Proč to zase táhnu?

Proč to zase táhnu?

Proč to zase táhnu?

Dnes to vezmeme stručně. Proč? Protože děj životní se stále opakuje a dnešní příběh bude hodně běžným. Ve stále dokola opakujících se životních situacích. Dnes zacílíme na ty, co se stále cítí být obětí. Proč? Proto, abychom se poučili na činech druhých a našli v něm pochopení toho, co sami třeba, nechceme vidět.

Moje letitá klientka, nazveme ji paní Há. Už 4. roky řeší, jak by došla spokojeného rodinného života. Začínali jsme rozvodem se třetím mužem, který ji fyzicky týral. Zlý muž. Proč? Ublížená žena má přednost. Neřešil se usurpátor.
A vše jsme, včetně vypořádání dětí a majetku, na což dala hlavní důraz!, uspokojivě dořešily. Před třemi roky. Hlavním problémem tehdy bylo osamostatnit se. Se dvěma dětmi. Osamostatnit se tehdejšímu muži, s jejich vlastní malou dva roky starou dcerkou a nevlastní dcerou 8 let. Posléze vyplynul i 20 letý syn a finanční podpora otce, bývalého prvního muže.
Do teď to vypadá jako pomoc týrané matce. Omyl. To, že tam byly velké majetky ze strany muže (vlastně všech tří mužů), se nakonec ukázalo jako plán. Plán, který jí ze tří manželství, vyšel dvakrát, velmi výhodně.
Vždy v minulosti dosáhla na slušné výživné pro společné děti, ale i pro sebe. Včetně vysouděného majetku.
Jak šel čas, nutno dodat, paní Há s obchodním i hereckým talentem si v životě do své padesátky, přišla na velmi slušný peníz z majetků bývalých mužů. Poslední ziskové dítě rodila ve 46 letech.  Ale funkční rodinu nemá?
Proč dnes stále, s 10 milionovým majetkem a stálým příjmem už  jen na dvě děti, se jí nedaří vztahy? Nejstarší syn žije v zahraničí, čili toho vyjmeme, byť mámě peníze posílá. Na sestry, protože se mu daří, je úspěšný a hlavně výdělečný.

Zpět k Há ženě. Ne, že nedaří se jí mít vztahy. Je velmi atraktivní a vizuálně odečtete 10let. Ale po posledním úspěšném rozvodu, stále nenachází pokoj rodinný? Protože skutečně nehledá spokojenou rodinu, ale příjem na úkor rodiny.

Jaké vztahy má dnes? Už dva partneři, od minulé rozluky, nepracující, slibující, ji stáli hodně investic, do jejich tzv. podnikání. Ano, zaplatili bývalí mužové. Z pohledu paní Há, ona sama. To, co dělala svým mužům, kterým rodila děti, za účelem zisku, se jí dnes vrací. V touze po funkční rodině. Škoda jen, že svůj obchodní talent, který těm neschopným a cíleně nepracujícím mužům nabídla, nedala sama sobě a svým dětem. Její potenciál ji skutečně “POŽRAL”.
Až tratí poslední peníz ve snaze podpořit muže, co nepracuje, i když tvrdí, že ji světově miluje, třeba konečně pochopí….proč přišla o starší dceru. Které se, v honbě za “správnou” cenu alimentů, sama vzdala. Prý proto, aby dnes 13 letá holčina pochopila, jak to s ní maminka myslela dobře a NEPŘEPLÁCELA tátovy investice…
Ne každý příběh končí “dobře!” Smíchem všehomíra je, že každý příběh má pokračování… a konec. Ale konec je pouze začátkem dalšího pokračování, a není právě toto onou krásou života?