Připravte se na Velikonoce s Conceptem

Připravte se na Velikonoce s Conceptem

Připravte se na Velikonoce s Conceptem

Velikonoce po roce opět klepou na dveře a tak je čas připravit se na mě i v kuchyni. Vždyť je to doba přípravy mnoha pokrmů, které jsou sice chutné, ale poněkud náročné na čas. Kromě práce v kuchyni si ale všichni chceme Velikonoce užít i jako dobu setkání s rodinou a tak není na škodu přizvat k práci pár pomocníků. U české značky Concept si stačí jen vybrat. Spotřebiče budou vždy po ruce a navíc se budou hodit i kdykoli během roku.


Pečeme velikonočního beránka, mazanec nebo tradiční Jidáše


Kuchyňský planetární robot MOMENTO RM5000 zvládne různé druhy těst, včetně třených a kynutých, a to díky sadě několika metel, motoru s příkonem 650 W, šesti rychlostmi provozu a s funkcí PULSE. Používá moderní technologii planetárního míchání, takže se metla otáčí nejen kolem své osy, ale i kolem obvodu mísy. Suroviny jsou tak kvalitněji promíchány a skvěle připraveny pro další zpracování.

A-metla je určena na třená těsta a krémy, balónová metla skvěle vyšlehá šlehačku, krém nebo sníh, hnětací metla pohodlně zpracuje až 1,1 kg kynutého těsta. Kromě pečení využijete tento robot i na jiné práce. Má mlýnek na maso, mixér se skleněnou tepluvzdornou nádobou o objemu 1,5 l a sadu struhadel. Mimo standardní 4litrové nerezové mísy s víkem, které zaručí, že suroviny při zpracovávání zůstanou na svém místě, patří k jeho základnímu příslušenství i stejně velká mísa plastová. K robotu dostanete jako dárek kuchařku se spoustou inspirativních receptů. Cena: 5.999 korun.Hlavní předností ručního šlehače s otočnou mísou SR3140 je šlehací mísa s víkem, o kterou je doplněna standardní výbava v podobě dvou šlehacích metel a dvou hnětacích háků. Háky i metly jsou extra dlouhé, takže s nimi pohodlně a rychle připravíte nejen kynuté, třené, perníkové těsto nebo palačinkové těsto, ale tak šlehačku, jakýkoli krém, žloutkovou pěnu nebo sníh. Ruční šlehač má ergonomický tvar, 5 rychlostí, tlačítko pro snadné vyjmutí metel i háků a bezpečnostní pojistku. Cena: 1.199 korun. Digitální kuchyňské váhy VK5710, VK5711 a VK5712 jsou při pečení naprosto nepostradatelné. Mají 4 jednotky vážení – g/kg/oz/lb, odvažují po 1 gramu a funkce dovažování, je pro ně samozřejmostí.Zvážíte na nich vše, co budete potřebovat, a to až do neuvěřitelných 15 kilo. Jejich hladký povrch je navíc nejen elegantní, ale i odolný, snadno se i udržuje a čistí. Váhy jsou vybaveny LCD displejem, snadno se ovládají pomocí dotykových tlačítek a po použití se sami vypnou.  A když je zrovna nebudete využívat k vážení, poslouží díky funkci hodin, minutky a budíku skvěle také jako designové hodiny do kuchyně. Jsou k dostání v nerezovém (VK5710), bílém (VK5711) a černém (VK5712) provedení. Cena: 399 korun.

Připravujeme pokrmy z masa, ale i pečeme bábovku

Díky 9+1 multifunkčnímu hrnci CK9090 už budete na tohle vše potřebovat pomocníka jen jednoho. Zvládne totiž vaření, dušení, smažení, pečení, vaření v páře, fritování nebo pomalé vaření a zastane i práci přenosného grilu. K tomu všemu má formu na bábovku a její přípravu s ním zvládnete za pouhých 50 minut. Jako bonus pak v multifunkčním hrnci můžete připravovat třeba i čokoládové fondue. Všechny nádoby multifunkčního hrnce mají povrch z nepřilnavého keramického povrchu, který umožňuje připravit jídlo jen s minimálním množstvím tuku a to bez rizika připálení. Jeho maximální kapacita je 4 litry a teplotu lze nastavit od 80 do 240 °C. Cena: 2.999 korun.


Vyrábíme vaječnou pomazánku a velikonoční nádivku

A s oběma nám rád pomůže smoothie maker SM3390-3 s mlýnkem a chopperem. V jeho základním příslušenství jsou kromě 3 mixovacích nádob na výrobu smoothie i mlýnek a chopper. A to je u tak malého přístroje vážně něco. Chopper o objemu 1,2 litru snadní přípravu pomazánek, přesnídávek, majonéz, ale i sekání masa nebo drcení ledu. Kávu, ořechy, koření, bylinky a dokonce i mák rád zpracuje mlýnek se speciálním tříštivým nožem. Všechno namele a rozdrtí čerstvě, najemno i nahrubo. Na závěr si pak můžete udělat lahodné smoothie. Pro jeho přípravu je přístroj vybaven mixovacími nádobami se snímatelným gumovým proužkem pro snadné uchopení – 2krát o objemu 570 ml a 1krát o objemu 400 ml. Připravit zvládne i jakýkoli koktejl, ledovou kávu nebo studenou polévku. Všechny nádoby mixéru jsou vyrobeny z BPA tritanu, nádobky určené k výrobě smoothie jsou doplněné o pítko ve víčku s těsněním, které zabrání vytečení. Smoothie maker je k dispozici v barvě černé SM3390, bílé SM3391, červené SM3392 a zelené SM3393 za 1.999 korun.Připravujeme nápoje pro hosty i domácí

Když přijde nějaká ta velikonoční návštěva, dojde určitě i na kávu nebo čaj. Na jejich přípravu bude vždy nachystaná skleněná rychlovarná konvice RK4900. Má objem 1,2 litru a je vyrobena ze zdravotně nezávadného borosilikátového skla odolného proti skvrnám. Konvice je bezspirálová, má kvalitní konektor a 2- násobný bezpečnostní systém. Díky elegantnímu skleněnému designu a vodoznaku budete mít vždy přehled kolik vody je uvnitř. Cena: 599 korun.Na jaře a určitě i o Velikonocích se hodí i velká dávka vitamínů. S tou pomůže lis na ovoce a zeleninu LO7110 (stříbrný), LO7111 (černý) a LO7112 (červený). Využívá dvoufázový proces odšťavňování, takže z ovoce i zeleniny vyždímá i tu poslední kapku šťávy a přitom zachová maximální množství jejich vitamínů a minerálů. Díky 120W motoru a kvalitnímu nerezovému sítku zvládne všechny druhy ovoce a zeleniny. Funkce Anti Drip zajistí, že nic neukápne tam, kam nemá a protiskluzové nožičky přístroj spolehlivě udrží na svém místě. Po použití stačí přístroj jednoduše prolít vodou a v případě nutnosti ještě dočistit pod proudem tekoucí vody. V základním příslušenství najdete také pěchovadlo, čistící kartáček, nádobu na šťávu a také na odpad. Cena lisu je 2.499 korun.

Více o produktech na www.my-concept.cz