PROGRAM divadla DISK - září, říjen 2017

PROGRAM divadla DISK - září, říjen 2017

PROGRAM divadla DISK - září, říjen 2017

Předprodej vstupenek probíhá v pokladně divadla DISK ve všední dny od 16.00 do 19.30 hod,             o víkendu a ve svátek pouze 1 hodinu před představením – tel.: 234 244 255. Rezervace vstupenek   on-line na www.divadlodisk.cz nebo na tel.: 234 244 254. Vstupenky si je třeba vyzvednout nejpozději 1 den před představením. Vstupné: 120 / 80 Kč, pokud není uvedeno jinak. Studio Řetízek: jednotné vstupné 40 Kč, učebny: vstupné dobrovolné. Předprodej začíná vždy 10. předcházejícího měsíce.

DISK je součástí Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze (DAMU). Soubory: katedra činoherního divadla (KČD), katedra alternativního a loutkového divadla (KALD).

DISK   

st      6.9.      19.30    NeBuď VajCo – host/ HAMU

čt      21.9.     11.00    TÖRLESS (R. Musil)veřejná generální zkouška

pá     22.9.     19.30    TÖRLESS (R. Musil)premiéra

ne     24.9.     19.30    TÖRLESS (R. Musil)

út      26.9.     19.30    Barunka is leaving (Klimešová, Jedinák, Fleková, Zika a kol.)

po     2.10.     19.30    běsi_ (F. M. Dostojevskij)       

út      3.10.     19.30    TÖRLESS (R. Musil)

st      4.10.     19.30    Divadlo Continuo - host

čt      5.10.     19.30    20 000 židů pod mořem - improvizace

ne     8.10.     19.30    TÖRLESS (R. Musil)

po     9.10.     19.30    TÖRLESS (R. Musil)

út      10.10.   19.30    běsi_ (F. M. Dostojevskij)

st      11.10    19.30    běsi_ (F. M. Dostojevskij)

čt      12.10.   19.30    Imelda – host/ HAMU

po     16.10.   19:30    My, zvířata (J. Torres) / Studio Řetízek

čt      19.10.   11.00    49 barů (Kolektiv) - veřejná generální zkouška

pá     20.10.   19.30    49 barů (Kolektiv) - premiéra               

ne     22.10.   19.30    Anne, beze strachu hledět na nebe – host/ HAMU - v rámci festivalu Opera

po     23.10.   19.30    Barunka is leaving (Klimešová, Jedinák, Fleková, Zika a kol.)

út      24.10.   19.30    Barunka is leaving (Klimešová, Jedinák, Fleková, Zika a kol.)

st      25.10.   19.30    49 barů (Kolektiv)

čt      26.10.   19.30    49 barů (Kolektiv)

pá     27.- 29.10.        DVD – Děti – Výchova – Divadlo

po     30.10.   19.30    TÖRLESS (R. Musil)

út      31.10    19.30    běsi_ (F. M. Dostojevskij)

Katedra činoherního divadla DAMU

Robert Musil: TÖRLESS

 Törless dlouho naléhal na svoje rodiče, aby ho přihlásili do prominentního konviktu v H., až se tak nakonec přece jen stalo.”

 Původní dramatizace románové prvotiny rakouského autora Roberta Musila Zmatky chovance Törlesse. Dospívání na elitní škole mezi nejlepšími z nejlepších není žádná legrace. Zvlášť když se chcete stát NĚKÝM. I zdánlivě nevinná hra se tu může změnit v krutý boj o přežití. Jak vyhrát, když nejsou žádná pravidla? Mláďata v tekuté společnosti hledají pevnou půdu pod nohama. Kdo přežije?

Krize konceptu společenství vyplavila na povrch bezbřehý individualismus, v měnž už nikdo není druhému souputníkem, ale soupeřem, kterého se musí obávat.” Umberto Ecco (Od hlouposti k šílenství)

překlad: R. Charvát, dramatizace/scéna/režie: O. Štefaňák, dramatizace/dramaturgie: M. Satoranský, scéna/kostýmy: V. Hanyš, hudba: E. Schwarz, produkce: V. Drvotová, T. Kaucká, K. Kočová, choreografie: T. Sikorová, T. Moravanský, hrají studenti 4. ročníku KČD: D. Barešová, J. Dudziaková, M. Kuntová, A. Peřinová, K. Bartoš, F. Březina, D. Kozák, V. Pokorný, V. Vodochodský

Fjodor Michajlovič Dostojevskij: běsi_

 Kéž bys byl studený anebo horký! Ale že jsi vlažný a ani studený ani horký, vyplivnu tě ze svých úst.

Člověk je tvor, který dokáže všechno. Vyrobit stroj. Vyrobit stroj, který vyrobí další stroj. Stvořit zlo, které poběží samovolně tisíc let, bez dalších zásahů.

překlad: T. Hašková, J. Hulák, dramatizace: N. Závodský, K. Slezáková, režie: N. Závodský, dramaturgie: K. Slezáková, scéna: M. Šimek, kostýmy: V. Hanyš, lightdesign: K. Šimek, vedoucí produkce: J. Bouša, produkce: A. Chlíbcová, J. Vrecion, hrají studenti 4. ročníku KČD: D. Barešová, K. Bartoš, F. Březina, J. Dudziaková, D. Kozák, M. Kuntová, A. Peřinová, V. Pokorný, V. Vodochodský, V. Vondráček (student 3. ročníku KALD)

Katedra alternativního a loutkového divadla DAMU

Kolektiv: 49 barů

Autorská inscenace o ponoru do mořské hlubiny.

Zavřel jsem oči a ponořil se do hlubin. Ve 110 metrech jsem ze všech sil vydechl. Tlak v tomto bodě byl tak intenzivní, že já sám jsem byl fyzicky v podstatě zpresovaný a můj neoprenový oblek, jenž na hladině těsně obepíná kůži, na mně mírně visel. Můj srdeční tep v tomto bodě poklesl na 15 nebo 20 úderů za minutu. Ujišťoval jsem se, že za pár vteřin bude čas obrátit kurz a vyrazit na zpáteční cestu.

režie: V. Vášová, dramaturgie: B. Jedinák, scénografie: M. Zika, produkce: A. Chlíbcová, E. Formanová, A. Svoboda, hrají studenti KALD: E. Hanušová, A. Kalivodová, E. Jeřábek

20 000 židů pod mořem

Improvizace

Nová improvizační skupina 20 000 židů pod mořem složená ze studentů DAMU a Konzervatoře Jaroslava Ježka míří do divadla DISK. Při herecké improvizaci berou do hry prostor a prostředí jako rovnocenného partnera. Přijďte společně s herci prožít situace, které se už nebudou opakovat.

hrají: L. Karda, E. Jeřábek, V. Zimmermann, J. Sůra, P. Sedláčková, T. Yankova

A. Klimešová, B. Jedinák, K. Fleková, M. Zika a kol.: Barunka is leaving

Autorská inscenace studentů KALD o paměti a zapomínání. 

Nikoli nutně v tomto pořadí si pamatuji:
- bleděmodré natáčky položené na kraji nočního stolku
- páru stoupající z mokrého dřezu, kam právě bujaře dopadla horká pánev
- usínání při tichém zvuku rádia s odpolední Knihovničkou Jany Klusákové
- mýdlové bubliny mizící v odtokovém otvoru keramického umyvadla
- drobky pečiva zapadlé v zásuvce se sladkostmi
- zvuky kráječe na knedlíky
- vyviklanou kachličku s tenkou prasklinou uprostřed

Diváci si mohou na představení přinést vlastní přezůvky, případně jim budou nabídnuty bačkory z našeho botníku.

režie: A. Klimešová, dramaturgie: B. Jedinák, scéna a kostýmy: K. Fleková, M. Zika, hudba: V. Šrámek a kolektiv, produkce: J. Burik, M. Holla, A. Svoboda, hrají studenti KALD: M. Auffray, M. Belianský, A. Berecková , K. Císařová, L. Čižinská, E. Hanušová, S. Jacques, E. Jeřábek, A. Joura, P. Kolman, M. Krupa

Další projekty DAMU

DVD – Děti – Výchova – Divadlo

Přehlídka DVD je věnována dětské a studentské jevištní tvorbě. Na přehlídce DVD vystoupí řada dětských a studentských souborů z různých míst republiky, prostor bude věnován i divadlu pro děti, dětskému a studentskému přednesu a různým podobám dramatické výchovy. Přehlídku organizují studenti a pedagogové katedry výchovné dramatiky DAMU ve spolupráci se Sdružením pro tvořivou dramatiku. Přesný program přehlídky bude zveřejněn v září na stránkách DAMU a katedry výchovné dramatiky DAMU.

Justin Torres: My, zvířata

"Vyslovil jsem a udělal zvířecké a neodpustitelné věci. Co tedy se mnou jiného než mě odvézt do zoo?"
Ve spolupráci Divadla Dagmar a katedry výchovné dramatiky DAMU vzniklo scénické čtení vycházející ze stejnojmenné knihy Justina Torrese. Zdánlivě prostý příběh tří bratrů na americkém předměstí zkratkovitým a strhujícím způsobem rozkývá rozpory rodinné sounáležitosti a nalézání vlastní identity. Skrze humor a něhu probleskují předzvěsti budoucí tragédie.
režie: H. Franková, dramaturgie: M. Hniličková, hrají: J. Hnilička, J. Mrázek, M. Šíp

Hosté

NeBuď VajCo

Pohybově vizuální představení o touhách, chutích, křehkosti, smyslech a nesmyslech lidské existence inspirované symbolikou vejce a stvořením světa. Inscenace vznikla jako bakalářská práce Pavli Neuhöferové, studentky katedry nonverbálního divadla na HAMU.

tvorba a interpretace: A. Minárová, P. Neuhöferová, J. Vnouček, námět a choreografie: A. Minárová, dramaturgie: P. Neuhöferová, hudba: J. Kravařík, kostýmy: S. Fritzová, supervize: R. Horák

Divadlo Continuo

Divadelní inscenace vznikla ve spolupráci Divadla Continuo a Accademia dell'Arte, divadelní školy fyzického divadla v Italském Arezzu. Studenti absolventského ročníku této školy jí pod vedením členů Divadla Continuo vytvořili během dvouměsíční rezidence na Švestkovém Dvoře v Malovicích, sídle souboru. Inscenace v režii Pavla Štourače, uměleckého vedoucího Continua, je spojením výrazného fyzického herectví studentů Akademie a divadelní poetiky Continua.

Imelda  

O čem to vlastně mluví ženy, když hovoří nohama?

Každý máme svou vlastní botografii. Každý hledáme tu správnou velikost, výšku, barvu, tvar, ale stále to není ono. Chceme víc přátel, likeů, triček, mikin, tašek, bot, protože v každém z nás se skrývá jedna malá Imelda.

Imelda je skutečně existující žena. Byla první dámou na Filipínách a její sbírka bot dosáhla až tři tisíce párů. Sběratelství a hromadění je zde pojem, který je určitou metaforou pro dnešní konzumní společnost a je klíčovou inspirací v této inscenaci.

Autorské bakalářské představení inspirované kapitolou Imeldin syndrom z knihy Ty boty musím mít! od Paoly Jacobbi. Mimické divadlo obohacené o prvky street dance, založené na hudbě a vizuálním zážitku.

námět a hraje: M. Stará, režie: R. Vizváry, hudba: P. Kolman, V. Bor, light – design: K. Šimek, kostýmy: S. Drábová (Verlyba), scénografie a rekvizity: J. Fistung, Můj Děda, produkce: J. Urban

Představení vzniklo za podpory HAMU a Nadace Život Umělce.

Anne, beze strachu hledět na nebe

Propojení dvou jednoaktových děl, baletu Kuchyňská revue (B. Martinů) a opery Anne Frank (G. Frid), v provedení studentů a nedávných absolventů Hudební a taneční fakulty AMU. 

Představení vzniklo v česko-švýcarské spolupráci za podpory HAMU, Le Crochet à Nuages, Nadace život umělce a Nadace Bohuslava Martinů.

 režie: A. Deladoey, V. Svoboda, dirigent: S. Bagnoud, scéna a kostýmy: Z. Miklošová, umělecké vedení: A. Halaš, hrají: A. Jirovská (zpěv), A. Kukuczková, M. Stará, J. Vnouček, A. Eliaš

Podpora firmy E-on, Nadace Život umělce, HAMU, Nadace Bohuslava Martinů a Le rochet à nouages.