Premiérový Prima Mazlíček se vrací na obrazovky již příští neděli

Premiérový Prima Mazlíček se vrací na obrazovky již příští neděli

Premiérový Prima Mazlíček se vrací na obrazovky již příští neděli

Premiérový Prima Mazlíček se vrací na obrazovky již příští neděli dopoledne

Oblíbený zábavně vzdělávací pořad zaměřený čistě na zvířata – ať už jde o ta domácí, volně žijící či hospodářská – se vrací na obrazovky, opět pod taktovkou moderátora Jana Šťastného. Divákům nabídne další zajímavosti z domova i zahraničí a široký okruh témat, která nadchnou všechny milovníky zvířat. První díl premiérové řady uvidí diváci na obrazovkách již příští neděli 4. dubna v 10.30.

Nové díly ukážou divákům život mláďat doma i v přírodě a to, jak se vůči nim chovat a kdy zavolat pomoc. S příchodem teplých měsíců se pořad zaměří také na klíšťata a blechy a na to, jak před nimi pejsky a kočičky chránit. Věnovat se bude dále například bezpečnosti mazlíčků, a to na našich zahradách, na cestách i v domovech. Na diváky čekají v pořadu opět odborníci i známé osobnosti, které se podělí o to, jakou roli v jejich životě mazlíčci hrají. V každém díle bude připravena i soutěž.

První letošní díl se zaměří na mláďata – těch totiž s příchodem jara začínáme na procházkách v přírodě potkávat čím dál více. Málokdo ale ví, jak se v jejich blízkosti správně chovat a jak poznat, kdy potřebují naši pomoc. Zaměříme se tak právě na to. Na procházkách také často míjíme výběhy a ohrádky se zvířaty. A pokud máte dojem, že je potřeba je nalákat na něco dobrého nebo jim přilepšit něčím, co máte zrovna po kapsách, určitě to nedělejte. Vysvětlíme proč. Hostem dílu bude pan Lukáš Viktora, člen České společnosti ornitologické, který představí ptačí druhy, které se již teď mohou těšit ze svých mláďat. Podíváme se i na stinnou stránku věci, a to na mláďata, která se rodí venkovním nekastrovaným kočkám a již odmalička trpí vážnými zdravotními problémy. Rozebereme i zdravotní výhody kastrace pro samotné fenky, kočky, psy i kocoury.