Problém spadlého víčka vyřeší lékaři v dalším díle Nemocnice Motol

Problém spadlého víčka vyřeší lékaři v dalším díle Nemocnice Motol

Problém spadlého víčka vyřeší lékaři v dalším díle Nemocnice Motol

Problém spadlého víčka vyřeší lékaři v dalším díle Nemocnice Motol

Co vše je v dnešní medicíně možné, komu lékaři za použití nejnovějších metod dokážou pomoci? Skutečný život, skutečné případy, skuteční lékaři, skutečná nemocnice. Ve čtvrtek 14. dubna v dalším díle cyklu Nemocnice Motol ve 20.15 na Primě se diváci podívají mimo jiné na Oční kliniku dětí a dospělých, kam s problémem spadlého víčka dorazí mladý sportovec.

 M.Skalička a MUDr. Otáhal_kontrola

Martin Skalička je mladý, 17letý chlapec, který trpí takzvaným spadlým očním víčkem. Tato vada nepůsobí hezky a může také dlouhodobě ohrozit funkci oka. Primář oční kliniky Milan Odehnal proto pacientovi doporučí operaci. „Tento operační zákrok patří k rychlým, efektivním a pacienta nezatěžujícím operacím. I když není z hlediska kosmeticko-plastické chirurgie nějak složitá, je třeba při ní respektovat zásady, které se vyvíjely dost dlouho, než se dnes staly obecně uznávaným optimálním přístupem. Pro typ poklesu víčka, který měl Martin, je tato operace optimální,“ uvádí MUDr. Milan Odehnal z Oční kliniky dětí a dospělých.


 

Martinova operace netrvala dlouho a proběhla úspěšně. Po nějaké době je mu sundán obvaz a posun je viditelný. Následné kontroly probíhají již ambulantně, kam pacienta doprovází i tatínek a bratr, jejichž nestandardní výška, stejně jako ta Martinova, ošetřujícího lékaře udivuje. Ve sportu, kterému se všichni věnují – košíkové, je ale jistě bonusem. Ošetřující lékař je s výsledkem léčby spokojený. Podle jeho slov vyřešila operace nejen kosmetickou stránku problému, ale Martin dnes prokazatelně i lépe vidí.


Skuteční pacienti, opravdoví lékaři, odhalení i těch nejtěžších diagnóz, včetně unikátních záběrů z operačních sálů. Další díl cyklu Nemocnice Motol již ve čtvrtek 14. dubna ve 20.15 na Primě.