Připomenutí konce války na Praze 10

Připomenutí konce války na Praze 10

Připomenutí konce války na Praze 10

Připomenutí konce války na Praze 10: výstava, koncerty a vojenský tábor na Kubáni

Umělecká vystoupení, ale i plně funkční tábor s vojáky v uniformách a vojenskou technikou. Tak budou podle úřadu desáté městské části vypadat oslavy 70. výročí konce 2. světové války. V rámci slavností dojde i na setkání s pamětníky. „Srdečně zvu všechny občany nejen Prahy 10, abychom si společně připomněli památku všech obětí a setkali se s těmi, kteří nelehkou dobu prožili a jsou stále mezi námi,“ uvedla starostka Prahy 10 Radmila Kleslová.

Oslavy odstartují 5. května na Gutovce v 11 hodin dopoledne, kdy zde bude odhalena výstava k 70. výročí osvobození Československa. Poté se přesunou na Kubánské náměstí, kde bude program začínat ve 13 hodin. „Plánujeme pásma vystoupení dětí ze základních a mateřských škol a kulturní program,“ prozradila starostka. Lidé se mohou těšit na vystoupení O.V.J. Dixielandu, písně Jaroslava Ježka, Greenhornů a Jana Vyčítala. Doprovodný program bude zahrnovat dílny pro děti a cukrovou vatu zdarma.

Oslavy budou pokračovat 8. a 9. dubna na Kubánském náměstí, kde se na dva dny usadí „ruská armáda“. Na své si tu přijdou zejména nadšenci do vojenské techniky, ale i dobového vojenského vybavení a uniforem. Devátého dubna navíc od 17:00 začíná v Kulturním domě Barikádníků Květinový ples seniorů, v rámci kterého proběhne i setkání s pamětníky 2. světové války. Vstupenky budou mít senioři k vyzvednutí od 20. dubna v KD Barikádníků.


OSLAVY 70. VÝROČÍ OSVOBOZENÍ ČESKOSLOVENSKA

5. května

Volnočasový areál Gutovka

11:00 – zahájení výstavy k 70. výročí osvobození Československa

Kubánské náměstí

Od 13:00

• Přehlídka vystoupení dětí ze ZŠ a MŠ Prahy 10

• Písně Jaroslava Ježka

• O.V.J. DIXIELAND

• GREENHORNS a Jan Vyčítal

• Doprovodný program: dílny pro děti a cukrová vata zdarma

8. a 9. května

Kubánské náměstí

• Vojenský dobový tábor

• Ukázky techniky a zbraní 2. světové války
 

9. května

KD Barikádníků

17:00

Květinový ples seniorů Prahy 10 a setkání pamětníků 2. světové války

Vstupenky k vyzvednutí od 20. dubna v KD Barikádníků