PROČ ZEMŘEL JAN MASARYK? VYCHÁZÍ POUTAVÁ AUDIOKNIHA PLNÁ SVĚDECTVÍ

PROČ ZEMŘEL JAN MASARYK? VYCHÁZÍ POUTAVÁ AUDIOKNIHA PLNÁ SVĚDECTVÍ

PROČ ZEMŘEL JAN MASARYK? VYCHÁZÍ POUTAVÁ AUDIOKNIHA PLNÁ SVĚDECTVÍ

PROČ ZEMŘEL JAN MASARYK?

VYCHÁZÍ POUTAVÁ AUDIOKNIHA PLNÁ SVĚDECTVÍ

Záhadu smrti ministra Jana Masaryka v roce 1948, se zatím definitivně nepodařilo rozkrýt. Autorská dvojice P.Kettner - I.M.Jedlička si již v roce 1968 vytkla za cíl dopátrat se pravdy o smrti československého ministra zahraničí Jana Masaryka. Díky tomu měli možnost hovořit s hlavními aktéry této kauzy, v té době ještě žijícími. Výsledkem jejich práce se stala reportáž, představující konfrontaci svědectví pamětníků oné tragické události, argumenty pro a proti a písemné dokumenty, jež se k případu vztahovaly.


Jan Masaryk archiv.

Nová audiokniha vypráví poutavě, téměř detektivním způsobem nejen o smrti Jana Masaryka, ale zachycuje i životní osudy a lidskou tvář tohoto vzácného člověka, jakož i atmosféru bezprostředně po komunistickém puči v únoru 1948.

„Audiokniha zachycuje dramatickou atmosféru v Československu bezprostředně po únorovém komunistickém puči v roce 1948. Je to přesně 75 let od událostí, které zásadně ovlivnily vývoj naší země. Příběh tragické smrti ministra Jana Masaryka se odehrál na pozadí důležitých historických dějů a poskytuje tak posluchačům možnost, aby se touto formou dozvěděli více z naší historie. Interpretace herce Františka Kreuzmanna činí z literárního textu téměř detektivní příběh, který obsahuje nejen napětí, ale i poučení,“ dodává k novému titulu producent Alan Piskač.


Frantisek Kreuzmann © 2019 Martin Kubica

Otázka uvedená v názvu knížky byla takto veřejně nastolena v roce 1968. Tehdy ovšem kolovaly i různé fámy a ničím nepodložené dohady, pramenící z naprostého nedostatku informací v předchozích letech. Kniha mohla poprvé vyjít až v roce 1990, byla doplněna a aktualizována, ale to nejcennější zůstalo - osobní výpovědi lidí z ministrova okolí i tehdejších vyšetřovatelů. Audioknihu vydává Supraphon na CD-MP3 i digitálně a načetl ji herec František Kreuzmann. Celkový čas je 8 hodin 26 minut.