Prodej vánočních pobytů roste, lidé chtějí trávit svátky mimo domov

Prodej vánočních pobytů roste, lidé chtějí trávit svátky mimo domov

Prodej vánočních pobytů roste, lidé chtějí trávit svátky mimo domov

„U vánočních pobytů máme u nás i letos kapacitu pomalu naplněnou. Na Vánoce navíc vždy cíleně snižujeme počet pokojů, které lze obsadit, aby hosté měli větší pocit klidu a komfortu. Lidé si ani letos nechtějí odpustit svou vysněnou vánoční pohodu a tím, že garantujeme bezplatné storno v případě pokračujících omezení, nic neriskují,“ říká Martina Žáčková, PR manažerka Wellness hotelu Horal a Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích na Valašsku.

Zatímco mnohé hotely bojují o to, aby k nim lidé přijeli, Wellness hotel Horal a Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích mají na Vánoce i letos o hosty tradičně postaráno. Pro oba hotely je typické, že se do nich lidé vracejí, a to zpravidla do „svého“ hotelového pokoje. „Přijíždějí k nám páry i rodiny s dětmi, které nechtějí trávit svátky uklízením, vařením a pak sezením u televize s hromadou cukroví, ale aktivně v krásné horské přírodě. Nejenže se k nám lidé rok, co rok vracejí, ale většinou si žádají i stejný pokoj, někdy dokonce i stejný stůl v restauraci. Vzhledem ke stálosti personálu je obsluhují stejné tváře, a díky tomu všemu u nás panuje skutečně rodinná atmosféra,“ popisuje Martina Žáčková s tím, že velkým lákadlem je pro hosty také neomezený vstup do luxusních relaxačních center s termálními bazény, bohatou nabídkou exotických masáží a saunováním.

V ceně vánočního pobytu mají hosté nejen vynikající štědrovečerní večeři, a to – jak je na Valašsku zvykem – o mnohem více chodech a z velmi pestrých surovin. Zejména Spa hotel Lanterna je vyhlášený svou jedinečnou gastronomií, a tak se tady bude na Štědrý den podávat uzený úhoř s marinovanou červenou řepou, avokádem, amarantem a perníkem, následovat bude krém z lišek a praváků s noky a lanýžovým olejem, klasického kapra nahradí filet z halibuta s jablečným gelem, čekankou a květákovým pyré nebo telecí karé s kořenovou zeleninou, crème fraîche, hrubozrnnou hořčicí, s cornichons okurkami a blanšírovanou cibulí a vše uzavře dezert v podobě čokoládového fondantu s kandovanými kumquaty a zmrzlinou z Cointreau. Všechny chody budou navíc doprovázet vína vyhlášených vinařů…

Atmosféra Vánoc pak bude všudypřítomná i díky doprovodnému programu, v němž nechybí ukázky řemesel, ale také například romantická projížďka v koňském povozu, kterou mají hosté opět v ceně pobytu.

Lidi láká silvestr na horách

Stejně pečlivě se tady připravují i na silvestrovské pobyty, které se rovněž rychle plní. Poslední dny roku 2020 si můžete zpestřit lyžováním, neomezeným wellness a bohatým gastronomickým i zábavným programem. Hosté Wellness hotelu Horal a Spa hotelu Lanterna mají v ceně pobytu nezapomenutelnou Silvestrovskou saunovou noc, neomezený vstup do L-Spa a Wellness Horal, animační programy pro děti a každý den lyžování na sjezdovce Horal Ski areálu Razula.

Kromě toho se můžete vydat na klidné běžkařské trasy či na skialpy – k dispozici vám budou instruktoři a vybavení si můžete půjčit v půjčovně lyží u Ski areálu Razula. Těšit se můžete i na degustaci vín v Cocktail baru Lanterna s osobní účastí vinaře Jindřicha Kadrnky, na hudební večer se saxofonistkou Nikol Maňákovou i na silvestrovské opékání špekáčků. Na silvestrovský večer a noc je pak připraven animační program pro děti na obou hotelech a na děti i dospělé čeká bohatý silvestrovský program. A Nový rok tady můžete začít například lekci jógy s indickým jogínem Zyiadem...

foto: www.lanterna.cz