PRINCEZNA ZAKLETÁ V ČASE má soundtrack. Hudba k nové české fantasy právě vychází

PRINCEZNA ZAKLETÁ V ČASE má soundtrack. Hudba k nové české fantasy právě vychází

PRINCEZNA ZAKLETÁ V ČASE má soundtrack. Hudba k nové české fantasy právě vychází

PRINCEZNA ZAKLETÁ V ČASE má soundtrack. Hudba k nové české fantasy právě vychází.
Novou českou fantasy pohádku Princezna zakletá v čase doprovází soundtrack s hudbou Lukáše Daniela Paříka. Nechybí na něm ani highlight Tam za řekou v podání Terezy Maškové, který se na YouTube blíží k hranici jednoho milionu zhlédnutí.
Hudba je jednou z nosných částí úspěšného filmu. To se potvrdilo i u nové české fantasy pohádky Princezna zakletá v čase režiséra Petra Kubíka, která již měsíc sklízí úspěchy v našich kinech. Autorem hudby je spoluscenárista filmu Lukáš Daniel Pařík, úspěšný autor, který před pár lety vstoupil na hudební scénu vlastním symfonicko-rockovým muzikálem. Stejně jako u celé řady dalších členů realizačního týmu byla Princezna zakletá v čase jeho debutem v oblasti celovečerního filmu.
Velmi dobré hodnocení filmových kritiků, skvělé ohlasy od diváků a hlavně úspěch filmové písně „Tam za řekou“, nazpívané československou superstar Terezou Maškovou a hlavními herci přímo z filmu, vedly k vytvoření soundtracku.   

Soundtrack s epickými orchestrálními kousky, jaké známe spíše ze zahraničních produkcí, obsahuje i aktuálně virální píseň Tam za řekou, která ve filmu zní v podání držitelky Českého lva Elišky Křenkové. Verzi pro česká rádia nazpívala československá superstar Tereza Mašková v doprovodu hereckého obsazení pohádky: Marka Lambory, Natálie Germáni, Jana Révaie a dalších.
„Stejně jako u příběhu i u hudby jsme chtěli udělat krok vpřed a nemít ve filmu jen prvoplánově sladkou, klasicky pohádkovou hudbu. Rozhodl jsem se proto přistoupit k temnému orchestru, výrazným partům violoncell, mužským sborům a k ohromnému spektru bicích nástrojů, jaké můžeme najít třeba u Hanse Zimmera,“ říká Lukáš D. Pařík.
Výběr reakcí na soundtrack:
„Lukáš Daniel Pařík je pro mě objev desetiletí, jestli tohle nebyla náhoda, tak se nám zrodil skladatel světové úrovně.“ (zdroj: CSFD, Deimos)
Hudba, co by zakopala do země i kdejaký hollywood.“ (zdroj: CSFD, unrocker)
„Dalším velkým kladem je skvostná hudba, která filmu přidává na dramatičnosti.“ (zdroj: CSFD, Pohodex)
„Hodně musím vyzdvihnout hudbu, příběh a vizuální efekty…“ (zdroj: CSFD, CaptainCzech)