIGMA, dostala název The Fall Of A Rebel Angel a vyjde 11. listopadu. Album přinese celkem dvanáct písní, na kterých najdeme i několik zajímavých hostů. Půjde například o britské alternativní duo Aquilo, brazilského skladatele a zpěváka Marka Joshera a ve třech písních uslyšíme i Anggun, aktuálně nejprodávanější asijskou zpěvačku žijící mimu území Asie. Zmiňovaná interpretka bude ke slyšení i v titulním singlu Sadeness (Part II), kterou ENIGMA představí v následujících týdnech.

“Snažil jsem se přenést ducha Enigmy v začátcích do dnešní podoby, ale v novém hudebním jazyce. Toto album vypraví příběh o symbolické cestě k vykoupení - s každým, který definuje svoji vlastní cestu. Deska vypráví příběh o nikom a každém. Představuje počátek i věčnost “ dodává na adresu své nové desky tajuplně sám Michael Cretu. Ten v rámci tohoto projektu požádal o pomoc i dva své kolegy - cenou Grammy a Echo ověnčeného skladatele Michaela Kunzeho, který celý příběh převedl i do slov a Wolfganga Beltracchiho, kontroverzního malíře, který je nejen autorem obalu desky, ale ke každé kapitole nové desky vytvořil originální kresbu, jež bude k nalezení v rozsáhlém bookletu…

Projekt ENIGMA do dnešního dne prodal po světě více než sedmdesát miliónů alb a se svými sedmi doposud vydanými alby dosáhl několika desítek prvenství v prodejních hitparádách po celém světě, za což si na své konto připsal i více než sto platinových ocenění. Je nadmíru jasné, že po osmileté odmlce je nové album The Fall Of A Rebel Angel jedním z nejočekávanějších titulů tohoto podzimu. Jak zveřejněné informace naznačují, tak rozhodně oprávněně…

Projekt ENIGMA, za kterým stojí hudebník Michael Cretu, je konečně zpět! Po osmi letech vydá nové album “The Fall Of A Rebel Angel“, který se na trhu objeví pod hlavičkou labelu Universal Music již 11. listopadu!